PETEK Eczanesi
PINAR Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

PETEK Eczanesi
Bahçelievler Mah.Vardalı Sok. Sedef Apt. No:7/A (50.Yıl Ortaokulu Giriş Kapısı Karşısı)
Tel: 0374 213 31 33
PINAR Eczanesi
YAŞAMKENT MAH.27 NOLU ADA Z-33 (KALICI KONUTLAR SAĞLIK OCAĞI KARŞISI)
Tel: 0374 2751444
Bolu 5 günlük hava tahmini

İlköğretim haftası nedeniyle tören düzenlendi

14 Eylül 2020

İL MÜDÜRÜ SARICI AÇILIŞ KONUŞMASINI YAPTI

Bolu’da, İlköğretim Haftası dolayısıyla Anıtpark’ta tören düzenlendi. Törene Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ile öğrenciler katıldı.

 

Bolu’da, İlköğretim Haftası dolayısıyla Anıtpark’ta tören düzenlendi. İl Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı’nın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı. Törene Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ile öğrenciler katıldı. İlköğretim Haftası etkinlikleri koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl buruk başladı. 14-18 Eylül tarihleri arasında kutlanacak olan İlköğretim Haftası kutlamaları kapsamında Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Ardından Saygı Duruşunda bulunuldu ve istiklal Marşı okundu.

 

“DAYANIŞMA İÇERİSİNDE BU ZOR GÜNLERİ ATLATACAĞIMIZA YÜREKTEN İNANIYORUM”

Tören sonrası konuşan Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek, “Yeni eğitim-öğretim yılı eğitimin tüm paydaşlarına ve milletimize hayırlı olsun. Öğrencilerimizin bir kısmıyla okullarımızda yüz yüze, bir kısmıyla uzaktan eğitim yoluyla 2020-2021 eğitim öğretim yılına başlamış olduk. Bugün burada daha coşkulu ve dolu dolu bir programla sizlerle birlikte olmayı isterdik. Ancak Covid-19 salgın sürecinin beraberinde getirdiği sınırlılıkları hep birlikte yaşıyor olmak daha özenli davranmamızı zorunlu kılıyor. Bununla birlikte, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizle dayanışma içerisinde bu zor günleri atlatacağımıza yürekten inanıyorum.

 

“ÖĞRETMENLERİMİZ VE ÖĞRENCİLERİMİZLE BİRLİKTE DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

Sarıcı öğretmenler ve öğrenciler ile birlikte daha çok çalışacaklarının altını çizerek, “Kuşkusuz eğitim; üzerinde titizlikle durulması ve her şeyden fazla sahiplenilmesi gereken, kararlılık ve süreklilik isteyen bir süreçtir. Zihnen, bedenen güçlü; akademik, sosyal ve kültürel yönden donanımlı bireyler yetiştirmek, İlköğretim davamızın temel hedefidir. Başöğretmen Atatürk’ün hedef olarak gösterdiği muasır medeniyet seviyesine ulaşmak hatta daha öteye geçmekte bunu başarmamızla mümkün olacaktır. Bu nedenle, başta biz yöneticiler olmak üzere öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle birlikte daha çok çalışacağız” dedi.

 

“İÇİNDE YAŞADIĞIMIZ ÇAĞIN EN BÜYÜK GÜCÜ BİLGİDİR”

İçinde yaşanılan çağın en büyük gücünün bilgi olduğuna da dikkat çeken Cemil Sarıcı son yıllarda ülkemizde birçok eğitim projesi hızla uygulamaya konulduğunu dile getirerek, “Devletimizin 2023 hedefleri ve 2023 eğitim vizyonu çerçevesinde öğretmenlerimiz, bilgiyi aktaran değil, bilgiye ulaşma ve onu kullanarak bilimi ve teknolojiyi üretme yollarını öğrencilerine sunan kişiler olmaları, velilerimizin de, her alanda çocuklarına sunacakları imkânlarla aslında 21. yüzyıl Türkiye’sini desteklediklerini unutmamaları gerekir. İçinde yaşadığımız çağın en büyük gücü, tartışmasız ‘bilgi’dir. Bilgiye ulaşmak için özellikle son yıllarda ülkemizde birçok eğitim projesi hızla uygulamaya konulmaktadır” ifadelerini kullandı.

 

“OKULLARIMIZIN HİJYEN TEDBİRLERİ ALINMIŞ OLARAK ÖĞRENCİLERİMİZİN HİZMETİNDEDİR”

Sarıcı son olarak, yeni eğitim öğretim yılında büyük sorumluluklar düştüğünü de ifade ederek, “Yüz yüze eğitimin yerini tutmasa da uzaktan eğitim seferberliği de öğrencilerimizin eğitim ihtiyaçlarını karşılama da önemli bir boşluğu doldurmuştur. Görevlerimizin bilincinde olarak yeni eğitim-öğretim yılına başlıyoruz, toplumun eğitime katılımını artırmada, öğretimde farkındalık oluşturmada ve bu süreci güvenle tamamlamada, hepimize büyük sorumluluk düşmektedir. Bu sorumluluğu birlikte ve başarıyla gerçekleştirmede sizlere olan inancımız ve güvenimiz tamdır. Okullarımızın her türlü hijyen tedbirleri alınmış olarak öğrencilerimizin hizmetindedir” şeklinde konuştu.

İlköğretim haftası nedeniyle tören düzenlendi
İlköğretim haftası nedeniyle tören düzenlendi
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama