ÖZCAN Eczanesi
İKLİM Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

ÖZCAN Eczanesi
Tabaklar Mah. Hastane Cad. Talu Apt. No:15(Orman İşletmesi Karşısı)
Tel: 0374 218 19 90
İKLİM Eczanesi
Sağlık Mahallesi Güleç Sokak No:16 Bolu (Latife Hanım Anaokulu yanı)
Tel: 0374 210 14 34
Bolu 5 günlük hava tahmini

“HUKUK GEREĞİNİ YAPACAKTIR”

9 Ekim 2019

Bolu Belediyesi Meclisi AK Parti Grubu adına, açıklamalarda bulunan AK Parti Grup Başkan Vekili Burak Balaban Bolu Belediye Meclisi Ekim Ayı İkinci Toplantısında yaşanan olaylarla ilgili konuştu. Balaban, “Bolu çok Başkan ve çok siyasi yapı görmüştür ancak bu kadar ilkel siyasi anlayışı olanı, bu kadar siyasi hoşgörüsüz olanı hiç görmedi” dedi.

AK Parti Grup Başkan Vekili Burak Balaban yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“SALONA 9 DAKİKALIK BİR GECİKMEYLE ULAŞABİLDİK”

8 Ekim 2019 Salı günü Bolu Belediyesi Meclisi toplantısının öncesinde ve sonrasında yaşananlardan ve de Meclisin çalışma güvenliğinden Bolu Belediye Başkanlık makamı sorumludur.150-200 kişilik bir nümayiş neticesi salona girmemiz, Belediye Binası kapılarının Meclisi izlemeye gelen Halka kapalı olmasında dolayı yaşanan olaylar neticesinde salona 9 dakikalık bir gecikmeyle ulaşabildik. Büyük gayretlerimiz akabinde salona ulaştığımızda da, Başkan Tanju Özcan’ın nobran ve antidemokratik tavrı ile karşılaştık.

 

“BOLU HALKININ MECLİSİ TAKİP ETMESİ SANSÜRLENMİŞTİR”

Güvenliğini sağlayamadığı meclis çalışmalarına “yoklamada yok yazıldığımız gerekçesi ile oylamalara katılamayacağımız, oy kullanamayacağımız” bizzat Tanju Özcan tarafından ifade edilerek, Bolu Halkının bize vermiş olduğu yetki kullandırılmamıştır. Gasp edilen yetkimizin olmadığı, anti demokratik bu ortamda Başkan Özcan, yangından mal kaçırırcasına gündemde yer alan almayan kararları, usulsüz bir şekilde geçirerek meşrulaştırmaya çalışmıştır. Dün akşam yaşananlar bunlarla da sınırlı kalmamış, Bolu Belediyesi Meclisinin internet canlı yayını da Meclis kararına rağmen yapılmayarak Bolu Halkının Meclisi takip etmesi sansürlenmiştir. Gayrı meşru bir ortamda alınan bu anti demokratik tabanlı kararların,  hukukiliği de meşruiyeti de bulunmamaktadır. Bolu çok Başkan ve çok siyasi yapı görmüştür ancak; bu kadar ilkel siyasi anlayışı olanı, bu kadar siyasi hoşgörüsüz olanı hiç görmedi. Tanju Özcan kendi meclis üyeliğinde onlarca kez Başkan’dan sonra meclise mazeretsiz geldiği halde, böyle bir muameleye maruz kalmamıştır. AK Parti’nin demokratik hoş görüsünden istifade etmiştir.

 

“BİR PLAN DÂHİLİNDE YAPILDIĞINI GÖSTERMEKTEDİR”

Başkan Özcan, kendi Meclis üyelerinin, halkı ve gençleri isyana sürükleyen, pespaye ve müptezel paylaşımları sonucu Belediye Meclis binası ve koridorlar tepki gösteren hemşerilerimizle doluydu. İçeri girmenin ve koridorları aşmanın mümkün olmadığı bir ortamda 9 dakika geç kaldınız diyerek yok sayılmak ve oy kullanma hakkımızın kullandırılmaması bu işin bir plan dâhilinde yapıldığını göstermektedir. Adaletin ve hukukun bu yangından mal kaçırmaya, bu müptezel tavra ve siyasi kapkaça izin vermeyerek, meclisin çalıştırılmasına müsaade edilmeden alınmış olan yok hükmündeki bu kararları iptal edeceğine inancımız tamdır.

 

“HUKUK GEREĞİNİ YAPACAKTIR”

Unutulmamalıdır ki Köroğlu’nun torunlarının sayısı, Bolu Beyi’nin torunlarından daha fazladır. Tanju Özcan Bolu Beyi’nin torunu olduğunu bu anti demokratik tavrı ve adeta diktatöryel anlayışı ile göstermiştir. O, meclise bile tahammülü olmayan karakterinin gereğinin yaparken, hukuk da gereğini yapacaktır.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama