KIZILTAN Eczanesi
HÜLYA Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

KIZILTAN Eczanesi
Kültür Mah.Cem Sultan Cad.:No:182
Tel: 0374 270 39 14
HÜLYA Eczanesi
Köroğlu Mah. Yağmur Sokak No:5/A(60.yıl ilköğretim ve 80. yıl sağlık ocağı yanı)
Tel: 0374 217 64 24
Bolu 5 günlük hava tahmini

Her yıl olduğu gibi yine herkesin yanında oldular

10 Haziran 2019

“BİZ VATANDAŞIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Ülkü Ocakları İl Teşkilatı, “Her Kapıya Bir Kumanya” etkinliği ile Ramazan Ayı boyunca ihtiyaç sahibi 450 aileye kumanya dağıtırken, 13 Uygur Türk’ü ailenin bayram alışverişini yaptı. Ülkü Ocakları İl Başkanı İsmail Akgül, “Ramazan ayında manevi yoğunluğu yaşamak ve vatandaşlarımızı yalnız bırakmamak adına Ülkü Ocakları olarak bu çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Her yıl Ramazan ayında olduğu gibi bu sene de Ülkü Ocakları İl Teşkilatı tarafından düzenlenen “Her Kapıya Bir Kumanya” etkinliği ile 450 ihtiyaç sahibi ailenin kapısına kumanya bırakıldı. Öte yandan Ramazan Bayramı öncesi Bolu’da yaşayan 13 Uygur Türk’ü ailenin çocuklarına bayram alışverişi yapılarak yüzlerini güldürdüler.

“BİZ VATANDAŞIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Yaptıkları etkinlikler hakkında konuşan Ülkü Ocakları İl Başkanı İsmail Akgül, vatandaşın her zaman yanında olduklarını söyleyerek, “Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak her Ramazan ayında olduğu gibi bu yılda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında durduk. 450 kumanyayı vatandaşlarımıza ilettik. Bu aslında sadece Ramazan ayı için değil, biz vatandaşımızın her zaman yanındayız. Vatanını, milletini seven herkes için ocağımızın kapısı açıktır” dedi.

“SOYDAŞLARIMIZIN YÜZÜ GÜLSÜN”

Öte yandan Uygur Türkleri için yaptıkları etkinlik hakkında da bilgi veren Ülkü Ocakları İl Başkanı İsmail Akgül, “Bizim için her ihtiyaç sahibi vatandaşımız önemli. Uygur Türk’ü soydaşlarımız ise ciddi bir zulümden kaçıp buraya geldiler. Onların yanında sadece ocak olarak değil, tüm vatandaşlarımızla destek olmalıyız. Orada yaşanılan, yaşatılan zulüm çok ağır. Biz bu etkinliklerle onları biraz olsun evlerinde hissettirmek istiyorum. Soydaşlarımızın yüzü gülsün” dedi.

Son olarak üniversiteli gençlere hizmet etmek üzere açılan Ülkü Evleri hakkın bilgi veren İsmail Akgül bu yılda sürdüreceklerini söyledi. Toplam 26 Ülkü Evi’nin bulunduğunu söyleyen Akgül, önümüzdeki yıl için 2 evin boşaldığı ve 8 kişilik kontenjanlarının olduğunu söyledi. Başkan Akgül son olarak, “Sadece Ramazan ayında değil her zaman manevi yoğunluğu yaşamak ve vatandaşlarımızı yalnız bırakmamak adına Ülkü Ocakları olarak bu çalışmalarımıza devam edeceğiz”

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama