AYLİN Eczanesi
İREM Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

AYLİN Eczanesi
Tabaklar Mh. İzzet Baysal Cad. No:63-12(İng Bank Karşısı)
Tel: 0374 217 30 02
İREM Eczanesi
Sağlık Mah Hekim Sk Şaşmaz Apt.No:5(Köroğlu Dev.Has.Karşısı)
Tel: 0374 222 99 88
Bolu 5 günlük hava tahmini

Hem yeni araçları tanıttı hem vatandaşın derdini dinledi

2 Aralık 2019

“CEZA İŞLEMİNİ BOLU HALKI ADINA UYGULAYACAĞIM”

Bolu Belediyesi tarafından Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne kazandırılan yeni 10 araç kamuoyuna tanıtıldı. Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, çöp konteynırlarının dışına kasıtlı olarak çöp atan kişileri, yakında kameradan takip edip ceza uygulayacaklarını söyledi.

Haber: Erol Değirmenci / Sefa Günay

Bolu Belediyesi tarafından Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün 14 araçtan oluşan filosuna ek olarak kazandırılan 3 tane hidrolik sıkıştırmalı çöp kamyonu, 2 tane çaça, 3 tane yol süpürme aracı, 1 tane arasöz, 1 tane de mobil yıkama aracı toplamda 10 adet araç kamuoyuna tanıtıldı. Yapılan tanıtıma Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, belediye başkan yardımcıları, ilgili müdürlükler ve vatandaşlar katıldı.

 

“TEMİZLİK ARAÇLARI İLE İLGİLİ SIKINTI ORTADAN KALKTI”

Araçların tanıtımında konuşan Başkan Özcan, temizlik araçları ile ilgili sıkıntının ortadan kalktığını söyleyerek, “Konteynırların yıkanması ile ilgili de sıkıntımız vardı. Bundan sonra daha sık yıkayacağız. Bundan sonra şehrimizde, o çöp konteynırlarından kaynaklı koku problemini de önemli ölçüde kalktığını göreceksiniz. Yine yüksek basınçlı yıkama aracı temin ettik. Yer temizlikleri, konteynır çevresi, duvar yazılarının silinmesi için önemli bir araç kazandırdık. Artık bunda sonra Bolu Belediyesi’nden bundan sonra temizlik aracında bir eksiklik söz konusu değil. Ben başkan olarak üzerime düşeni yaptım. Temizlik araçları ile ilgili sıkıntı ortadan kalktı. Bundan sonra Bolu’nun her daim temiz kalması, bakımlı kalması konusunda başkan yardımcımız ve müdürümüz üzerine düşeni yapacaktır. Bunlar ilave olan araçlar. 14 tane vardı ilave olarak da 10 tane biz araç getirttik” dedi.

 

“BURADA KASIT VAR”

Tanıtımın ardından gazetecilerin de sorularını yanıtlayan Başkan Özcan, çöp konteynırlarının dışına kasıtlı olarak çöp atıldığını belirterek, “Geçtiğimiz aylarda 2 tane temizlik ambulansını devreye soktuk. Dolan çöp konteynırını hemen gidip alıyor. Biri güneyde, biri kuzeyde olmak üzere iki tane aracımız. Bu araçların bir tanesi 120 kilometre yol yapıyor. Bunun çok faydasını gördük. Temizlik ambulansına arkadaşlarımla bindim. 31 tane değişik çöp konteynırının kenarına çöp bırakılmış. 31’inde de çöpler kenara bırakılmış. Burada kasıt var. Birileri bunu provoke etmeye çalışıyor. Bu çok çirkin bir siyaset. Bunun üzerinden siyaset yapılmaz. Bir de kasıtlı olmayanlar var. Bazen aileler çocuklarına çöp attırıyor ve çocuklar kapağı açamıyorlar. Kasıtlı yapanlara da şunu söylemek istiyorum, Bolu bizim evimiz. Ben nasıl misafirliğe gittiğim de çöpü o eve atamıyorsam, öyle çöp konteynırı boşken onu oraya atmayıp dışarı atanlara da gerekli ceza işlemini Bolu halkı adına uygulayacağım. Kimler olduğunu biliyoruz. Birçok konteynırın yanına da kamera koyacağız. Bu kişileri de kamuoyuna sunacağız” şeklinde konuştu.

 

VATANDAŞLARIN SORULARINI DA YANITLADI

Demokrasi Meydanı’nda yapılan tanıtıma gelen vatandaşlar, sıkıntılarını Başkan Özcan ile paylaştı. Emekliler için sosyal tesis isteyen bir vatandaşa Başkan Özcan, “Belediyenin alt katında böyle bir şey planlıyoruz. İlerleyen süreçte sizlerle paylaşacağız” diye cevap verdi.

Yürüyen merdivenleri soran bir başka vatandaşa ise “Bu yürüyen merdivenler defalarca arızalandı. Yapıldığı tarihte 800 bin TL’ye yapılmış. O kadar çok arıza yapmış ki yapımından daha çok para ödenmiş. Biz bu firmayı çağırdık ve yaptıracağımızı söyledik. Yukarı Çarşı esnafı ile de konuştuk. Bunu teke indirmeyi düşürdük. Çıkış olsa sadece yeter. Merdiven de genişlemiş oluyor. Firma çünkü garanti vermiyor” şeklinde konuştu.

 

CAMİYE BAĞIŞ YAPTI

Basın mensupları ile birlikte Yukarı Çarşıda yapılan temizlik çalışmalarını yerinde inceleyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yol üzerindeki Mudurnu’da inşaatı devam eden Hüsamettin Dere Köyü Camisi için kurulan yardım toplama standına uğradı. Burada, cami adına yardım toplayan Emekli Arif Önal’dan cami hakkında bilgiler alan Başkan Özcan, cami inşaatına 100 TL bağışta bulundu. Cami adına yardım toplayan Önal bağışı için Başkan Özcan’a teşekkür etti.

 

 

“VATANDAŞLARIMIZ BU TÜR DUVAR YAZILARI İLE İLGİLİ 444 26 58’E İHBARDA BULUNABİLİRLER”

Vatandaşların sorunlarını dinledikten sonra mobil yıkama aracının uygulamasını izleyen Başkan Özcan, “Ben beğendim. Şunu da görmüş olduk, yüzey de kirlenmiş, temizlenince yeni yapılmış gibi görünüyor. Bunu yol çizgilerimize de uygulayabileceğiz. Önemli bir kısmı üzerindeki tozdan dolayı işlevini kaybetmiş. 3 boyutlu yaya geçitlerimiz de var burada da göreceğiz. Vatandaşlarımız bu tür duvar yazıları ile ilgili 444 26 58’e ihbarda bulunabilirler. Bundan sonra bu imkana da sahip olduk. Vatandaşlarımızdan şunu rica ediyoruz, kimse salonunun duvarına yazı yazmıyor. Sokaktaki duvara da yazmasın. Siyasi sloganlara da kim olursa olsun, duvarlarda izin vermeyeceğiz. Siyasi sloganlar sadece seçim zamanında billboardlarda ve gösterilen diğer yerlerde yapılabilir.”

 

Hem yeni araçları tanıttı hem vatandaşın derdini dinledi
Hem yeni araçları tanıttı hem vatandaşın derdini dinledi
Hem yeni araçları tanıttı hem vatandaşın derdini dinledi
Hem yeni araçları tanıttı hem vatandaşın derdini dinledi
Hem yeni araçları tanıttı hem vatandaşın derdini dinledi
Hem yeni araçları tanıttı hem vatandaşın derdini dinledi
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama