EVREN Eczanesi
SÜMER Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

EVREN Eczanesi
Sağlık Mah. Dodurga Cad. Kutlu Apt. No:57(Çağsu Hastanesi Karşısı)
Tel: 0374 270 20 26
SÜMER Eczanesi
Sümer Mah.Cumhuriyet Cad.No:76/10(CUMHURİYET İLKÖĞRETİM OKULU KARŞISI İŞKUR YANI)
Tel: 0374 215 92 38
Bolu 5 günlük hava tahmini

Hayvan Pazarı’nda tokalaşmak tarih oldu

28 Temmuz 2020

Bolu’da hayvan pazarı, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla hareketlendi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe ve maske kullanımına dikkat edilen hayvan pazarında, pazarlıklar sopalarla yapıldı.

Haber: Adnan KARABULUT

Bolu’da hayvan pazarında yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle hareketlendi. Sıkı pazarlıkların yapıldığı pazarda, çadırdaki kurbanlıkların satışı gerçekleştirildi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe ve maske kullanımına dikkat edilen hayvan pazarında, pazarlıklarda sopalar kullanıldı. Büyükbaş ve küçükbaş üreticileri, Türkiye'nin çeşitli kentlerinden Bolu’ya gelerek, kendilerine ayrılan yerlerde müşterileri bekledi. Hayvanlar, hastalıklara karşı pazardaki personel tarafından ilaçlanırken, veterinerlerin kontrolünde satılıyor.

“HALKIMIZIN ÖNLEMLERE UYDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

Pazar esnafı Kemal Çamaşırcı (41) "Pazara maskeyle geliyoruz. Mesafeyi koruyoruz. Pazarda temas olan her yeri dezenfekte ediyoruz. Hayvanımızı satmaya çalışıyoruz. Fiyatlar uygun. Her bütçeye göre hayvan var. Şu ana kadar 4 tane hayvan sattık" dedi.

Pazara kurbanlık almak için gelen Ümit Yıldız (30) ise "Hayvan pazarına geldik. Kurbanlık alma niyetimiz vardı. Alınan önlemler gayet güzel. Sosyal mesafeye herkes uymaya çalışmış. Esnaflar, hayvancılık yapanlar en azından tokalaşmamaya kendilerini adapte etmişler. Az önce de bir hayvanın pazarlığını yaptık, anlaştık. Fiyatlar güzel. Ama gönül ister ki daha çok fiyatlar artışta olsun. Hayvancılık yapanlar bu işten paralarını kazanabilsinler ama şu anda bakıldığı zaman pazar yeri boş oluyor. İnsanların kaygıları da var hayvanlarını satamama korkusu var. Önlemler konusunda her yerde dezenfektan görebiliyoruz. Ben de gördüğüm kadarıyla halkımızın bu önlemlere uyduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama