BOLU Eczanesi
DOĞAL Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

BOLU Eczanesi
Büyük Camii Mah. Fevzipaşa Cad. No:20/A (Hisar Tepesi)
Tel: 0374 215 74 95
DOĞAL Eczanesi
YasamKent Mah.Kalc Konutlar s Merkez 28.Blok Z­9
Tel: 0374 275 27 25
Bolu 5 günlük hava tahmini

HACI İBRAHİM MUTLU’NUN 4. KİTABI “ÖTÜKEN” ÇIKTI

21 Kasım 2020

Araştırmacı Gezi Yazarı Hacı İbrahim Mutlu’nun 4. kitabı“Ötüken-İyilik Yolunda Moğolistan”aldı eseri çıktı.

Araştırmacı Gezi Yazarı Hacı İbrahim Mutlu, başta Afrika ülkeleri olmak üzere, yurtdışında pek çok ülkeye yardım ulaştıran ekiplerin içinde görev almış olup, buralarda gördüklerini, oralarda yaşanan gerçekleri, yaşanmış olayları, gezi notlarını toplayarak kaleme aldığı kitaplarından bir yenisi, “Ötüken-İyilik Yolunda Moğolistan”aldı 4. eseri çıktı.

 

1. Kitabı “Gezi Dalında Yılın Yazarı” Ödüllü

Bolu-Geredeli aynı zamanda Teknik Ressam olan, ekibiyle birlikte tarihi eserleri restore eden, Yazar Hacı İbrahim Mutlu’nun daha öncede Afrika’daki gözlemlerinin yer aldığı 3 eseri kitapçıların raflarında yerini almıştı. Bu eserlerinden 1. kitabı “İyilik Yolunda Uzaklar Yakın” Türkiye Yazarlar Birliği tarafından “Gezi dalında Yılın Yazarı” ödüllüne layık görülmüştü. İyilik yolcusu, Yazarı Hacı İbrahim Mutlu’nun diğer iki kitabı ise “İyilik Yolunda Etiyopya” ve Turkana-İyilik Yolunda Kenya”

 

4. Kitabından Bir Bölüm

Yazar yeni çıkan “Ötüken-İyilik Yolunda Moğolistan”4.kitabı; “  At üzerinde sonsuz bozkırda gidiyordu. Nereden geldiği ve nereye gideceği belli olmadan ama bunu da umursamayan bir çeri edasıyla.. Sonra üzerinden oklar geçtiğini fark etti. Ona yetişen düşman sağdan, soldan ve arkadan etrafını sarmış, oklarını ardı ardına sallıyorlardı. O da bazen başını eğiyor, bazen atıyla ileriye doğru hamle yapıyor, bazen de atının gövdesine sarılarak sağa, sola sarkıyordu. At sürmüyordu, adeta onunla dans ediyordu. Bir müddet sonsuz bozkırda kaçmaya gayret etti. Fakat ne hikmetse zorlanıyor, hareket kabiliyetini yitirmiş gibi ileriye atılamıyordu. Derken karşıda bir orman gördü ve kendini ormanın içine attı.”diye devam ediyor. Haber: Fatma Marmara

 

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama