Bolu 5 günlük hava tahmini

GÜNLÜK KİRALANAN EVLER GÖZLEM ALTINDA

23 Aralık 2016

Bolu Valisi Aydın Baruş günlük kiralanan evlerin gözlem altında tutulması için muhtarlara çağrıda bulunarak, güvenlik güçlerine haber vermeden kiralama yapanlara çok ağır para cezaları uygulanacağını belirtti.

Günlük kiralama yapılan yerlerin güvenlik açısından da risk oluşturduğunu dile getiren Vali Baruş, Bolu’da günlük kiralanan evleri tespit ettiklerini söyledi.

Bolu Valisi Aydın Baruş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın 2017 yılı Mütevelli Heyetinde yer alacak üyelerin seçimine katıldı. Vali Baruş toplantıda önemli konular hakkında uyarılarda bulundu. Günlük olarak kiralanan evlerin mutlaka Jandarma ve Emniyet bağlantısı olmadı gerektiğini, kaçak olarak kiralanan evler için ağır para cezaları uygulanacağını dile getiren Vali Baruş, “Mahallenizde bu tür yerler varsa bunları emniyet veya jandarmayla paylaşın” dedi.

GÜVENLİK AÇISINDAN RİSKLİ

Günlük kiralanan evlerin güvenlik açısından büyük risk oluşturduğunu söyleyen Vali Baruş, “Bildiğiniz gibi konutlar belirli bir süre kiraya veriliyor ama bunun haricinde de günlük dairesini kiraya verenler var. Bunların tespiti noktasında çalışıyoruz. Bunun için yeni düzenleme yapıldı. Otel, konaklama veya kiralanan yerde bir kişi bile kalsa bunu bildirme zorunluluğu getirildi ve bunlara Emniyet ve Jandarmanın Kimlik Paylaşım Sistemine bağlanması için 20 Ocak’a kadar süre tanındı. Bu tarihten sonra emniyet ve jandarmayla bağlantısını sağlamayan olursa çok ağır cezalar getirildi. Yani kiralamayı yaptığı halde veya gecelik konaklama yaptırdığı halde ev veya tesis fark etmez, bu bağlantı yapılmadıysa ilgililer çok ağır para cezalarına maruz kalacak. Buna dikkat edilmesi lazım. Günlük kiralama yapılan yerler hepimizin güvenliği açısından da risk oluşturuyor. Çünkü gelen gideni takip noktasında sıkıntılar yaşanıyor. Bunun için mahallenizde bu tür yerler varsa bunları emniyet veya jandarmayla paylaşın” dedi.

 

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama