MERAL Eczanesi
AKTAŞ Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

MERAL Eczanesi
Sağlık Mah.Şehitler Cad.Yüksel Apt.No:32/9 (KÖROĞLU DEV.HAS.POLİKİNLİKLER KARŞISI)
Tel: 0374 270 41 67
AKTAŞ Eczanesi
Aktaş Mah.Taşhancılar Cad. Duygu Sit.C Blok No:3 Merkez/BOLU
Tel: 0374 217 70 05
Bolu 5 günlük hava tahmini

GÜBRE İLE MÜCADELE BAŞLIYOR

7 Kasım 2019

Bolu’da özellikle hasat zamanında ortaya çıkan tavuk gübresi kokusunun ortadan kalkması için tüm meclis üyelerinin desteğini alan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Valisi Ahmet Ümit ile bu konu hakkında bir görüşme gerçekleştireceğini söyledi.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

 

Bolu Belediye Meclisi Kasım Ayı 1’inci Oturumu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın yönetiminde gerçekleşti. Belediyenin sosyal medya hesaplarından canlı bir şekilde yayınlanan meclis toplantısında, birim müdürlüklerinden gelen maddeler meclis üyelerinin oyları ile karara bağlandı.

 

“TAVUK FİRMALARI BU İŞE GİRMİYOR”

Meclisin dilek ve temenniler bölümünde Ak Parti Bolu Belediye Meclisi Üyesi Semih Dimicioğlu’nun katı atık bertaraf etme tesisi hakkında yaptığı konuşmaya cevap veren Başkan Özcan, tarlalara atılan tavuk gübrelerinin yaptığı koku hakkında da açıklamalarda bulundu. Başkan Özcan, “Benim üzerimde durduğum ikinci konuydu aslında. Tavuk atıklarının bertaraf edilmesi hakkındaki kısma neden ‘Hayır’ denildi. Onu anlamıyorum. Tavuk firmaları bu işe girmiyor. Bakın şikayet ediyorum kamuoyuna. Gururumuz, büyük firmalarımız var diyoruz. Yapması gereken onlar, onlar bu konuda vurdumduymaz davranıyorlar. Biz bu konuda vurdumduymaz davranamayız. Ben, sizler davranamazsınız. Bizler seçilmiş kişileriz. Yer konusunda farklı bir öneri varsa onu da beklerim” dedi.

 

“BUNDAN SONRA FARKLI BİR YOL İZLEYECEĞİZ”

Meclis üyelerinden de tam destek alan Başkan Özcan, bundan sonra başka bir yol izleyeceklerini söyleyerek, “Ben, Vali Beye farklı bir öneri ile gideceğim. Koku ne zaman oluyor biliyor musunuz? Hasat zamanı. Hasattan sonra yeni ürün aşamasında yoğun bir koku oluyor. Bu kokunun önemli bir kısmı da belediye sınırı dışına atılanlardan geliyor. Şimdi biz belediye içinde yer bulmamız lazım. Bu gübreleri belli yerlerde depolamamız lazım. Buna rağmen bu kurala uymazlarsa da belediye sınırları içindekine biz, belediye dışındakilere Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yer gösterilmesine rağmen gübre atanlara gerekli cezayı kesmemiz lazım. Bu konuda da geri adım atmamalıyız. Büyük firmalarında dikkat etmesi lazım. Tamam büyük firma, istihdam yaratıyorsun güzel. Bizim çocuklarımızın geleceğini hiç düşünmemezlik edemezsin. Biz de bundan sonra farklı bir yol izleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama