SOYSAL Eczanesi
ÖZCAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

SOYSAL Eczanesi
Sağlık Mah. Sigorta Cad. No:23-A(Köroğlu Dev.Has.Polikinlikler Karşısı)
Tel: 0374 270 34 11
ÖZCAN Eczanesi
Tabaklar Mah. Hastane Cad. Talu Apt. No:15(Orman İşletmesi Karşısı)
Tel: 0374 218 19 90
Bolu 5 günlük hava tahmini

GTSO ÜYELERİ ‘GLOBALPİYASA’DA YER ALIYOR

11 Temmuz 2019

Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığından yapılan açıklamada Gerede TSO üyelerinin artık globalpiyasa.com da yer aldığı belirtildi.

Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: İhracat için bir firmaya nelerin gerektiği, nelerin de gereksiz olduğu ve önceliklendirmenin nasıl yapılması gerektiği KOBİ gündeminin önemli konusudur. Firmalar genellikle başarıya ulaşmak için ‘herşeyi’ yapmak isterler. Herşeyi yapmak hiçbir şeyi yapmamak anlamına gelir. Strateji bir anlamda nelerin yapılacağını değil nelerin yapılmayacağını belirlemek demektir.

Globalpiyasa.com akıllı ihracat platformu uygulaması Ticaret ve Sanayi Odası, Organize Sanayi Bölgesi, Teknopark, Sektörel Dernek gibi işbirliği kuruluşlarına dijital firma kümeleri kurma, dijital pazarlama faaliyetlerini yönlendirme ve ihracat taleplerine erişme olanağı sağlar. Globalpiyasa.com firmaları, ürünleri, talepleri, teklifleri, tanıtıcı makale, görsel ve firma dijital kimliklerini kapsayan bir e-ihracat platformu, büyük veri tabanı ve ürün arama motorudur. Akıllı ihracat platformları globalpiyasa.com veri tabanı üzerinde yerel ya da sektörel olarak oluşturulmuş dijital ihracat bölgeleridir. Akıllı ihracat platformlarında aşağıda listelenen içerik, aktivite ve uygulamalar yer alacaktır,

Firma e-kümeleri,

Firma dijital kimlikleri,

Firma ve ürünleri kapsayan dijital fuar,

Mobil telefon ve e-posta akreditasyonu,

TSO, OSB gibi kurumlar için trafik, aktivite ve içerik raporlama panelleri,

İhracat talepleri,

Yurtdışı alımcı firmalar,

Satın alma talepleri,

Firma odaklı SMS ve mail gönderimi,

Otomatik talep bildirimi,

Ortak etkinlik takvimi,

Ortak ürün veri tabanı,

Firma gruplama ve eşleştirme alt yapısı,

SEO alt yapısı,

Tanıtıcı makale sistemi,

CRM alt yapısı,

Anket ve form oluşturma alt yapısı,

Sosyal-ticari grup alt yapısı,

Orak paylaşım, firma gruplarına talep ve teklif gönderme alt yapısı,

Mesaj yönetim sistemi,

İnsan kaynakları veri tabanı,

Bilgilendirici ihracat makaleleri,

İhracat danışmanları,

Soru-cevap alt yapısı

Firmalar e-kataloğu,

Ürün ve firma gruplama ve listeleme alt yapısı, Akıllı ihracat platformu TSO ve OSB gibi işbirliği kuruluşlarına firmaları gruplama, bildirim, talep ve teklif gönderme olanağı sağlayacak, işbirliği kuruluşları yurt dışı taleplere ve kayıtlı firmalara ulaşarak gruplama ve iletişime geçme imkanına sahip olacaklardır.

Bu sistemde özellikle firmaların dış pazarlara yönelik olarak dijital kimlik oluşturmaları, ürünlerini isim, açıklama ve anahtar sözcüklerle oluşturmaları önemlidir. Otomatik İngilizce, Rusça, Almanca, Fransızca, İspanyolca ve Arapça’ya çeviri sistemi hem ürünlerin farklı dillerde veri tabanına kaydedilmesini hem de yabancılarla online otomatik çeviri yoluyla iletişime geçmeyi sağlayacaktır.

Bu sistem TSO, OSB ve Teknopark gibi kurumlara kendi yerel ürün ve firma veri tabanlarını oluşturmalarını sağlayacaktır. Kullanıcılar kayıtlı yabancı firma ve taleplere online olarak erişecek ve mesaj yönetim sistemiyle iletişime geçeceklerdir. Gelişkin izleme ve raporlama sistemi aktivitelerin online olarak izlenmesini sağlayacak, dijital etkinlikler düzenlenecek ve ihracat pazarları kullanıcı firmaların ofislerine gelmiş olacaktır.

globalpiyasa.com’un bölgesel ve sektörel akıllı ihracat platformları Türkiye’nin bölgesel ve sektörel veri tabanlarını tek bir büyük veri tabanında bütünleştirerek ihracat pazarlarına sürdürülebilir ve bilgi temelli ihracatı sağlayacaktır. ihracatçılarımızı tek bir veri tabanı üzerinde çalışan ürün arama motoru ve iletişim ağı içinde birleştirmek ortak ihracat vizyonumuza Ticaret Bakanlığının toplu üyelik destekleri ve akreditasyon uygulamaları kapsamında katkı sağlayacaktır, denildi.

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama