YILMAZ Eczanesi
ÇAMLIBEL Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

YILMAZ Eczanesi
Sağlık Mah Hekim Sok. No :7/A (Köroğlu Dev. Has. Acil Çıkışı)
Tel: 0374 270 02 40
ÇAMLIBEL Eczanesi
Köroğlu Mah. Yağmur Sokak No:9/2 (80.YIL SAĞLIK OCAĞI KARŞISI)
Tel: 0374 215 51 00
Bolu 5 günlük hava tahmini

GEREDELİ GENÇ ÜLKÜCÜLERDEN ANLAMLI ZİYARET

29 Şubat 2020

Ülkü Ocakları Gerede İlçe Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, mübarek üç ayların başlangıcını ve Regaip kandilini kutlamak, aynı zamanda yaşlıların ziyaret ve bakımına dikkat çekmek maksadıyla Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon merkezindeki yaşlıları ziyaret etti.

İlçemizdeki okullarda ve Huzurevinde kandil simidi ikramında bulunan heyet adına açıklama yapan İlçe Başkanı Yusuf Darak; “Hiç şüphe yok ki bugünün gençleri yarının yaşlılarıdır. Bugün gençliği, sağlığı, gücü ve kuvveti yerinde olanların, bu özelliklilerini ömür boyu koruyamayacakları açıktır. Öyleyse yaşlılara, özellikle ana-babamıza, dedelerimize, nenelerimize saygılı davranmalı ve kandillerimizi özel günlerimizi hatırlatıp onlardan ailelerinin kandillerini kutlamalarını istedik. Bu konuda çocuklarımıza ve gençlerimize örnek olmalıyız.

 

Sevgili Peygamberimiz (sav), yaşlılara saygı gösterilmesi gerektiğine dikkat çekmiş, bir şey ikram edildiğinde ilk önce onlara teklif edilmesini ve her konuda yaşlılara öncelik verilmesini öğütlemiştir. İnşallah Türk gençliği olarak yaşlılarımızı ziyaret edelim. Nitekim yüce Peygamberimiz bir hadis-i şeriflerinde yaşından dolayı bir yaşlıya hürmet eden gence, Allah yaşlılığında hürmet edecek kimseler nasib eder buyurmaktadır. Yaşlılara en iyi tedavi yolu ilgi ve şefkat, en iyi barınma yeri sıcak aile ortamıdır. Huzurevi, darülaceze gibi yerler bu değerlerin dejenere olduğu toplumlarda alternatif olarak doğmuş yerlerdir. O halde düşenin elinden tutmak, hastayı ziyaret etmek, açları doyurmak, açıkta kalmışları barındırmak ve muhtaçlara yardım elini uzatmak, yaşlılara saygı gösterip gönüllerini almak, ihmal edilmemesi gereken dini vecibelerdir. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Gerede İlçe Başkanlığı olarak, gençlerimize mübarek günlerin değerini, yaşlı bakım ve ziyaretlerinin önemini vurgulamak, dikkat çekmek maksadıyla ilçemizdeki yaşlılarımız ziyaret edilerek okullarımızda kandil simidi dağıtımı yapıldı” dedi.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama