GEREDE TSO’DAN İHRACAT PROGRAMI

  14 Mart 2019

  Ticaret Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türkiye İhracatçılar Meclisi Koordinasyonu İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği ve Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı işbirliğinde, ilçemiz Gerede’de program düzenlendi.

  Gerede Ticaret ve Sanayi Odası M.Rifat Hisarcıklıoğlu Konferans Salonunda düzenlenen programa Gerede TSO Başkanı Ersin Kaşka, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, İhracat yapan üye işadamları, Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren firmaların üst düzey yöneticileri, akademisyenler ve öğrenciler katılım sağladı. Gerede TSO Genel Sekreteri Şerafettin Dağyıldızı tarafından yapılan program akışı ve bilgilendirme sonrası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Kaşka, Gerede ekonomisi hakkında bilgilendirmelerde bulunarak ihracat konusunda eksikliklerimizden ve bu handikabı aşmamız gerektiğinden bahsetti. Kaşka; “Bu hizmetleri daha çok girişimcilerimizin, uluslararası pazarlara açılması ve böylece bölgemize ve ülke ekonomisine katkısı için yapıyoruz” dedi. Programda konuşan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar; “Gerede TSO ekibine sık sık yapılan ve üyelerin ufkunu açan programlar nedeniyle teşekkür ediyorum. Bakanlığın değerli bürokratlarına ve bu vesileyle bu programın katılarak bölgemize katkı koyanlara teşekkür ediyorum. Üretmeliyiz ama ürettiğimizi de diğer ülkelere pazarlamalıyız” dedi.

   

  İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreter Vekili Şube Müdürü Necati Korkmaz dahilde ve hariçte işleme rejimi, Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Ticaret Uzmanı İbrahim Kumaş, Türk ürünlerinin yurtdışında markalaşması, Türk Malı İmajının Yerleştirilmesi ve Turqualıty’nin desteklenmesi ile yurt dışı birim, marka ve tasarım destekleri, uluslararası rekabetçiliğin geliştirilmesinin desteklenmesi, pazar araştırması ve pazara giriş desteği, pazara giriş belgelerinin desteklenmesi, yurt dışında gerçekleştirilen fuar katılımlarının desteklenmesi Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü İhracatı Geliştirme Uzmanı Eski Moskova Ticaret Ateşesi Halit Oral Akbay, Rusya pazarına giriş imkanları ve Türk Eximbank Kredi Uzmanı Yakup Külekçi, Eximbank ihracat desteklerini içeren sunumlarını gerçekleştirdiler. geredemedyatakip

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  1.147057056427