Gerede dış ticareti konuştu

  13 Mart 2018

  Gerede TSO M. Rifat Hisarcıklıoğlu Konferans Salonunda düzenlenen dış ticaret eğitim semineri yoğun katılımla tamamlandı

   Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Genel sekreteri Şerafettin Dağyıldızı’nın açılış konuşması ile başlayan programda akışına Ekonomi Bakanlığı, İstanbul İhracatçılar birliği ve Eximbank katılımcıları, AİBÜ Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bölüm başkanı ve hocaları, işadamları, öğrenciler katıldı.  Şerafettin Dağyıldızı açılış konuşmasında “Vizyonu ve hızla değişen global dünya ticaret arenasında yer edinmelerine katkı sağlamak adına her ay farklı bir konuda eğitimlerimiz devam ediyor. Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği organizasyonu ile odamız ev sahipliğinde düzenlenen dış ticaret eğitim seminerine hoş geldiniz. Program boyunca beraber olacağımız misafirlerimiz İstanbul İhracatçılar Birliği şube müdürü Necati Korkmaz, Ekonomi Bakanlığı Uzmanları Ümit Ateşağaoğlu, Suat Gülsoy ve Eximbank uzmanı Yakup Külekçi değerli bilgi ve birikimlerini bizlerle paylaşacaklar. Katkıları için teşekkür ediyorum” dedi.

  Seminerde eğitimciler  Dahilde ve Hariçte İşleme Rejimleri, İhracatta Sağlanan Devlet Yardımları- Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesi, Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi, Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği, Pazara Giriş Belgelerinin Desteklenmesi, Türk Ürünlerinin Yurtdışında Markalaşması, Türk Malı İmajının Yerleştirilmesi ve TURQUALITY’ nin Desteklenmesi ile Yurt Dışı Birim, Marka ve Tasarım Destekleri, Döviz Kazandırıcı Hizmetler ve Türk EXIMBANK İhracat Kredi Sigorta ve Garanti Programları konularında bilgilerini aktardılar.

  Kapanış programında Geredet TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Kaşka katılımcılara teşekkür ederken Gerede ekonomisi hakkında bilgilendirme yaparak, firmaların ayakta kalmak için  ihracat konusunda kendilerini geliştirmeleri ve yeni pazarlar bulmaları konusunda arayışta olmaları gerektiğini vurguladı. Kaşka devletin ihracatçıya pozitif ayrımcılık yaptığını ve bu desteklerden yararlanmak gerektiğini oda olarak da her zaman destek olduklarını ve olmaya devam edeceklerini dile getirdi. Ersin Kaşka “Katılımcılara ve  bize bu eğitim konusunda destek olan Ekonomi Bakanlığına, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine, İstanbul İhracatçılar Birliğine ve Eximbank’a  katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.15527987480164