GÜRÜN Eczanesi
SELEN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

GÜRÜN Eczanesi
Büyük Cam Mah. İzzet Baysal Cad. No:130
Tel: 0374 215 16 55
SELEN Eczanesi
Gölyüzü Mah.Bahar Sok.Mehmet Efendi Apt.No:40/1
Tel: 0374 218 20 48
Bolu 5 günlük hava tahmini

GENEL MÜDÜR BEKİR KARACABEY BOLU’DA

12 Nisan 2019

Yapılan yatırımları denetlemek ve Orman Genel Müdürlüğü (OGM) İşletme Pazarlama Dairesi Başkanlığınca düzenlenen 2019 yılı açık artırmalı odun ürünü satışlarında, satışa konulacak muhammen bedellerin tespiti ile ilgili devam eden toplantıya katılmak üzere Genel Müdür Bekir Karacabey Bolu’ya geldi.

İlk olarak Bolu Karacasu’da devam eden satışa konulacak muhammen bedellerin tespit toplantısına katılan Genel Müdür Bekir Karacabey, Orman Genel Müdürlüğünün son yıllarda artan endüstriyel odun üretimine karşılık, emeklilikle birlikte ortaya çıkan personel sayısındaki azalmadan dolayı, üretim faaliyetlerinin yürütülmesinde sıkıntılar yaşandığını, bu sıkıntıların giderilmesi ve ormancılık faaliyetlerinin daha etkin yürütülmesi için 2019 yılı Temmuz ayı sonuna kadar 5 bin personel alımı yapılacağının bilgisini verdi.

Piyasaların artarak devam eden endüstriyel odun ihtiyacının karşılanması için, geçmiş yıllarda giremediğimiz alanlar ile tensil ve endüstriyel plantasyon sahalarını yeniden gözden geçirerek, damga programımızı 2020 yılında 35 milyon metreküpe ve 2023 yılında da 40 milyon metreküpe çıkartılmasının planlandığını, endüstriyel plantasyon sahalarında yapılacak olan üretimlerle de 2019 yılı damga programının 31 milyon metreküpe çıkartıldığını ifade etti. Aynı zamanda odun dışı ürünleri de ekonomiye kazandırmak için gereken çalışmaların yapılması gerektiğini sözlerine ekledi. Son olarak Genel Müdürü Bekir Karacabey 2019 Yılı muhammen bedel ve tahsis fiyatlarının belirlenme toplantısının hayırlı olmasını diledi.

Toplantı sonrası Düzce İl’inde faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarını ziyaret ederek incelemelerde bulunan Genel Müdür Bekir Karacabey firma yetkilileri ile görüştü. Firma yetkilileri ile yapılan görüşmelerde, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri ile sektörün Orman Teşkilatından beklentileri konularında istişarelerde bulundu. A. Haktan Yamantürk

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama