SİNEM Eczanesi
NANELİMON Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

SİNEM Eczanesi
Tabaklar Mah.Kutucular Sk.No:7/A(Karaçayır Migros Çaprazı)
Tel: 0374 218 21 26
NANELİMON Eczanesi
Kültür Mah.Şehitler Cad.NO:29/2 (Köroğlu Dev.Hast.Karşısı)
Tel: 0374 270 39 70
Bolu 5 günlük hava tahmini

“GENÇLERİMİZ UYANIK OLMAK ZORUNDA!”

8 Kasım 2019

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Samet Kocadağ ve ÜNİAK Topluluğu ile birlikte gerçekleştirdiği konferansa ünlü strateji ve güvenlik uzmanı Mete Yarar katıldı. “Oyun Bozan Türkiye’den Oyun Kuran Türkiye’ye” adlı konferans yoğun ilgi gördü. Kocadağ gerçekleştirdikleri etkinlik hakkında yaptığı açıklamada “Ülkemiz üzerinde çeşitli oyunlar oynanmaya çalışılıyor. Biz bu ülkenin geleceğini kuracak gençler olarak uyanık olmak zorundayız. Etkinliğimiz yoğun ilgi gördü, bu durumdan mutluluk duyuyoruz” dedi.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Samet Kocadağ, AK parti gençlik kolları üyeleri ve ÜNİAK Topluluğu çok önemli bir organizasyona imza attı. Yaklaşık bin kişinin katıldığı etkinlik beğeni ve dikkatle izlendi. “Oyun Bozan Türkiye’den Oyun Kuran Türkiye’ye” adlı konferansta ünlü strateji ve güvenlik uzmanı Mete Yarar ülkenin içinde yaşadığı süreçleri ve karşılaşılan olayların geri planında yaşanan olayları anlattı. Gerçekleştirilen organizasyona AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, AK Parti İlçe Başkanı Kazım Konak, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hicran Çağalı, çok sayıda partili ve üniversite öğrencisi katıldı. AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Samet Kocadağ etkinliğe katılımdan memnuniyet duyduklarını ifade ederek şu değerlendirmeleri yaptı “AK Parti gençlik kolları olarak ülkemizin içinde bulunduğu her türlü sorun bizim sorunumuzdur. Biz bu ülkeyi kuran ve geleceğin yönetici adayları olarak, gençler olarak uyanık olmak zorundayız. Ülkemiz üzerinde oynanmaya çalışılan oyunların farkındayız. Ülkemizin stratejik konumu, ekonomik ve sosyal konular başta olmak üzere her türlü sorunun çözümü için öneri sunan değerli hocalarımızı ve fikir adamlarını dinlemeye ve misafir etmeye devam edeceğiz. Bu gün burada Türkiye’nin dikkatle dinlediği strateji ve güvenlik uzmanı Mete Yarar’ı ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Üniversitedeki arkadaşlarımızın da ülkemizin içinde bulunduğu güvenlik ve strateji problemlerini ve çözüm önerilerini yakından dinlemeleri bizim için çok önemli. Uyanık ve içinde bulunduğu koşulların farkında olan bir gençlik olmak zorundayız. Bundan sonrada partimizin dinamik ve genç yapısına uygun olarak bu türlü organizasyonları yapmaya ve sürdürmeye devam edeceğiz. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) doğum günü dolayısıyla İslam âlemi tarafından kutlanan Mevlit Kandili’ni tebrik ederim. Tüm Müslümanların Mevlit Kandili mübarek olsun”

BUGÜN BOZMAYA ÇALIŞTIĞIMIZ ŞEY ASLINDA YILLARDAN BERİ TÜRKİYE’YE YAPILMAYA ÇALIŞILAN KISKACI YIKMAK

Mete Yarar konferansta önemli konulara değindi. Yarar’ın konferansta ilk altını çizdiği ve ülke ekonomisine ciddi sorunlar yaşatan, ekonomik olarak Türkiye’nin geri bıraktırılmasının planlı bir organizasyon olduğunun altını çizdi. Yarar Türkiye’nin gelişmiş ülkeler sıralamasında ilk sıralarda yer almasının özellikle istenmediğini ifade etti.

Yarar konferansında şu noktaların altını çizdi “300 milyar dolar, Türkiye’yi yeni baştan yeniden yapmak demektir. Bir Türkiye’nin üzerine bir Türkiye daha kurmak demektir. Bugün dünyanın 17’inci büyük ekonomisine sahip dediğimiz ülkenin bir anda 8-9 sıra çıkıp ilk 10’lara yaklaşması demektir. Bir sonraki evrede dünyanın en gelişmiş 8 ülkesinden bir tanesi olmak demektir. Bugün bozmaya çalıştığımız şey aslında yıllardan beri Türkiye’ye yapılmaya çalışılan kıskacı yıkmak. Fırat’ın doğusu diye harekâtı küçümsemeye çalışanlara karşı söyleyeceğiniz şey, 'Kuşatmalar yarılmadan devletler büyümez' olmalı. Önce kuşatmaları yarmanız lazım. O kuşatmayı yardığınız andan itibaren de büyük devlet olmaya başlarsınız” dedi.

20 ÜNİVERSİTE KURACAK KADAR PARANIN YERALTINA GÖMÜLDÜĞÜ BİR PROJEDEN BAHSEDİYORUZ

“Bütün o Fırat’ın doğusu diye gördüğümüz hattaki tünellerin toplam uzunluğu 500 kilometre. 4 senede kazılmış. 4 senede yaklaşık 1 milyar dolar para harcayarak yapılmış olan tünellerden bahsediyoruz. 20 üniversite kuracak kadar paranın yeraltına gömüldüğü bir projeden bahsediyoruz. Ne var bunda diyebilirsiniz. Zonguldak’taki Kömür İşletmeleri tam 100 yıldan beri kazılıyor. Toplam kazılan 300 kilometre. 100 yıldır 60 bin işçi kazıyor burayı. Burada ise uzunluğu 500 kilometre. Ve kazılan süre 4 sene. Bu tünellerin ilk kazıldığı tarih 2014’ten başlıyor. 2014’te kazılmaya başlandı. 2016 yılında eğer Türkiye’de darbe başarılmış olsaydı biz bu konuşmayı burada yapamıyorduk. 15 Temmuz bir darbe girişiminden öte bir işgal girişimiydi. 15 Temmuz darbe girişimi olsaydı bu tünellerden Türkiye’ye çıkış yapılacaktı. Bu çıkış yapılan tünellerden de Türkiye’nin sadece Güneydoğu Anadolu bölgesi değil Trabzon’a doğru çıkan içinde başka ülkelerinde dâhil olduğu gruplar da gelecekti. Bugünkü projeye baktığınızda eğer hala oyunların ne kadar büyük olduğunu anlayamıyorsak bir sorun var demektir. Çünkü hala Türkiye’de PYD bir terör örgütü müdür değil midir tartışması yapılıyorsa vay bizim halimize”

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama