“Gazetecilerin mağduriyeti giderilsin”

  11 Ocak 2013

  Türk Metal Sendikası Bolu Şube Başkanı Özgür Elçi; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Türk Metal Sendikası Bolu Şubesi adına bir kutlama mesajı yayınladı.

   
  Türk Metal Sendikası Bolu Şube Başkanı Özgür Elçi; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Türk Metal Sendikası Bolu Şubesi adına bir kutlama mesajı yayınladı.
  Özgür Elçi açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Gazeteciler, hem büyük beklentilere sahip hem de kendisinden büyük beklentilerin olduğu ender meslek gruplarından biridir. Halkın en büyük toplumsal ihtiyaçlarından biri olan haber alma ihtiyacını karşılayarak, aynı zamanda halk adına kuvvet mekanizmalarını da sorgular gazeteciler. Bu gazetecilerimizden beklenen onların misyonudur.
  Ama gazeteci arkadaşlarımızın da beklentileri var. Haber toplayabilmek için gece gündüz çalışan ve mesai kavramı olmayan gazeteciler bugün maalesef pek çok haktan mahrum durumdalar. Erken emeklilik ve yıpranma payları gibi hakları elinden alınmış, sendikalaşma özgürlüğü olmayan, işsizlikle sürekle tehdit edilen, düşük ücret gibi temel bir sorunu yaşayan gazetecilerimizin bu sorunları bir an önce karşılanmalı, mağduriyetlerine bir son verilmelidir. Ayrıca doğrudan görevini yaptığı için cezaevlerinde bulunan, saldırıya uğrayan, hatta katledilen gazetecilerimizin durumu hem utandırıcı, hem de üzücüdür.
  Bunların yanı sıra gazetecilerimiz her gün gittikçe dijitalleşen bir medya sektörü karşısında daha fazla kayba uğrama tehlikesini de yaşamaktadır. Bugün 10 Ocak ve Çalışan Gazeteciler Günü… Dileriz gazetecilerimiz kaybettikleri haklarına kavuşurlar, daha iyi bir hayat standardına sahip olurlar.
  Bütün gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun.”
  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.68746399879456