STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU’NUN İSMİ DÖRTDİVAN’DA YAŞAYACAK

29 Kasım 2021

Dörtdivan Belediye Meclisi, Ege Üniversitesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından öldürülen Fırat Yılmaz Çakıroğlu ismini, Dörtdivan Ülkü Ocakları’nın başvurusu üzerine ilçede bir caddeye verdi.

Ege Üniversitesinde okurken PKK sempatizanları tarafından öldürülen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ismi, ilçede ölümsüzleştirildi. Dörtdivan Ülkü Ocakları Başkanı Cihan Özer’in başvurusu sonrası Dördivan Belediye Meclisi, Fırat Yılmaz ÇAkıroğlu’nun ismini ilçede bir sokağa verme kararı aldı.

 

Karar sonrası açıklamalarda bulunan Dörtdivan Ülkü Ocakları Başkanı Cihan Özer, “20 Şubat 2015’te Ege Üniversitesi Tarih Bölümün 4. Sınıfında eğitim gördüğü sırada hain terör örgütü tarafından şehit edilen ülkücü şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun anısını yaşatmak ve şehitlerimize vefa duygumuzu gelecek nesillere aktarmak için önemi büyük olan bu çalışma için başta Dörtdivan Belediye Başkanımız Hamza Efe’ye, Tüm belediye Meclis üyelerimize duyarlılıkları için çok teşekkür ederim. Fırat Yılmaz Çakıroğlu gibi tüm şehit isimlerinin bu ülkenin birliği bütünlüğü ve şuurlu bir gençlik yetişmesi için önemi büyüktür. Unutulmasın ki; Şehitler tepesi asla boş değil. Tarih okurken de tarih yazan şehidimizin ismini hem bu caddeye hem de bütün gönüllere nakşedeceğiz. İçimizdeki sızı bitmeyecek ama gönlümüzde yaşattığımızı tabelada da görmek bizim için farklı bir mana içeriyor. Tekrar Tüm belediye Meclis üyelerimize ve Belediye başkanımıza teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama