FİLİSTİN YALNIZ DEĞİLDİR!

  15 Mayıs 2018

  Bolu’da, ABD’nin Büyükelçiliği’ni Küdüs’e taşımasının ardından çıkan olaylarda İsrail'in yaptığı katliam yüzlerce kişi tarafından protesto edildikten sonra ölenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

   

  Haber: Sefa Günay

  Bolu’da, öğle namazı sonrasında Demokrasi Meydanı’nda bir araya gelen belediye başkanları, sivil toplum kuruluşu, siyasi parti, sendika üyeleri ve vatandaşlar, İsrail’in Gazze’de yaptığı katliamı protesto etti. Katliamı protesto eden yüzlere kişi ellerinde Türk ve Filistin bayraklarıyla İsrail ve ABD aleyhine sloganlar attı.

  Eylemde konuşan AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, “Amerika Birleşik Devletleri’nin Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını, İslam’ın ilk kıblesi, kadim Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma girişimini kabul etmemiz mümkün değildir. Bu girişim bizim için yok hükmündedir. ABD bu girişimiyle BM’yi, BM kararlarını ve uluslararası hukuku açıkça hiçe saydığını göstermiş, bölgedeki ihtilafın çözümünde bir arabulucu değil açıkça bir taraf olduğunu ilan etmiştir” dedi.

  Doğanay, konuşmasının devamında ABD’ye yüklenerek şunları söyledi:

  “Kudüs’ün gerek Birleşmiş Milletler kararlarıyla, gerekse uluslararası antlaşmalarla garanti altına alınmış statüsünü değiştirecek her türlü adımdan şiddetle kaçınılması şarttır. BM Genel Kurulu’nun ve İslam İşbirliği Teşkilatı’nın Kudüs konusundaki son kararları ortadayken, ABD’nin hayata geçirdiği bu sorumsuz ve hukuksuz girişim, Ortadoğu’da kanı ve gözyaşını artırmaktan, kaosu derinleştirmekten başka bir amaca hizmet etmeyecektir.”

  Doğanay’ın basın açıklamasının ardından Demokrasi Meydanı’nda bulunan yüzlerce kişi ölen Filistinli’ler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.1859610080719