İPEK Eczanesi
SİNEM Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

İPEK Eczanesi
Sağlık Mah.1440 Sok.NO 4(LATİFE HANIM ANA OKUL YANI)
Tel: 0374 222 97 77
SİNEM Eczanesi
Tabaklar Mah.Kutucular Sk.No:7/A(Karaçayır Migros Çaprazı)
Tel: 0374 218 21 26
Bolu 5 günlük hava tahmini

FETÖ YURDUNDAN ÖZEL ODALAR ÇIKTI!

14 Şubat 2017

Kanun Hükmünde Kararname ile kapatıldıktan sonra Milli Emlak Müdürlüğü’ne devredilen Şems Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’nda gizli odalar bulundu. Odaları ise yurtta arama yapan İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler değil, binayı kiralayan vakıf üyelerinin tadilat için getirdiği ustalar ortaya çıkardı.

Özel odaların bulunmasının ardından durum hemen vakıf üyeleri tarafından Emniyet güçlerine bildirildi. Yurda gelen emniyet güçleri özel odaları gördükten sonra, durumu Savcılığa bildirerek gerekli izinleri aldı. 2 gün süren incelemenin ardından yurt binası tekrar vakıf üyelerine teslim edildi.

Yurdun Kuzey ve güney çatı arasında bulunan toplam 6 odada, misafirlerin kalabileceği bazalar, Terör Örgütü Lideri Fettullah Gülen tarafından yazılmış kitaplar ile dokümanlar bulundu. Güney cephesinde bulunan gizli oda alçıpanla sıvandıktan sonra, büyük boy bir tablo yardımıyla gizlendiği görüldü.

 

Özel Haber: Hakan Aydın

FETÖ/PDY Terör Örgütüne bağlı oldukları gerekçesiyle 23 Temmuz 2016 tarihinde yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname ile Bolu da 8 okul ve yurt ile birlikte 9 dernekte kapatılmıştı. Kararname ile kapatılan okul, yurt ve dernek binalarında gerekli incelemeler İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yapılmış, binalar ise daha sonra Milli Emlak Müdürlüğü’ne devredilmişti.

KAPATILAN YURT BİNASINI TÜGVA KİRALADI

Milli Emlak Müdürlüğü’ne devredilen Borazanlar Mahallesi Hattat Emin Barın Caddesi Zambak Sokak üzerinde bulunan ve Şems Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu ismiyle geçmişte hizmet veren yurt binası, Türkiye Gençlik Vakfı(TÜGVA) tarafından kiralandı.

 

ARALIK AYINDA DEVRALDILAR

TÜGVA tarafından yine üniversite yurdu olarak kullanılmak üzere Aralık Ayı içerisinde kiralanan binada inceleme yapan Vakıf üyeleri, binanın iç tefrişatını ve gerekli bakım onarımı yapmak üzere çalışma başlattılar.

GİZLİ ODALARI İNŞAAT USTASI BULDU

Binada yapılması gereken inşaat çalışmalarını belirlemek isteyen Vakıf üyeleri, inşaat ustası getirerek binayı inceletti. Binanın çatı katında incelemelerde bulunan inşaat ustası, duvarda asılı bulunan tabloya dikkat edince, gizli odalar ortaya çıktı.

 

TABLONUN ARKASINDAN KAPI ÇIKTI

Duvarda asılı olan büyük boy tabloyu yere indiren inşaat ustası, alçıpan olan duvarı eliyle yoklayınca boşluk olduğunu anladı. Alçıpanı kıran inşaat ustasının karşısına ise gizlenmiş bir odanın kapısı çıktı.

KİLİTLİ KAPININ ARDINDA…

Çatı katının güney cephesinde bulunan gizli odanın kilitli kapısı kırılınca, duvar kağıtlarıyla kaplanmış gizli odaya ulaşıldı. Odanın içerisinde ise çatının güney cephesi ile kuzey cephesini bir birine bağlayan iki farklı kapıya daha ulaşıldı.

GİZLİ GEÇİTTEN KUZEY CEPHESİNE GEÇİLDİ

İnşaat ustasının yanında bulunan vakıf üyeleri, kilitli kapıları kırdıktan sonra çatı içerisinden Kuzey cephesine doğru açılan koridorla karşılaştılar. Buradan alçak tavan nedeniyle neredeyse sürünerek ilerleyen Vakıf üyeleri, yeni alçıpanlarla karşılaşınca bunları da kırdılar. Kırılan alçıpanların ardından da gizli odalar olduğu anlaşılınca durum Emniyet güçlerine haber verildi.

EMNİYET OLAY YERİNDE

Emniyet gelen ihbar üzerine hemen yurt binasına gitti. Burada yüzeysel inceleme yapan emniyet güçleri hemen binayı boşaltarak durumu Bolu Cumhuriyet Savcılığına haber verdi. Savcılıktan alınan arama izni sonrası binaya giren Emniyet güçleri çatının güney cephesinde 1 oda ve çatı aralarına açılan iki farklı bölme ile kuzey cephesinde ise alçıpanlarla kapatılarak gizlenmeye çalışılan 3 oda olduğunu belirledi.

BİNADA İKİ GÜN İNCELEME YAPTILAR

Bulunan odalarda başta parmak izi olmak üzere inceleme yapan Emniyet güçleri, odalar içerisinde bulunan FETÖ/PDY Terör Örgütü Lideri Fettullah Gülen ve cemaat üyeleri tarafından kaleme alınan çok sayıda kitaba el konuldu. Ayrıca odalarda çıkan bazı evraklarda kayıt altına alınarak Emniyete götürüldü.

ODALAR HANGİ AMAÇLA KULLANILDI?

Alçıpanlarla gizlenmiş olan odaların hangi amaçla kullanıldığı bilinmezken, özenle gizlendiği belirlenen odalarda Bolu’ya gelen misafirlerin ağırlandığı tahmin ediliyor. Ayrıca üç odanın bulunduğu çatı katının kuzey cephe girişinde bulunan kapıda ki ‘Yurt öğrencileri tarafından kullanılması kesinlikle yasaktır’ ifadesi ise dikkatlerden kaçmadı.  

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama