DEVA Eczanesi
ÜNAL Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

DEVA Eczanesi
Borazanlar Mh Mehmet Akif Ersoy Blv No.50/A (Sağlık Müd.Yanı)
Tel: 0374 240 94 94
ÜNAL Eczanesi
Kültür Mah.Şehitler Cad. No: 25/A (Köroğlu Dev.Has.Karşısı)
Tel: 0374 270 10 42
Bolu 5 günlük hava tahmini

ERHAN BEYKOZ, ALAADDİN YILMAZ’A YÜKLENDİ

7 Kasım 2018

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Belediye Meclis Üyesi ve Belediye Başkan A. Adayı Erhan Beykoz, bir açıklama yaparak yeni yapılan ve yaklaşık 20 milyon liraya mal olan Bolu Belediyesi Hizmet Binasıyla ilgili sorunları kamuoyuyla paylaştı.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Bolu Belediye Meclis Üyesi ve Belediye Başkan A. Adayı Erhan Beykoz, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın Belediye Meclis Toplantısında kendisine söz hakkı vermeyeceğini söylemesi dolayısıyla yeni yapılan Bolu Belediyesi Hizmet Binası ile alakalı bazı konular hakkında açıklamalarda bulundu.

“BU TAMAMEN VURDUMDUYMAZLIK, TAMAMEN SAVURGANLIKTIR”

CHP Bolu Belediye Başkan A. Adayı Beykoz açıklamasında şu sözlere yer verdi: “Bolu Belediyesi olarak yapılan işleri, yapılan yatırımları, geleceğimizin teminatı olan belediyenin yaptığı işleri gördükçe vicdanım sızlıyor. Bu anlamda daha bundan üç ay evvel teslim aldığımız ve 3 aydır halen taşınmayı bitiremediğimiz bir belediye sarayımız var. Bu belediye sarayımız yaklaşık 20 milyon liraya mal oldu. 20 milyona mal olurken oradaki değişimleri daha evvel de Bolu kamuoyuyla paylaşmıştım. Bir belediye meclis salonu yapmışlar, yaptıkları meclis salonuna ‘Bu milletin iradesine yapılan en büyük haksızlık ve saygısızlık’ dediğimde mevcut Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, ‘Benim projeden haberim yok’ dedi ve şimdi ek bir meclis salonu yaptırarak olayı geçiştirmeye çalıştı. Yeni meclis salonuyla da hizmeti biraz olsun Bolu halkının iradesine saygı duyacak hale getirmeye çalışıyor. Bir tiyatro gösterim salonu yapıldı, hala daha kullanımı söz konusu değil. Nasıl kullanılacak ve orada neler olacağını da kullanıma açıldıktan sonra göreceğiz. İmar ve mali hizmetler harici bütün birimler yeni belediye binası içinde hizmete açıldı. Ne yazıktır ki şöyle bir bakıyoruz, Bolu Belediyesi 50 tane teknik elemanı olan İmar Müdürlüğünde,  projelerin tek tek, en ince ayrıntılarına kadar incelenerek geçtiğini iddia ettiği belediye sarayına şimdi doğalgaz bağlamaya, bazı odalara kalorifer çekmeye başladı. Bu nedir? Bu tamamen vurdumduymazlık, tamamen savurganlık, masrafın bir masraf daha üstüne eklenerek yapılması demektir. Orası yaklaşık 20 milyon liraya mal oldu. Bu milletin 20 milyon liraya mal olan bir yerine, yani kendi yeri olan belediyede bazı odalara, teknik olduğunu iddia eden, her defasında teknik olmaktan övünen; ama teknik kapasitesi olmayan bir belediye başkanının birçok yere kalorifer çektirmemesi ve bütün millet taşındıktan sonra, kışın kapıda yavaş yavaş görünmeye başladığı bu günlerde kaloriferi yeni çekmesi, doğalgaz çekmesi, kalorifer peteklerinin döşenmesi içler acısıdır.”

“YAPTIĞI BÜTÜN İŞLERİN TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİLMESİNİN…”

Bolu Belediyesinin yaptığı işlerin sadece bununla kalmadığını da dile getiren Erhan Beykoz ayrıca şunları söyledi:  “Yeni yapmaya başladığı iş merkezlerinden A blokta yürüyebilecek bir merdiven yok. Merdiven olmadığı gibi yürüyen merdivenlere bu milleti mahkum ediyorlar. Engellilerle ilgili bir tek çalışma yok. Engellilerin o iş yerlerine girip çıkmaları mümkün olmadığı gibi asansör dahi yok. Bolu Belediyesi kendi ruhsat vereceği işletmelerin hangisinde asansör olmazsa ruhsat veriyor?  Hiçbirine vermiyor. Kaldı ki yasa diyor ki: ‘3 kattan sonrası, hatta 3 katlı olsa bile bundan sonra asansörlü olacak.’ Buna rağmen Bolu Belediyesi yapmış olduğu iş merkezinin A bloğuna asansörü şimdi ‘Dışarıdan yapar mıyız, nasıl bir çözüm getiririz’ diye uğraşıyor.  Belediyenin yaptığı işler bununla da sınırlı kalmadığı gibi, 15 yıldır yaptığı bütün işlerin tekrar gözden geçirilmesinin Bolu halkının menfaatine olacağını düşünmekteyim. Neden bu açıklamayı yaptım onu da söyleyeyim. Belediye Başkanlığına aday adayı olduğumu açıkladığımdan itibaren Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın ‘Bundan sonra ben kesinlikle söz hakkı vermeyeceğim, nasıl olsa dışarıda konuşuyorsun’ demesinden dolayı konuları kamuoyuna böyle duyurmak gerektiğini düşündüm.”

Geçtiğimiz ay vefat eden Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Kemal Güçlüol ilgili de konuşan Beykoz, “1992 yılında kurulan İzzet Baysal Üniversitesinin Kurucu Rektörü Sayın Kemal Güçlüol vefat etti. Allah nur içinde yatırsın, emeklerine, yaptıklarına teşekkür ediyoruz. Kendisine de rahmet diliyoruz, ailesine sabırlar diliyoruz. Kemal Güçlüol’un Bolu’da mutlaka isminin yaşatılması gerektiğine inanıyorum.  Merhum Güçlüol’un  bir sokağa adı verilebilir, okul içinde bir caddeye adı verilebilir veya herhangi bir sokağa adı verilebilir. Bolu’ya, Bolu’nun kalkınmasına, Bolu’nun eğitimine, Bolu’nun kültürüne katkısı olan herkesin adının yaşatılması gerektiği konusunda da sonsuna kadar hem fikirim” ifadelerini kullandı.

“BU KONULARIN ALTINDA EZİLMEYE DEVAM EDECEKTİR”

CHP Bolu Belediye Başkanı A. Adayı Erhan Beykoz son olarak ise, “Yaklaşık 5 milyon liranın üzerinde belki de 10 milyona çıkan maliyetli bir Sultan Hamamımız var. Gerçekten sultanlara layık bir hamam yapıldı, ama işletmesini beceremeyen Bolu Belediyesi, işletmede yaptığı işler gibi yoksun olan ve çalıştıramayan bir Bolu Belediyesi, Sultan Hamamı’nı özelleştirdi ve bu işi bilen birine kiraya verdi. Bu anlamda da kamuoyuna doyurucu bir açıklama yapmasını beklediğim Alaaddin Yılmaz’ın bu konulara bir açıklık getirmesini  istiyorum. Aksi halde bu konuların altında ezilmeye devam edecektir” dedi.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama