ÖZCAN Eczanesi
EZEL Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

ÖZCAN Eczanesi
Tabaklar Mah. Hastane Cad. Talu Apt. No:15(Orman İşletmesi Karşısı)
Tel: 0374 218 19 90
EZEL Eczanesi
İZZET BAYSAL MERKEZ DEVLET HASTANESİ SK N.27/A (RUH SAĞLIĞI HASTANESİ KARŞISI)
Tel: 0374 2752844
Bolu 5 günlük hava tahmini

Ercoşkun, FETÖ vahşetini dünya ülkelerine anlatıyor

19 Ağustos 2016

Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi ile gerçekleştirdiği katliamları yurtdışında anlatmak ve Türkiye’nin darbe karşıtı süreci nasıl yönettiğini iyi bir şekilde anlatmak üzere, TBMM Komisyon Başkanı sıfatıyla Ürdün'e gitti. Ürdün'deki temaslarında, siyasi partiler ve STK'lar yanı sıra ülke basınına 15 Temmuz'un perde arkasını anlatan Ercoşkun, "FETÖ, Orta Doğu'yu kana bulayan IŞİD'den, Afrika'ya kan kusturan Boko Haram'dan farksız

 Dini değerleri kendi sapkın inanışlarına göre yorumlayan, amaçları uğruna masumların kanını dökmeyi göze alan FETÖ ve diğer bu örgütlere karşı tüm dünya ülkeleri birlikte mücadele vermeli" dedi.

 

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, TBMM Komisyon Başkanı sıfatıyla Ürdün'ün başkenti Amman'a gitti. Ercoşkun'un önderliğindeki ziyarete, AK Parti Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi, CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu ve HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan'da eşlik etti.

Amman'da siyasi partiler yanı sıra STK ziyaretleri gerçekleştiren Ercoşkun önderliğindeki Türk parlamenterler, ayrıca Ürdün Gazeteciler Sendikası Başkanı ve aynı zamanda Al Rai Başeditörü Tareq Al Momani'yi ziyaret etti ve burada düzenlenen basın toplantısı aracılığıyla, ülke kamuoyuna, Türkiye'deki 15 Temmuz darbe girişiminin yurtdışında doğru anlaşılması ve Türkiye’nin bu süreci nasıl yönettiğini iyi bir şekilde anlatmak üzere mesai yaptı. Ercoşkun önderliğindeki Türk heyeti Ürdün'de, Senato Ürdün-Türk Dostluk Grubu Başkanı Dr. Yassin Al Husban ve grup üyeleri, Senato Arap, Uluslarası İşbirliği ve Dışişleri Komisyonu Başkanı Dr. Abdul İlah Al Khateep ve grup üyeleri, Senatör Dr. Muhammed Al Zuhair ile görüştü, Middle East Resarch Center'da temaslarda bulundu. Ürdün'de Ercoşkun önderliğindeki Türk heyeti onuruna, Senatör Dr. Muhammed Al Zuhair tarafından Burj Al Hamam Restoran'da/İnter Continental Hotel'de öğle yemeği, Ürdün İşadamları Derneği Başkanı Hamdi Tabba tarafından akşam yemeği düzenlendi.

 

"DİNİ YAPILANMA KİSVESİNE BÜRÜNEN AMA 240 MASUM CANI KATLEDEN HAİN FETÖ'YÜ DÜNYAYA ANLATACAĞIZ"

Ürdün temaslarında Türk grubu adına açıklamalarda bulunan Ercoşkun, şöyle konuştu: "15 Temmuz'da FETÖ'nün kanlı ve hain darbe girişimi tüm dünyada büyük yankı uyandırdı. Türk milletinin, gerek tankların önüne yatarak, gerekse namlulardan çıkan kurşunlara siper olarak, milli irade uğruna ortaya koyduğu direniş, tüm insanlığa örnek olacak bir mücadeleyi dünyaya gösterdi. Bu mücadeleyi ortaya koyan milletimizle gurur duyuyoruz. Ancak 240 masumun hunharca katledildiği, ülke parlamentomuzun bombalandığı bu darbe girişimi Türkiye açısından olumsuz bir imajı da beraberinde getirdi. Bu yönüyle yurtdışında oluşan olumsuz imajı gidermek, 15 Temmuz'un perde arkasını anlatmak ve Türkiye’nin bu süreci nasıl yönettiğini iyi bir şekilde ortaya koymak üzere, AK Parti ve CHP'li milletvekillerimizle birlikte Ürdün'e gidiyorum."

"FETÖ, FAALİYET YÜRÜTTÜĞÜ TÜM ÜLKELER İÇİN BİR TEHDİT! İNSANLIK FETÖ'YE KARŞI ORTAK MÜCADELE YÜRÜTMELİ"

Ercoşkun, Ürdün'deki temaslarında verdiği mesajlarda ayrıca, şöyle konuştu: "FETÖ'nün, dini değerleri kendi sapkın inançlarına göre yorumlayan, Türkiye'de ve dünyada gerçek kimliklerini gizleyerek, ordu, yargı, emniyet, istihbarat ve bürokrasi gibi devletin kritik noktalarını ele geçirmeyi planlayan ve dünyayı dizayn etme arzusundaki kirli yapılanmasını her platformda anlatacağız. FETÖ'nün amaçları uğruna her türlü takiye, iftira, komplo, tuzak ve illegal tüm faaliyetleri meşru gördüğünü ve gerek gördüğü takdirde tüm bunların hiçbirisinden geri kalmadığını dile getireceğiz. FETÖ'nün sadece Türkiye için değil, faaliyet gösterdiği tüm ülkeler için bir tehdit unsuru olduğu noktasında dünya ülkelerini uyaracağız. 15 Temmuz'da 240 canı hain saldırılarla yitirdiğimiz darbe girişimi gösterdi ki, FETÖ, Orta Doğu'yu kana bulayan IŞİD'den, Afrika'ya kan kusturan Boko Haram'dan farksız. Dini değerleri, kendi sapkın inanışlarına göre yorumlayan FETÖ ve diğer  bu örgütlere karşı tüm dünya ülkeleri birlikte mücadele vermeli."

ERCOŞKUN, ÜRDÜN'ÜN ARDINDAN FETÖ'NÜN HAİN YÜZÜNÜ FAS'TA ANLATACAK

Ercoşkun, Ürdün ziyaretine ilişkin yaptığı açıklamalarda, kendisine eşlik eden ve farklı siyasi partilere mensup milletvekillerinin, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi ile gerçekleştirdiği katliamları yurtdışında anlatmak ve Türkiye’nin darbe karşıtı süreci nasıl yönettiğini iyi bir şekilde anlatma noktasında tam manasıyla seferber olduklarını ve azimle mesai yaptıklarını belirtti. Ercoşkun, beraberindeki Türk parlamenterlere teşekkür ettiği açıklamalarının sonunda, Ürdün ziyareti sonrası, Fas'ın başkenti Rabat'a gideceklerini ve bu ülkede de Türkiye'deki 15 Temmuz darbe girişiminin yurtdışında doğru anlaşılması noktasında başlattıkları kampanya çalışmasını sürdüreceklerini bildirdi. (Emrah ÖGET)

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama