KIZILTAN Eczanesi
HÜLYA Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

KIZILTAN Eczanesi
Kültür Mah.Cem Sultan Cad.:No:182
Tel: 0374 270 39 14
HÜLYA Eczanesi
Köroğlu Mah. Yağmur Sokak No:5/A(60.yıl ilköğretim ve 80. yıl sağlık ocağı yanı)
Tel: 0374 217 64 24
Bolu 5 günlük hava tahmini

Ercoşkun: "ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ REFERANDUMU HERKESİN KAZANDIĞI BİR NETİCEYİ ORTAYA KOYDU"

18 Nisan 2017

Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, "Anayasa değişikliğinin kabul edildiği referandum herkesin kazandığı bir neticeyi ortaya koydu.

Bolu’da milletimizden aldığımız destek önemli; ancak her seçim sonrası olduğu gibi bu seçim sonucunu da okuyup gerekli dersleri çıkarmakla mükellefiz. Vatan hainleri dışında tüm görüşlere saygılıyız" dedi. Ercoşkun ayrıca, Evet tercihinde rekortmen ilçe Dörtdivan'a özel ifadelerle teşekkürlerlerini sundu.

 

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Anayasa değişikliğinin kabul edildiği referandum hakkında yaptığı değerlendirmede, Bolu’da 3 kişiden 2’sinin desteğini alabilmenin önemli olduğunu söyledi. Sandığa giden tüm seçmenlere teşekkür eden Ercoşkun, ‘Evet’ diyene de ‘Hayır’ diyene de saygı duyduklarını, referandum sonucunun herkesin kazandığı bir neticeyi ortaya koyduğunu belirtti. Ercoşkun, “Demokrasi de bu demek değil mi? Demokrasi neticeye saygı göstermektir. Biz nasıl seçimlerden sonra bize oy vermeyenlerin de milletvekiliyiz dedik, şimdi de ‘Hayır’ diyenlere de yine aynı şekilde saygı duyuyoruz ve onların da milletvekili olmaya devam edeceğiz."

"VATAN HAİNLERİ DIŞINDA TÜM GÖRÜŞLERE SAYGILIYIZ"

Açıklamalarının devamında, referandumda ‘Evet’ cephesi ile buna karşı farklı değerlendirme yapan bir cephenin mücadelesini izlediklerini söyleyen Ercoşkun, sonucun bereket getirmesini dileyerek, sonucun geleceğe dair önemli bir başlangıcı işaret ettiğini ifade etti. Vatan hainlerinin görüşlerini dikkate almadığını daha önce de söylediğini hatırlatan Ercoşkun, onların dışında tüm vatandaşların görüşlerine saygı duyduğunu belirtti.

"SONUÇLARI OKUMAKLA VE GEREKEN DERSİ ÇIKARMAKLA MÜKELLEFİZ"

Türkiye genelindeki oranın daha yüksek beklenmesine ilişkin Ercoşkun, iç ve dış faktörler nedeniyle kafa karışıklıklarının yaşandığını söyledi. Referandumdan ders alınması gereken bir netice ortaya çıktığını da söyleyen Ercoşkun, Bolu’nun oranlarının analiz edilerek bu derslerin çıkarılması gerektiğinin altını çizdi. Ercoşkun, şöyle konuştu: "Her seçimden ders alınması gerektiği gibi bu seçimin sonuçlarını da okumakla mükellefiz. Biz bu neticeden her türlü dersi çıkararak, yolumuza devam edeceğiz. Ama artık yeni bir bilinçle bunu yapmamız lazım.

"FAİZ EKONOMİSİNDEN ÜRETİM EKONOMİSİNE GEÇMELİYİZ”

Bizim artık rant ekonomisinden üretim ekonomisine geçmemiz lazım. Artık faiz sisteminden daha adaletli bir düzene geçmemiz lazım. Çünkü üretimin önündeki en büyük engel faiz geliyor. Faiz lobileri ve üzerine kurulmuş sistemle devam etmek mümkün değil. Diğer taraftan Avrupa ülkeleri, Amerika ve diğer güçlerle olan ilişkilerimizi gözden geçirerek adımlarımızı atmamız lazım."

MİLLETVEKİLİ ERCOŞKUN'DAN DÖRTDİVAN’A ÖZEL TEŞEKKÜR

Açıklamalarında, ilçelerdeki oy oranlarını da değerlendiren Ercoşkun, ‘Evet’ cephesi olarak çalışan partililerine teşekkür ederken Dörtdivan’a özel anlamda teşekkür ettiğini belirtti. Dörtdivan Teşkilatı’nın yüzde 90'ın üzerinde bir oranla Bolu'da birinci olduğunu ve bu netice ile aslında Türkiye genelinde de bir derece yaptığına inandığını söyleyen Ercoşkun, bu nedenle tüm parti teşkilatına teşekkür ettiğini belirtti.

"CHP'NİN YSK'YA İTİRAZI SÜRPRİZ DEĞİL”

CHP’nin YSK’ya yaptığı itirazı da değerlendiren Ercoşkun, CHP’nin her seçim döneminde aynı şekilde hareket ettiğini söyledi. YSK’nın geçmiş seçimlerde de belli bir zaruriyet olması halinde bu tür kararlar aldığını belirten Ercoşkun, “Bu manada bir eksiklik varsa, YSK böyle bir karar alıp uygulayabilir. Bir oyun bile değeri vardır. Bir oyla bir çok belediye başkanlığı el değiştirmiştir. Burada da o manada vatandaşın tercihini yansıtması açısından bir oyun önemi büyüktür. YSK’nın aldığı karar sadece ilk defa bugün alınan bir karar değil. Ben bu kararın milletimizin tercihinin eksiksiz yansıtılması anlamında doğru olduğunu düşünüyorum. CHP’nin de zaten geçtiğimiz hafta vermiş olduğu sinyaller neticeyle alakalı bu tür şeylere başvurabileceğini gösteriyordu. Bu yüzden sürpriz olmadığını düşünüyorum” dedi. Elif Erdoğan

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama