Bolu 5 günlük hava tahmini

Erbayram, Geleneksel BAMER Söyleşisinde Öğrencilerle Buluştu

13 Mayıs 2019

Bolu Bağışçılar Vakfı Başkanı ve hayırsever iş adamı Şerafettin Erbayram, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Bolu Halk Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin (BAMER) düzenlediği geleneksel BAMER sohbetlerinin konuğu oldu.

Şerafettin Erbayram, Gülezler Konağı’nda gerçekleştirilen söyleşide öğrencilerin sorularını yanıtladı. Söyleşiden önce öğrenciler, Şerafettin Erbayram’ın iş ve özel yaşamına dair hazırladıkları bir sunum gerçekleştirdiler. Erbayram, “Yaşım epey ilerledi ama sizin de sunumunuz da gösterdiğiniz şekilde biz hep Bolu sevdalısı olduk” dedi.

Şerafettin Erbayram, “Merhum İzzet Baysal’la nasıl tanıştınız?” şeklindeki soruyu, ticarete yeni atıldığı dönemlerde uzaktan takip ettiği İzzet Baysal’ın, kurduğu çiftliğin yem ihtiyacını karşılamak üzere kendisinden yardım istemesiyle tanıştıklarını anlatarak, “Kendisinden hep esinlendim. Kendisi gayri ihtiyari sizi etkiliyor, tavır ve hareketlerinizin ona göre olması gerekiyor. Sonra bu çiftlik kapatıldı. İzzet Amca, 86 yılında bana vakıf kurduğunu ve vakfa kurucu üye olup olmayacağımı iletti. 31 yıldır bu vakıfta görev yapıyorum.” diye konuştu.

Okul hayatından iş yaşamına geniş bir yelpazede öğrencilerle söyleşisini sürdüren Şerafettin Erbayram, Bolu’da tarım ve hayvancılığın hayal ettiği seviyede olmadığını, hep üretime destek verildiğini ancak pazarlama kısmının eksik bırakıldığını anlattı. Sağlıklı ürünlerle Bolu pazarının ürün çeşitliliğini değiştirmek için çalışmalar yaptığını kaydeden Erbayram, Bolu’ya organik tarım kazandırmak istediğini söyledi.

Şerafettin Erbayram, öğrencilere en az bir lisan öğrenip yurt dışına eğitim amaçlı seyahatler yapmalarını ve Türkiye’ye dönüp çalışmalarını tavsiye etti.

Söyleşinin sonunda Şerafettin Erbayram’a BAMER Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Azize Yasa tarafından teşekkür belgesi ve çiçek takdim edildi. Elif Erdoğan

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama