“EKRANLA DEĞİL AKRANLA BÜYÜ”

  16 Mayıs 2018

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Ekranla Değil Akranla Büyü’ isimli proje Bolu’da da uygulanmaya başlandı.

   

   

   

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız çocuklarımızın fiziksel, sosyal ve kültürel yaşam alanlarının yaygınlaştırılması, beden aktivitelerine yönlendirilmesi, ruhsal ve sosyal gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla ‘Ekranla Değil Akranla Büyüsün Çocuklar’ projesini hayata geçirdi. Bu Proje kapsamında İlimizde 50. Yıl İlköğretim okulunda İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Hakları İl Komitemiz etkinlik gerçekleştirdi.

  Etkinliğe Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Koçyiğit, Okul Müdürü İsmail Saykı ve huzurevlerinde misafir edilen yaşlılarımızdan oluşan ASP Spor Kulübü oyuncuları da katıldı. İl Müdürü Bekir Koçyiğit, "Son zamanlarda teknoloji bir hastalık haline geldi. Çocuklarımızı teknolojinin zararlarından korumak onları sosyal hayatın içine katabilmek gerekli şekilde fiziksel aktivitelerde bulunmalarını sağlamak için, okuldan eve dönen çocuklar ya telefon ya da tablet alıp kendi dünyasına çekiliyor. Bu da çocukların fiziksel ve psikolojik gelişimi açısından tehlikeli olduğundan bakanlığımızın belirlediği politika çerçevesinde 'Ekranla Değil Akranla Büyü’ projesi hayata geçirildi. Kampanyanın çocukların teknolojinin olumsuzluklarından korunabilmesi ve eski sokak oyunlarının yeniden canlanması adına önemli olduğunu belirtti” dedi. A.Haktan Yamantürk

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.26725387573242