SEVİM Eczanesi
KURUKAHVECİ Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

SEVİM Eczanesi
SÜMER MAH.CUMHURiYET CAD195/A DAMLA MARKET KARSISI
Tel: 0374 2173195
KURUKAHVECİ Eczanesi
Sağlık Mah. Dodurga Cad. Aydınöz Apt. no:51/19C (Çağsu Hastanesi Karşısı)
Tel: 0374 210 16 17
Bolu 5 günlük hava tahmini

“EĞİTİM ÇALIŞANLARI VE ÖĞRENCİLERİMİZ RİSK ALTINDA!”

5 Nisan 2021

Türk Eğitim Sen Bolu Şube Başkanı Erhan Bayram, Bolu’da artan vakalar sonucunda okuldaki eğitim çalışanların ve öğrencilerin Covid-19 testlerinin pozitif çıktığını söyledi. Erhan Korkmaz yaptığı açıklamada, “Böyle bir durumda MEB Sağlık Bakanlığı ile görüşerek, hem eğitim çalışanlarının hem de öğrencilerimizin sağlığının riske atılmaması için, ara sınıflarda olduğu gibi, okul öncesi ve ilkokullarımızda da tam zamanlı uzaktan eğitime geçme kararı almalıdır” ifadelerini kullandı.

Türk Eğitim Sen Bolu Şube Başkanı Erhan Bayram, Bolu’da vakaların yükseldiğini ve okuldaki eğitim çalışanlarının ve öğrencilerin Covid-19 testlerinin pozitif çıktığını söyledi. Korkmaz, Milli Eğitim Bakanlığı’na, Sağlık Bakanlığı ile görüşerek ara sınıflarda olduğu gibi okul öncesi ve ilkokullarda da uzaktan eğitime geçilmesi yönünde tavsiyede bulundu.

 

Korkmaz yayınladığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Günlük vaka sayıları son haftalarda sürekli artan bir seyir izlemektedir. Nitekim sayı 45 binlere dayanmış durumdadır. Gün geçmiyor ki, yurdun dört bir yanından Covid-19 virüsü nedeniyle hastalanan ya da hayatını kaybeden bir meslektaşımızın acı haberini almayalım. İlimizde de pek çok eğitim çalışanı ve öğrencimizin de Covid-19 testinin pozitif olduğu bilgileri gelmektedir. Hatırlanacağı üzere Mart başında Bakanlar Kurulu’nun aldığı kararla yeni kısıtlamalar hayata geçirilmişti. Hali hazırda İlimiz de çok yüksek risk grubundandır. Bir çok ilimizde ara sınıflarda tam zamanlı uzaktan eğitime geçilmiştir.”

 

“TAM ZAMANLI UZAKTAN EĞİTİME GEÇME KARARI ALMALIDIR”

“Öte yandan bilim insanlarının açıklamalarına göre yeni mutant virüsün özellikle 0-9 yaş grubunda hızlı yayıldığı ve etki gösterdiği anlaşılmakta. Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca’nın bugün yaptığı “65 yaş üstü büyüklerimizin son bir ayda toplam vakalar içindeki oranı %14,39’dan %11,3’e düştü. Gençlerin aktif vakalar içindeki oranı ise artıyor. Gençlerimizi de koruyacağız.” paylaşımı da bu gerçeği doğrulamaktadır. Böyle bir durumda MEB Sağlık Bakanlığı ile görüşerek, hem eğitim çalışanlarının hem de öğrencilerimizin sağlığının riske atılmaması için, ara sınıflarda olduğu gibi, okul öncesi ve ilkokullarımızda da tam zamanlı uzaktan eğitime geçme kararı almalıdır.”

 

“AŞILAMA PROGRAMI TAMAMLANMADAN TEDBİRLERİN KALICI SONUÇLAR VERMESİ MÜMKÜN OLAMAYACAKTIR”

“Hatta, daha ileri ve gerekli bir tedbir olarak, LGS ve YKS eşiğindeki  öğrencilerimizin hazırlık programları devam etmek kaydıyla, Ramazan ayı boyunca tüm kademeler itibariyle uzaktan eğitim kararı da alınabilecektir. Bu sürede de tüm eğitim çalışanlarının aşılanması programı hızla tamamlanmalıdır. Türk Eğitim Sen olarak Kasım-2020’den itibaren aşı konusunda sürekli çağrı yapıyoruz. Çünkü görülmüştür ki, aşılama programı tamamlanmadan tedbirlerin kalıcı sonuçlar vermesi mümkün olamayacaktır. Sağlık Bakanlığı’nın öncelikleri güncellemesi ve öğretmenlerin aşılanması için imkanları zorlaması elzemdir.”

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama