EGE BEBEĞİN İMDADINA DEMİRKOL YETİŞTİ

  8 Ağustos 2018

  Ege bebeğin tedaviye gitmesi için makam aracını tahsis etti

  Bağışıklık (İmmun) yetersizliği hastalığı ile mücadele eden 9,5 aylık Ege bebeğin tedavisi için yol masraflarını karşılayamayan Kodaş ailesinin yardımına İl Sağlık Müdürü Muhammet Emin Demirkol yetişti. Muhammet Emin Demirkol, Ege bebeğim hastaneye götürülmesi için imkanları seferber etmekle kalmadı, kendi makam aracını da bebeğin Ankara’ya götürülmesi için tahsis etti.

  9,5 aylık minik Ege, bağışıklık (İmmun) yetersizliği hastalığı ile mücadele ediyor. Bolu’da tedavi imkânı olamadığı için Ankara’ya gitmek zorunda kalan aile, ekonomik olarak zorluk çekiyor. Ege bebeğin tedavisi için Ankara’dan randevu alındı ancak aile ekonomik durum yeterli olmadığı için yol masrafını karşılayamadı. Bunun üzerine durumdan haberdar olan İl Sağlık Müdürü Muhammed Emin Demirkol’un kendi makam aracını tahsis ettiği öğrenildi.

  9,5 aylık bebek Ege Erdem Kodaş, İmmun Yetersizliği yani bağışıklık yetersizliği hastalığı ile mücadele ediyor. İmmun yetersizliği; hastalıklara ve mikroplara karşı vücudun koruyucu sisteminin tam oluşmaması anlamına geliyor. Minik Ege hastalığından dolayı enfeksiyona karşı dirençsiz ve vücudunda da deri döküntüleri görülüyor. Anne ve baba, Ege’yi Bolu’da çocuk alerji immünoloji bölümü olmadığından sık sık Ankara’ya götürüyor. Baba Müslüm Kodaş işsiz olduğu için hastanelere gidip gelmekte ve ilaç almakta zorlanıyor. Anne Çiğdem Kodaş, 9,5 aylık bebekleri Ege Erdem Kodaş’ın, “İmmun yetmezliği” (bağışıklık) yaşadığını belirterek, ilaç alma ve Ankara’ya gidip gelme konusunda sıkıntılar çektiklerini söyledi.

  Ankara’da bulunan Sami Ulus Çocuk Hastanesi’nde tedavisi başlanacak olan Ege bebek için yine yol göründü. Ancak Ankara’ya gitmesi gereken aile yol parasını karşılayamayınca kara kara düşünmeye başladı. Ailenin yardımına ise durumdan haberdar olan Bolu İl Sağlık Müdürü Muhammet Emin Demirkol yetişti. Başarılı çalışmalarıyla sık sık gündeme gelen Muhammet Emin Demirkol, Ege bebeğim hastaneye götürülmesi için imkanları seferber etmekle kalmadı, kendi makam aracını da bebeğin Ankara’ya götürülmesi için tahsis etti. Maddi durumu yetersiz olan aile İl Sağlık Müdürüne teşekkür ederken, hayırsever vatandalar da bebeğin ilaçlarının alımı için destek vermeye çalışıyorlar.

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.25295495986938