Bolu 5 günlük hava tahmini

DÖRT MADDE GÖRÜŞÜLÜP KARARA BAĞLANDI

3 Şubat 2016

İl Genel Meclisi Şubat Ayı toplantıları tüm hızıyla sürüyor. Toplantıların Çarşamba günü gerçekleşen oturumunda dört madde görüşülüp karara bağlandı.   Yaşar Yüceer...

İl Genel Meclisi Şubat Ayı toplantıları tüm hızıyla sürüyor. Toplantıların Çarşamba günü gerçekleşen oturumunda dört madde görüşülüp karara bağlandı.

 

Yaşar Yüceer Başkanlığında hafta başında başlayan İl Genel Meclisi Şubat ayı toplantıları devam ediyor. Toplantıların son oturumunda mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Merkez İlçe İhsaniye Mahallesi 337 ada 6 parselde bulunan Kültür İlkokulu ile Kültür Ortaokulu binalarındaki İl Özel İdare hissesinin ve 390 ada 885 parseldeki Kültür Ortaokulu bahçesindeki İl özel İdare hissesinin Milli Eğitim Bakanlığı lehine ‘Temel Eğitim Okul Alanı’ olarak tahsis edilmesi maddeleri İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna havale edildi.

 

Toplantıda ayrıca Mudurnu ilçesinde bulunan iş makinelerinin naklinde, mıcır ve malzeme çekiminde kullanılmak üzere ihtiyaç olan bir adet treyler ve damperli kasa alımı için 2016 yılı İl Özel İdaresi bütçesinin Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü köye yönelik hizmetler bölümünden Destek Hizmetleri Müdürlüğü mamul mal alımları bölümüne 360 bin TL. ödenek aktarılması önergesi incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.  

Toplantıda CHP Meclis Gurubu tarafından verilen önergeyle, Bakanlar Kurulu kararıyla ‘Köroğlu Dağı Kültür, Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi’ ilan edilen alanda yapılacak olan yatırımın Bolu’ya ne gibi katkı sağlayacağı ile ilgili yetkililer tarafından meclisin bilgilendirilmesi istendi. Bu konuda meclis üyeleri tarafından incelenmek üzere Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu ile Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edildi.   Haber Merkezi

    

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Rwitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama