Bolu 5 günlük hava tahmini

DOĞANAY’DAN IPHONE TEPKİSİ

15 Ağustos 2018

Cumhurbaşkanının çağrısı üzerine telefonunu değiştiriyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Amerikan mallarının boykot edilmesi ve Iphone telefon yerine Samsung gibi markaların kullanılması yönünde çağrısına Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay da destek vererek, “Ak Parti İl Başkanı sıfatıyla artık benim Iphone telefon kullanmam da söz konusu olmaz” dedi

Haber: Ebru Eyvazoğlu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Amerikan mallarının boykot edilerek Türk malı kullanımının yoğunlaştırılması ve Iphone marka telefonlar yerine de Samsung gibi telefonların tercih edilmesi çağrısına Bolu’dan da destek geldi.

Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, “Ben de Iphone kullanıcı olan bir insanım. Bu sözü söyleyen Cumhurbaşkanımız olunca, vatandaşımız da bu noktada gerekliliğini yaparken, dolar ve Euro üzerinden operasyon yapılması üzerine herkes dövizlerini bozdurmak üzere döviz bürolarında uyruk oluşturmuşken, pazarda esnaf 300 dolar bozdurana sattığı ürün bedava derken Ak Parti İl Başkanı sıfatıyla benim Iphone telefon kullanmam da söz konusu olmaz” dedi.

Doğanay “Nasip olursa ben de o telefonumu doğal olarak değiştireceğim. Bunun adı protesto ise biz de gerekeni yapacağız” diye konuştu.

Doğanay,  “Amerika bizi bu denli sıkıştırırken, alüminyum noktasında zamlar konurken, Çin’den gelen bir haberle alüminyumu Çin’den alma yönünde girişim oldu. Türkiye güçlü bir ülke. Kendi ayakları üzerinde durabilen, ekonomik anlamda bir duruş sergileyen ülke. 17 Temmuz, Gezi olayları hepsini uyguladılar. Ama hiçbirini başaramadılar. En son ekonomik operasyona başladılar. Ama onda da kısmen başarılı oldular. Bugün dövizler gördük ki düşüş trendine girdik. Çünkü Türkiye Ortadoğu’da ümmetin umudu bir ülkedir. Böyle bir süreçte Almanya İtalya, Azerbaycan, Rusya gibi pek çok ülke destek veriyorsa, Katar’da insanlar gidip Türk lirası alıyorsa doğru noktadayız. İsminiz Amerika Birleşik Devleti olabilir. Ama biz de öylesine anlı ve şanlı bir tarihe sahibiz ki Amerika bunu bilmiyor. İbadeti oruç olan bir milleti ekonomik anlamda sıkıştırmaya kalkarsanız başarılı olamazsanız. Rabbim milletimizin başını önüne eğdirmesin” dedi.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Rwitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama