İPEK Eczanesi
ÖZCAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

İPEK Eczanesi
Sağlık Mah.1440 Sok.NO 4(LATİFE HANIM ANA OKUL YANI)
Tel: 0374 222 97 77
ÖZCAN Eczanesi
Tabaklar Mah. Hastane Cad. Talu Apt. No:15(Orman İşletmesi Karşısı)
Tel: 0374 218 19 90
Bolu 5 günlük hava tahmini

Doğanay’dan iddialı açıklamalar

7 Haziran 2019

“BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN”

Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, Tanju Özcan’ın göreve geldiğinden bu yana yaptığı söylemleri eleştirerek, “Artık yapıcı ve seviyeli bir muhalefet yapmak için 23 Haziran seçimleri sonrasına tüm materyallerimizle hazırız. Bizi izlemeye devam edin” dedi.

BGC Bayram Sayısı: Erol DEĞİRMENCİ

Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay gündeme dair açıklamalarda bulundu. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, Ak Partili siyasiler hakkındaki iddialarına da cevap veren Doğanay gereğinin yapılması halinde kendisinin de gereğini yapacağını söyleyerek, “Bu konudaki düşüncemi zaten sizler vasıtasıyla tüm kamuoyuyla paylaştım. Aynı şeyleri tekrarlayayım çünkü hala Tanju Bey’in ortaya attığı iddialarla ilgili Savcılığa vermiş olduğu herhangi bir suç duyurusu bulunmuyor. Sayın Tanju Özcan kendisini hala muhalefet koltuğunda görüyor olmalı ki icra makamı gibi davranamıyor. Eğer böyle olmasa her gün bir yenisini dillendirdiği iddialarla ilgili olarak icra makamının davranması gerektiği gibi davranırdı. Belediye’de bir usulsüz durum görüyorsan, soruşturma açtırırsın, Mülkiye Müfettişlerine inceletirsin, Sayıştay Denetimine girersin, varsa kanuna ve usule aykırı durum, gerek idari, gerekse adli olarak gereğini yaparsın. Ama; amacınız Ak Parti’ye saldırmaksa, dün de söyledim bu günde yeniliyorum buna müsaade etmem. Onun için diyorum ki, varsa bir yolsuzluk, usulsüzlük sonuna kadar git, biz de gereğini yapalım. Ak Parti olarak hiçbir gayrı meşru işin arkasında durmayız, yetim hakkının yenildiği hiçbir eylemi desteklemeyiz. Adaletin kestiği parmak acımaz inancındayız. Ak Parti bugüne kadar, yolunu şaşırmış hiçbir kimseyi bünyesinde tutmamıştır. Ak Parti İl Başkanı olarak diyorum ki; Sayın Tanju Özcan, Belediye Başkanı olarak tüm belge ve ihale dosyaları elinin altında. Haydi suç duyurusunda bulun, ver Savcılığa! Neden sadece konuşuyorsun da Savcılığa vermiyorsun? Bakınız tüm Bolu kamuoyu çok iyi biliyor ki mesleğim, müteahhitliktir. Son 4 yılı da İl Başkanı olmak üzere 15 yıldır liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın davasının izinde onurla, gururla Ak Parti’de aktif siyaset yapmaktayım. Buna karşılık ne Bolu Belediyesinden ne de başka resmi bir kurumdan iş almamış, devletin tek bir kuruşu boğazından geçmemiş biri olarak sana bir kere daha çağrıda bulunuyor ve bir kere daha söz veriyorum. Sadece söylemden öteye geçemeyen yolsuzluk iddialarını Sen, Savcılığa ver, Ben de; adı, sanı, makamı, mevkisi kim olursa olsun, hukuken ispatlanmış bir sonuç ortaya çıkarsa AK Parti İl Başkanı olarak gereğini yapayım. Sen gereğini yap, ben zaten yaparım.” dedi.

“BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN”

Yerelde yapacakları muhalefet hakkında da konuşan Başkan Doğanay, vatandaşın kendilerini izlemeye devam etmelerini ifade ederek, “Biz Ak Parti olarak 17 yıldır genelde, son 15 yıldır da yerelde iktidardık. Bu süreçte de en çok eleştirdiğimiz nokta ise muhalefetin üslubu, tarzı ve siyaset anlayışı oldu. Hala da Halkımıza hiçbir yararı olmayan, herhangi bir konuda çözüm sunamayan CHP’nin bu muhalefet tarzını eleştirmekteyim. Sonuçta bu anlayışın ne Halkımıza ne de kendi Partilerine bir faydası olmadığı ortadadır. Çok şükür ki Türkiye genelinde yaşanan bu sıkıntıları biz Bolu Teşkilatları olarak hemen hemen yaşamadık. CHP İl Başkanı Sayın Kazım Karsu Abimizle 4 yıldır belirli bir üslupla ve seviyede siyaset yaptık, yapmaya da devam ediyoruz fakat Tanju Bey biraz heyecanlı bir yapıya sahip olduğu için yapıcı muhalefet noktasında ne yazık ki aynı hassasiyeti özellikle geçmiş dönem AK Partili Belediye Başkanı ile aralarında yaşadıkları diyaloglarda kendisinden göremedik. Zaten bunun örnekleri de fazlasıyla gazete arşivlerinde mevcut. Aynı Tanju Özcan, bir türlü Bolu Belediye Başkanı olduğuna kendisi de inanamamış olacak ki muhalefet gibi sürekli konuşmakta. Halbuki artık onun için icraat vakti. Tanju Bey, göreve geldiği iki aydır sadece konuşuyor. Başta su fiyatlarında indirim olmak üzere Bolu Halkına söz verdiği ve şu iki aylık süreçte gerçekleştireceği bir çok sözünü yerine getirebilirdi. Ama yapmadı, yapamıyor ya da yapmak istemiyor. Bizim yapacağımız muhalefete gelince; bunu zaten son iki ayda gösterdik. Bakın iki aydır Tanju Beyi sabırla takip ediyoruz. Niçin? Yeni koltuğa oturmuş, Belediyeyi tanıması gerekli, kafasındaki projeler ve yol haritasını gerçekleştirmek için zaman gerekli. Biz de o zamanı verdik. Ama maalesef Tanju Bey ise bu zamanı –mış, -miş’lerle geçirdi. En basitinden şunu söyleyeyim; geçen Mecliste Tanju Bey katlı otopark katılım bedellerinde indirim kararı aldırdı değil mi? Bu da şov, bu da oyun. Tüm inşaat sektörü ve Tanju Bey çok iyi bilmektedir ki Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu konuda yeni düzenleme yapıyor ve bedelleri merkezi Hükümet belirleyecek önümüzdeki aylarda.  Tanju Bey bunu bile bile Halkı kandırmak, ben indirdim AK Parti Hükümeti zam yaptı algısı oluşturmak ve bunu siyaseten kullanmak adına Meclisten bu kararı çıkarttırdı. Biz bunu konuştuk mu, hayır. Ama artık yapıcı ve seviyeli bir muhalefet yapmak için 23 Haziran seçimleri sonrasına tüm materyallerimizle hazırız. Bizi izlemeye devam edin” diye konuştu.

“DAHA ÇOK BOLU HALKI İLE BİRLİKTE OLACAĞIZ”

Son olarak yeni süreçte daha çok Bolu halkı ile olacaklarını söyleyen Doğanay, “15 yıl sonunda kaybedilen Bolu Belediyesi’nin neden kaybedildiğinin muhasebesini yapmak ya da falanca kişiler ihanet etti, falanca kişiler böyle yaptı diye konuşmak bir İl Başkanı olarak bana yakışmaz. Ben İl Başkanı olarak seçim akşamı ve daha sonra Genel Merkezimizin Kızılcahamam Kampında seçimi kaybetmiş bir İl Başkanının sorumluluğu içerisinde yapmam gerekeni yaptım. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Genel Başkan Yardımcılarımızın bu konuda düşünceleri, Bolu seçim sonuçlarına yönelik analizleri sonucunda ise halen görevinin başında olan bir İl Başkanıyım. Başta Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Genel Başkan Yardımcılarımıza bana duydukları güven için şükranlarımı sunarım. Benim kamuoyuyla paylaşabileceğim seçim değerlendirmesi ancak bu kadar olur. Bunun dışında seçimin değerlendirilmesi Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve ilgili Başkanlarımızca en ince ayrıntısına kadar değerlendirilmiştir. Biz bundan sonrasına bakacağız. Bolu Halkının 31 Mart’ta gösterdiği tercihe saygı duyarak, yapıcı bir muhalefet anlayışı ve seviyeli bir dille Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın emirleri doğrultusunda bıkmadan, usanmadan, yılmadan tevazu, samimiyet ve gayretle daha çok çalışacağız, daha çok Bolu Halkı ile birlikte olacağız. Bu vesileyle sözlerimin sonunda da Bolu Halkının ve tüm İslam Aleminin Ramazan Bayramını tebrik etmek isterim” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama