YILMAZ Eczanesi
IHLAMUR Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

YILMAZ Eczanesi
Sağlık Mah Hekim Sok. No :7/A (Köroğlu Dev. Has. Acil Çıkışı)
Tel: 0374 270 02 40
IHLAMUR Eczanesi
Borazanlar Mah.Hürriyet Cad..No35/E(Endüstri Meslek Lisesi Girişi))
Tel: 0374 212 55 80
Bolu 5 günlük hava tahmini

Doğanay, müfettişin borç raporu için konuştu:

10 Şubat 2020

“ŞOV ZAMANI DEĞİL, İCRAAT ZAMANI”

Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, “Belediyenin toplam borcu 229 milyon 578 bin TL. Benim yanıldığım tek nokta, ben borcun 230 milyon lira olduğunu söylemiştim. Şov zamanı değil, icraat zamanı” dedi.

Haber: Erol Değirmenci

İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişleri tarafından hazırlanan Bolu Belediyesi Özel Teftiş raporunda belediyenin borcunun 229 milyon 578 bin 935 TL olduğu belirtilmişti. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, “9 Eylül’de yaptığım basın toplantısında Bolu kamuoyuna doğruları söyleyin, Kur'anı Kerim’e el bastığınız zaman bunun yükümlülüklerini de doğru bir şekilde yapmak gerekir demiştim. Milleti doğru bilgilendirin, bu borç bu kadar değil. Böyle yanlış bilgilendirirseniz yarın öbür gün milletin size olan inancını yitirirsiniz. Israrla bunları söylememe rağmen 461 milyon liralık borç olduğunu belirttiler. Belediyenin toplam borcu 229 milyon 578 bin TL. Benim yanıldığım tek nokta, ben borcun 230 milyon lira olduğunu söylemiştim. Şov zamanı değil, icraat zamanı” diye konuştu.

“HAYRETLER İÇERİSİNDE KALDIM”

Bolu Belediyesi’nin geçtiğimiz günlerde yayınladığı 10 aylık hizmet videosu hakkında ise Doğanay, “Böyle bir hazırlığın içine nasıl girdiler hayretler içerisinde kaldım. Koskoca belediyenin icraatları konusunda bakıldığı noktada DSİ’nin yaptığı milyonluk projelerden, Atatürk Orman Parkı’ndan, Su Arıtma Tesislerinden, devasa projelerden bahsederken bugün geldiğimiz noktada belediyenin girişine TC. harflerinin konulması konuşuluyor. Makam araçlarını iade ettik diye bahsediyorlar, o zaman kendin neden lüks araçlara biniyorsun. Evlerde temizlik hizmeti yapıyoruz diye söyleniyorlar, günaydın AK Parti bunu başlattı, 18 yıldır da yapıyor zaten. Bunu olmamış bir şey gibi, iki tane harfin değiştirilmesini 10 aylık hizmet diye milletin önüne sunuyorsanız, borç yalanını sunuyorsanız, bu kararı verecek olan millettir. Çünkü millet en doğrusunu bilir. Dün sizi iş başına getirenler bugün de gereğini yapmasını bilir. Ama ne olursa olsun millete doğru söyleyin. Mülki müfettişin yayınladığı bir rapor var elimizde. Onları samimi ve dürüst davranmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama