SEVAL Eczanesi
ÖZCAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

SEVAL Eczanesi
Sağlık Mah. Hekim Sok.No 9A/13 (Köroğlu Devlet Hast.Acil Karşısı)
Tel: 0374 270 31 30
ÖZCAN Eczanesi
Tabaklar Mah. Hastane Cad. Talu Apt. No:15(Orman İşletmesi Karşısı)
Tel: 0374 218 19 90
Bolu 5 günlük hava tahmini

Doğanay, Bolu’nun gündemine oturan billboardlar hakkında konuştu:

13 Şubat 2020

Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, kendisinin kullandığı telefon numarasının açık bir şekilde yer aldığı Bolu Belediyesi tarafından asılan billboardlar için, “Bu konunun yerel ve ulusal basında haber olması sonrası marjinal ve fanatik grupların hedef haline getirilmemin ve felaket tellallığı yapıyorum olası yaşayacağım tatsız bir olayın vebalini kim üstlenecek?” dedi.

Haber: Erol Değirmenci / Sefa Günay

Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay’ın İŞKUR’dan personel almasını engellediğini iddia eden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, şehir merkezinde yer alan billboardlara Doğanay’ın numarasını açık bir şekilde yazarak astırdı. Doğanay’ın şikayeti üzerine billboardlar İl Emniyet Müdürlüğü’nün devreye girmesi ile kısa bir sürede kaldırıldı.

“HEDEF GÖSTERİLDİM”

Konu hakkında parti binasında açıklamalarda bulunan Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, asılan billboardlarla hedef gösterildiğini belirterek, “Arkadaşlar İl Başkanı olduğum ilk günden bu yana hep ahlaki ve insani değerleri ön planda tutarak siyasi çizgimi sürdürmeye çalıştım.  Birçoğunuzun da şahit olduğu gibi; 15 Temmuz ihanet gecesi sonrası Demokrasi meydanında nöbet tuttuğumuz o zor gecelerde alana hiç gelmeyen dönemin Milletvekili Tanju Özcan’ı yuhalayanları, ona hakaret içeren aleyhte slogan atmaya çalışanları susturan biri olarak o günlerde bu durumu siyasi malzeme yapmamış Nurettin Doğanay, dün akşam yaşanan olayı da siyasi malzeme yapmayacaktır. Çünkü Nurettin Doğanay hiçbir zaman bu denli küçülmez. Ama dün hepinizin bildiği gibi açık açık ismim ve kullandığım cep telefonu numaram billboardlara asılarak, Bolu Belediyesinde işe başlayacağı sözüne karşılık umut besleyen insanlara, işe başlayamamalarının sebebi olarak hedef gösterildim” dedi .

“AHLAKSIZLIKTIR”

Yapılanın ahlaksızlık olduğunu söyleyen Doğanay, “Telefon numaramın ilan edilmesinden zerre gocunmam. Çünkü ben zaten numaramı Bolu Halkına veren, günün her saati ulaşılabilen, bir telefon kadar onlara yakın bir İl Başkanıyım. Ama seçim öncesi seni işe alacağım yalanıyla insanlardan oy devşiren, onların hayalleri ile oynayan Tanju Özcan’ın beni hedef gösteren bilboardalar asması, telefon numaramı vermesinin tek kelimeyle izahı vardır, ahlaksızlıktır. Gece yarısı evimde çocuklarımla, Ailemle otururken arandığımda bana edilen hakaretler, tehditler ve bunun sonucunda Ailemin yaşadığı tedirginliğin, korkunun, yaşadıkları ruhsal durumun hesabını kim verecek?  Bu konunun yerel ve ulusal basında haber olması sonrası marjinal ve fanatik grupların hedef haline getirilmemin ve felaket tellallığı yapıyorum olası yaşayacağım tatsız bir olayın vebalini kim üstlenecek?” şeklinde konuştu.

“BÖYLE SİYASET OLMAZ”

Doğanay son olarak böyle bir siyaset olmayacağını belirterek, “Arkadaşlar bunun adı siyaset değildir. Böyle siyaset olmaz. Bakın bunları gerçekten siyaset yapmak adına söylemiyorum. İnsanlıkla bağdaşmayan gayri ahlaki bu durumun zaten siyasette yeri olamaz. Siyasi hayatı şovlarla, yalan ve iftiralarla geçen Tanju Özcan şimdi biliyorum ki; bu hazırlanan ilanlardan haberi olamadığını söyleyerek suçu yanındaki suçsuz insanlara atacak belki de bu olayda hiçbir suçu masum bir kardeşimizin işine son verecek. Çünkü hiçbir zaman sorumluluk almayan Tanju Özcan bu olayda da şova kaçacak, siyasi rant elde etmeye kalkışacaktır ama tuz koktu. Artık Bolu Halkı bu basit şovlara prim vermiyor.  Konu yargıya intikal etmiş olup üzerinde de fazla da konuşmayacağım. Tek söyleyeceğim; bu ahlaksızlık karşısında bana gerek telefonla, gerek mesajla, gerek sosyal medya ile gerekse de haber yaparak destek veren tüm Bolulu hemşerilerime, basın mensubu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.  Ayrıca konuşmamın sonunda dün hakkımda ortaya atılan İŞKUR ile ilgili iddialara da Cumartesi günü düzenleyeceğimiz İl Danışma Meclisinde cevap vereceğimi de belirtmek istiyorum. Çünkü bugün siyaset yapma günü değil. Bugün insan olma, insani değerlere sahip çıkma günü” diye konuştu.

Başkan Doğanay'ın açıklamalarını izlemek için aşağıdaki linke tıklayın 

https://www.facebook.com/419637981396572/videos/1430474700463266/

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama