CEREN Eczanesi
YÜCE Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

CEREN Eczanesi
Borazanlar Mh Mehmet Akif Ersoy Blv No.50/10-B(Sağlık Müd Yanı)
Tel: 0374 331 48 26
YÜCE Eczanesi
Gölyüzü Mah.T.Mehmet Paşa Cad.No:33/A (Adese Market Karşısı)
Tel: 0374 217 10 21
Bolu 5 günlük hava tahmini

DOĞA SEVERLER, GELENEKSEL KÖROĞLU ZİRVE YÜRÜYÜŞÜNÜ TAMAMLADI

27 Eylül 2021

Her yıl düzenlenen, Geleneksel Köroğlu Zirve Yürüyüşü’nün 15’ncisi, 2400 rakımlı Köroğlu Dağı’nda gerçekleştirildi.

Kıbrıscık Belediyesi tarafından, her yıl düzenlenen, Geleneksel Köroğlu Zirve Yürüşü’nün 15’nci’si gerçekleştirildi. Türkiye’nin her bölgesinden dağcıların ve doğaseverlerin katıldığı etkinlikte, Dikili Bölgesi’nde başlayan tırmanış, 2400 rakımlı Köroğlu Dağı’nın sis kaplı zirvesinde sona erdi.

 

“HER TÜRLÜ FAALİYETİMİZDE YANIMIZDA OLDULAR”

Etkinliğe katılan Kıbrıscık Belediye Başkanı Emin Tekemen, desteklerinden dolayı Bolu Belediyesi’ne teşekkür etti. Tekemen, “Benim söylediğim bir söz var. ‘Biz bize yeteriz.’ Şu toplumun son günlerde tamamen ayrıştırıldığı, kurumların partisel durumlara göre gözetildiği bir dönemde, gerçekten zor şartlar altında bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Ama kardeş belediye olarak Bolu Belediyesi’nin bizim yanımızda farklı bir yeri var. Her türlü faaliyetimizde yanımızda oldular, müthiş bir destekleri var. Öncelikle bundan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

“BU SENE 15’NCİSİNİ DÜZENLEDİK”

Program hakkında da bilgi veren Tekemen, “Bu sene 15’ncisini düzenledik, bu yürüyüşün. Her yılda gelişerek devam ediyor. Bin kişi kadar katılım var. Üniversitelerin ve dağcılık kulüplerinin de bu yürüyüşe iştirak etmeleri bizi onurlandırıyor. Bartın’dan, Karabük’ten, Zonguldak’tan, Ankara’dan çeşitli dağcılık kulüpleri de aramızdalar. Bunun ileriki yıllarda daha gelişerek devam edeceğinden memnunuz. Bolu turizmi açısından da önemli bir nokta tabi. Aladağlarla birlikte burayı farklı bir açıdan görmek gerekiyor. Yetkililerin de bu tarz şeylere daha önem vermeleri gerektiğine inanıyorum” diye konuştu.

 

“KÖROĞLU ZİRVE YÜRÜYÜŞÜ’NE KATILDIK”

Tırmanışta yer alan Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir de, “Her yıl geleneksek olarak gerçekleştirilen, Köroğlu Zirve Yürüyüşü’ne katıldık. Ben Başkanıma çok teşekkür ediyorum, böyle bir yürüyüşe beni davet ettiği için.  Türkiye’nin dört bir yanından, özellikle dağcılar bu yürüyüşe katıldığını gördüm. Hem Kıbrıscık’ın tanımı açısından, hem turizm açısından önemli bir etkinlik. Her yıl geleneksel olarak gerçekleştiriliyor. Çok güzel bir yerde çok güzel ikramlarda da bulundular. Şenlik geçen bir günümüz oldu. Ben başkanımıza çok çok teşekkür ediyorum” şeklin konuştu.

 

Farklı etkinliklerin de bulunduğu programda, Başkan Tekemen ve Başkan Yardımcısı Özdemir, gacırgaca binerek eğlenceli vakit de geçirdi. Sefa Günay

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama