EGE Eczanesi
İREM Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

EGE Eczanesi
Karamanlı Mah.İsmet Paşa Cad.No:68/A (Ümit Disco Karşısı )
Tel: 0374 217 63 40
İREM Eczanesi
Sağlık Mah Hekim Sk Şaşmaz Apt.No:5(Köroğlu Dev.Has.Karşısı)
Tel: 0374 222 99 88
Bolu 5 günlük hava tahmini

Dev heykel için geri sayım başladı

5 Aralık 2018

“TÜRK DÜNYASI İLE KAYNAŞMAMIZI SAĞLAYACAK”

Bolu Belediyesi tarafından yapımı devam eden Uluslararası Türk Dünyası Köroğlu Parkı, 70 metre yüksekliğe ulaşacak olan Köroğlu heykelinin dikilmesi için hafta sonu bekleniyor. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, parkın Türk dünyası ile kaynaşmada önemli bir rol oynayacağını söyledi.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Bolu Belediyesi tarafından 2016 yılında yapımına başlanan Uluslararası Türk Dünyası Köroğlu Parkı’nın en önemli parçası olan dev Köroğlu Heykeli montajı gerçekleştirilmek üzere inşaat alanına getirildi. Bolu Belediyesi ekipleri ve araçları ile hummalı bir çalışma sonucu 3 parça halinde alana getirilen dev heykel orada birleştirilerek 500 tonluk vinç yardımı ile kaide üzerine yerleştirilecek.

Bittiği zaman dünyanın en yüksek heykelleri arasında yerini alacak olan 65 metre uzunluğundaki Köroğlu Heykeli, Bolu’nun her yerinden görülebilecek. Şu an montajı devam eden heykelin kaidesi ile dikimi için hafta sonu bekleniyor. Şartların elverişli olması durumunda kaidesi ile 70 metre uzunluğunda olan heykelin dikilmesi için çalışmalar başlayacak.

“TÜRK DÜNYASI İLE BİZİM KAYNAŞMAMIZI SAĞLAYACAK”

Yapımı devam eden park hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, park sayesinde Türk dünyası ile kaynaşmanın sağlanacağını ifade ederek, “Göreve geldiğimiz ilk zaman Atatürk Orman Parkı’nı, Boluluların hizmetine sunmuştuk. Şu an yaşayan bir park oldu Bolu’nun göbeğinde. Daha sonra Bolu’nun güneyinde Karaçayır Parkı’nı yaptık o da yaşayan bir park oldu. Kuzey tarafımızda o büyüklükte bir parkımız yoktu. Şu an Uluslararası Köroğlu Parkı olarak adlandırdığımız bu park, hem uluslararası Türk dünyası ile bizim kaynaşmamızı sağlayacak hem de kuzey taraftaki yeşil alan olgusunu oluşturacak. Aynı zamanda da geçmişimiz ile geleceğimiz arasındaki ilgiyi ortaya koyacak. Ata sporlarımızda burada olacak. Ata binebilecek, cirit atabilecek, güreş yapabilecek alanları planlıyoruz burada. Şu anki gördüğümüz heykel ise Kazakistanlı bir heykeltıraşın kazandığı bir yarışma neticesinde üretildi. Şu an bitti. Kaidesi de toparlandı. İnşallah hafta sonu bunun yerleştirmesi için çalışmalar sürüyor. Allah kazasız belası yerleştirmeyi nasip etsin. Bu ise seçildiği yer itibari ile ve belediye kazandırılıncaya kadar geçen süre itibari ile çok uğraş verdiğimiz bir alan. Tepe bir alan ve tepe bir alan üzerinde bu büyüklükteki bir heykeli koyduğumuz zaman otobandan ve D-100’den geçenler bunun ne olduğunu, bir Köroğlu diyarına gelindiğini, yiğit insanların burada yaşadığını hissettirmek için bunları buraya koyacağız. Kendinin lanse edilmesi ile Türk dünyası ile kucaklaşmamızı sağlayacak. Bir Kırgızistanlı, Azerbaycanlı benim Bolu’da Köroğlu Parkım var diyecek. Onun için çalışıyoruz. Allah’a binlerce şükür ki bu heykeli koymayı bize nasip etti.” dedi.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama