ÖZCAN Eczanesi
SOYSAL Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

ÖZCAN Eczanesi
Tabaklar Mah. Hastane Cad. Talu Apt. No:15(Orman İşletmesi Karşısı)
Tel: 0374 218 19 90
SOYSAL Eczanesi
Sağlık Mah. Sigorta Cad. No:23-A(Köroğlu Dev.Has.Polikinlikler Karşısı)
Tel: 0374 270 34 11
Bolu 5 günlük hava tahmini

“ÇOCUK HAKLARININ UYGULANDIĞI GÜZEL BİR DÜNYA DİLİYORUM”

20 Kasım 2020

Çocuk Hakları Gönüllüleri Derneği (ÇOHAG) Bolu İl Temsilcisi İsmailcan Kaya 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü olması dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kaya yayınladığı mesajda, “Çocuklar, insanlığın geleceğini yüreğinde taşır. Bir çocuğun hayatını karartmak, insanlığı karartmaktır. Çocuğun duygu ve düşünceleri değerli; canı ve bedeni dokunulmazdır. Huzurlu, güvenli ve sağlıklı bir ortamda büyümek, onun yaratılıştan getirdiği en tabii hakkıdır” ifadelerine yer verdi.

Çocuk Hakları Gönüllüleri Derneği (ÇOHAG) Bolu İl Temsilcisi İsmailcan Kaya 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü olması dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kaya yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Çocukların yetişkinlerden farklı ihtiyaçlara sahip olduğu ve dünya genelinde çocukların karşı karşıya kaldıkları hak ihlallerini gündeme taşımak amacıyla 20 Kasım 1989 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından hazırlanan ‘Çocuk Haklarına Dair Sözleşme’ 193 ülke tarafından imzalamış ve o tarihten bu yana 20 Kasım ‘Dünya Çocuk Hakları Günü’ olarak kutlanmaktadır. Dünyada ve ülkemizde milyonlarca çocuğun hakları çiğnenirken başta ‘Şemsiye Haklar’ olarak tanımladığımız; ayrım gözetmeme hakkı, katılım hakkı, çocuğun yüksek yararı, yaşama ve gelişme hakkı olmak üzere Birleşmiş Milletler tarafından alınan tüm kararlar devletimiz ve kurumlarınca büyük bir hassasiyetle uygulanmalıdır.”

 

“’BEN BURADAYIM’ DİYEN HİÇBİR ÇOCUĞUMUZU GÖRMEZDEN GELMEYELİM”

“Çocuklar, insanlığın geleceğini yüreğinde taşır. Bir çocuğun hayatını karartmak, insanlığı karartmaktır. Çocuğun duygu ve düşünceleri değerli; canı ve bedeni dokunulmazdır. Huzurlu, güvenli ve sağlıklı bir ortamda büyümek, onun yaratılıştan getirdiği en tabii hakkıdır. ‘Ben buradayım’ diyen hiçbir çocuğumuzu görmezden gelmeyelim. Çocukların da bir birey olduğunu unutmayalım. Mutlu ve sağlıklı bir çocukluğun yolu da şuradan geçiyor: Çocuğun faydalanabileceği her imkânın ona sunulmasını; eğitim, sağlık, güvenlik gibi temel konularda eksiksiz uygulamaların sağlanmasının yanı sıra, çocuğun bireysel kapasitesini geliştirecek ve hayatın her alanında aktif katılımına önayak olacak sportif, kültürel, sanatsal ve bilumum sosyal faaliyetlerin de gerçekleştirilmesini sağlamak. Çocuklarımız bizlerin aynası ve geleceğe yansıyacak halimizdir. O halde o aynanın neyi yansıtacağını belirlemek, herkesten önce bizlere düşer. Bu sebeple tüm çocukların daha sağlıklı, daha güvenli, daha mutlu ve her alanda çocuk haklarının uygulandığı güzel bir dünya diliyorum.”

“ÇOCUK HAKLARININ UYGULANDIĞI GÜZEL BİR DÜNYA DİLİYORUM”
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama