MERAL Eczanesi
AKTAŞ Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

MERAL Eczanesi
Sağlık Mah.Şehitler Cad.Yüksel Apt.No:32/9 (KÖROĞLU DEV.HAS.POLİKİNLİKLER KARŞISI)
Tel: 0374 270 41 67
AKTAŞ Eczanesi
Aktaş Mah.Taşhancılar Cad. Duygu Sit.C Blok No:3 Merkez/BOLU
Tel: 0374 217 70 05
Bolu 5 günlük hava tahmini

CHP’nin kampı sona erdi

6 Ekim 2019

KILIÇDAROĞLU’NUN GÜNDEM OLAN HAREKETİ

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Abant’taki "CHP 27. Dönem 2. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı" sona erdi. CHP milletvekilleri hem ülke sorunları hem de parti içi meseleler hakkında değerlendirmeler yaparken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını yarıda kesmesi gündeme damgasını vurdu.

 

CHP Milletvekilleri ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cuma günü ve hafta sonu boyunca Bolu’daydı. İlk olarak Ankara’dan Mengen’e gelen Kılıçdaroğlu burada vatandaşla buluştu. Gündeme dair açıklamalarda bulunana Kılıçdaroğlu daha sonra da Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut ile bir araya gelerek kısa bir toplantı gerçekleştirdi.

BARETİ TAKIP TEMELİ ATTI

Mengen’deki programının sona ermesinin ardından Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Orman Bölge Müdürlüğü’nün temelini atmak için Sağlık mahallesine geldi. Kılıçdaroğlu’nu burada Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan karşılarken, CHP’li üyeler ve milletvekilleri eşlik etti. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, temeli atılan bina hakkında Kılıçdaroğlu’na bilgiler verdi.

Kılıçdaroğlu ise kürsüdeki konuşmada belediye başkanları için “Harcadığınız her kuruşun hesabını vereceksiniz” dedi. Öte yandan ülke gündemi ile ilgili de konuşan Kılıçdaroğlu, Suriye’ye yapılması planlanan harekat hakkında da açıklamalarda bulundu.

Konuşmaların ardından temel atma törenine geçildi. Hayırlı olsun duasının ardından bareti takan Kılıçdaroğlu, binanın temelini attı.

KÖROĞLU TABLOSU HEDİYE EDİLDİ

Temel atma töreninin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bolu Belediyesi’ni ziyaret etti. Kılıçdaroğlu’na burada da milletvekilleri eşlik ederken Genel Başkanı, Tanju Özcan ve belediye başkan yardımcıları karşıladı. Başkan Özcan’ın makamına gelen Kılıçdaroğlu, Bolu hakkında da çeşitli bilgiler aldı. Burada Başkan Özcan ile kısa bir toplantı gerçekleştiren Kılıçdaroğlu’na, Köroğlu Tablosu hediye edildi.

Başkan Özcan daha sonra Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyeti Gölcük’e götürdü. Burada golf arabaları ile tur atan heyet daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdi.

“BANA MİLLİYETÇİLİK DERSİ VERMEK İSTEYENLERE DE KAPAK OLSUN”

Cumartesi günü ise sabah saatlerinden itibaren CHP’nin kampı, Kılıçdaroğlu’nun açılış konuşması ile başladı. Kılıçdaroğlu’nun gündeminde ise Sakarya’da bulunan Tank ve Palet fabrikası vardı. Kılıçdaroğlu, “Kendisine Ülkücü diyen bütün kardeşlerime, vicdan sahibi tüm Ak Partili kardeşlerime sesleniyorum. Bana kendi silah fabrikasını başka bir orduya peşkeş çeken ikinci bir devlet gösterin. Bana milliyetçilik dersi vermek isteyenlere de kapak olsun. Milliyetçilik budur. Kendi vatanına, kendi ordusuna sahip çıkmaktır. Devletin en önemli olan ve silah fabrikasını Katar Ordusu’na teslim edeceksin, sonra çıkıp millete yalan söyleyeceksin. ‘Biz özelleştirme yapmıyoruz’ diye. 4 bin 46 sayılı kanun var. O kanun diyor ki ‘Milli Güvenlik ve kamu yaranın olduğu yerlerde özelleştirme olmaz.’ Türkiye’de tek bir kurum ve fabrika var. Siz kalkıyorsunuz bunu özelleştiriyorsunuz. Talan düzeni dediğim budur. Hortumcu piyasa ekonomisi dediğim budur. Emin olun bunları yapanların dini imanı yoktur. Memleket sevgisi de yoktu. Bunu yapanların hesap vermesi lazım. İnsan da biraz ahlak olur. Yasa böyle diyor, takmıyorsun. Özelleştirme, tekelleşmeye yol açmamalı. Tank Palet Fabrikası bir tane var. Onu da veriyorsun BMC’ye. Bu nasıl özelleştirme değil” dedi.

“DOKUNULMAZLIĞIMI KALDIRMAZSANIZ NAMERTESİNİZ”

Konuşmasının devamında dokunulmazlık meselesine de değinen Kılıçdaroğlu, “Arkası gelecek mi? Şimdilik bu kadar. Arkası gelecek, arkasını bırakmayacağım. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını savunacağım. Bu kadar. Bu milletin hakkını savunacağım ve biz savunacağım. Bunu söylediğim için rahatsızlar ben biliyorum, beni susturmak istiyorlar biliyorum, beni tehdit ediyorlar biliyorum. Bunu söylediğim için ‘Dokunulmazlığınızı kaldıracağız’ diyorlar. Dokunulmazlığımı kaldırmazsanız namertsiniz. Ben bunu her yerde söylüyorum” ifadelerini kullandı.

KONUŞMASINI YARIDA KESTİ

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu kürsüdeyken hiç beklenmedik bir şey yaşandı. Konuşmasını yarıda kesen Kılıçdaroğlu kürsüden inerek, basına kapalı toplantıya geçti. Edinilen bilgiye göre, Ak Parti ve CHP arasındaki anlaşmanın bozulduğunu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının başladığını ifade eden bir not alan Kılıçdaroğlu, kürsüden indi. Gündem hakkındaki değerlendirmelerine aynı gün içinde saat 14.00’te devam etti.

BASIN MENSUPLARI İLE FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ

Kılıçdaroğlu konuşmasının ardından ise basın mensupları ile bir araya geldi. Kısa bir süre basın çalışanları ile sohbet eden Kılıçdaroğlu, daha sonra kendisini gece gündüz takip eden gazetecilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Fotoğraf sonrası Kılıçdaroğlu, gazetecilere iyi çalışmalar diledi.

KILIÇDAROĞLU TOPLANTIYI DEĞERLENDİRDİ

Kampın son gününde ise Genel Başkan Kılıçdaroğlu, toplantıları değerlendirdi. Kılıçdaroğlu değerlendirmesinde, “Güzel bir toplantı gerçekleştirdik. Türkiye’nin iç sorunlarını, dış politikalarını görüştük ve tartıştık. Geleceğe yönelik görüşlerimizi ilettik. Bu bizim açımızdan son derece faydalı oldu. Güçlü ve birlikte çalışan bir aile olduğumuzu da tüm Türkiye’ye duyurduk. Birlikte, sorunlarını tartışan, konuşan, çözen, çözümleri tartışan ve bu ülkenin çıkarları neyi gerektiriyorsa ona göre politika üreten bir parti olduğumuzu da gösterdik. Suriye politikasında nasıl uluslararası bir konferans düzenlediysek, ekonominin diğer alt açılımlarında da akademik dünyadan gelen insanların katılımları ile tartıştık. Bizim dışımızda pratikten gelen insanlar ve bütün alanı görmeyebiliriz. O insanlarla da konuşmamız gerekiyor. Bizim düşünemediğimizi belki onlar düşünüyor. Bütün Türkiye’ye şu mesajı veriyoruz, biz hiçbir ayrım yapmadan bütün sorunları önyargısız masaya yatırarak çözmek istiyoruz. Çünkü sorunların altında ezilen bir kitle var ve bu kitle sıradan bir kitle değil. Bu kitle az bir kitle değil. Bir çocuk dahi yatağa aç giriyorsa nasıl o çocuğun karnı doymadan biz uyumayacağız diyorsak 8 milyon işsizin olduğu bir Türkiye’de sorunları tartışmayacağız da ne yapacağız? O nedenle bu toplantı bizim iç dünyamızı zenginleşmesi açısından çok önemliydi. Bu yüzden de bu toplantılarımızı aynı anlayışla sürdüreceğiz” şeklinde konuştu. Erol DEĞİRMENCİ

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama