CHP'de kurultay krizi!

  16 Temmuz 2018

  BOLU’DAN KURULTAY İÇİN 4 İMZA MI?

  CHP'de kurultay krizi giderek büyüyor. CHP'de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu muhalifleri harekete geçti. Muhalifler seçimli kurultay için gerekli olan 625 delegenin oyunu almak için çalışmalarına başladı. CHP kulislerinden gelen bilgilere göre Bolu’dan muhaliflere destek olmak için 4 ismin imza vermesi bekleniyor.

  Haber: Hakan Aydın

  24 Haziran seçimlerinin ardından CHP’de başlayan kurultay talepleri, muhaliflerin imza toplamak için çalışmaya başlaması ile boyut değiştirdi. Muhaliflerin genel başkan olarak görmek istedikleri Muharrem İnce için delegelerden 625 imza toplanması gerekiyor. Gerekli imzaların toplanması için illerde muhalifler tarafından delegelerden noter tasdikli imza talep ediliyor.

  BOLU’DA DURUM NE?

  CHP’nin ise Bolu’da 6 üst kurul delegesi bulunuyor. Kulislerden sızan bilgilere göre bu isimlerden 4’ünün Muharrem İnce için imza vermesi bekleniyor. Kurultay delegelerinden CHP İl Başkanı Kazım Karsu ve Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu’nun seçimli kurultay için imza vermesinin beklenmediği, ancak diğer kurultay delegeleri Seben İlçe Başkanı Veysel Atalay, Dörtdivan İlçe Başkanı İlyas Özalp, Gençlik kotasından Deniz Kahraman ve kadın kotasından Tülay Ertozan’ın seçimli kurultayın toplanabilmesi için imza vermelerinin beklendiği gelen bilgiler arasında.

  KURULTAY SÜRECİ NASIL İŞLEYECEK?

  Parti tüzüğüne göre, olağanüstü kurultay için gerekli imzaların toplanmasının ardından imzaların parti yönetimine iletilmesi gerekiyor. İmzaların parti yönetimine tesliminden sonra parti yönetiminin önünde 45 günlük bir süreç başlıyor ve Kılıçdaroğlu'nun bu süre içinde (Parti tüzüğüne göre) olağanüstü seçimli kurultaya gitmek zorunda kalıyor.

  CHP parti tüzüğünün 48'inci maddesine göre seçimli olağanüstü kurultay toplanması için kurultay delegelerinin tam sayısının salt çoğunluğunun, on beşinci gün mesai bitimine kadar noter aracılığıyla imzalarını genel merkeze iletmeleri gerekiyor. Bu da en az 625 delegenin imzasına denk geliyor.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.22918605804443