SİBEL AKAR Eczanesi
MİNA Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

SİBEL AKAR Eczanesi
Bahçelievler Mah.Yunus Emre Sok.No: 57/9 (E-5 GÜRKAN KURUYEMİŞ ARKASI)
Tel: 0374 250 14 20
MİNA Eczanesi
Semerkant Mah.Erbayram Sok.No:A/5Bolu (Semerkant Sağlık Ocağı Yanı)
Tel: 0374 217 95 66
Bolu 5 günlük hava tahmini

CHP grubundan açıklama

30 Haziran 2020

CHP Bolu İl Genel Meclisi Grup Başkanı Erhan Beykoz, gelirleri Bolu İl Özel İdaresi’ne ait Abant’taki özel işletmelerin Milli Parklar Müdürlüğü’ne devredilmesi ve yeni yapılan Düzce-Abant bağlantı yoluyla ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Gelirleri Bolu İl Özel İdaresi’ne ait Abant’taki özel işletmelerin Milli Parklar Müdürlüğü’ne devredilmesi ve yeni yapılan Düzce-Abant bağlantı yoluyla ilgili CHP Bolu İl Genel Meclisi Grup Başkanı Erhan Beykoz, Bolu İl Özel İdaresi’nde basın açıklaması gerçekleştirerek açıklamalarda bulundu.  Düzenlenen basın toplantısına CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, Kadın Kolları Başkanı Zuhal Toker Işın, Belediye Meclis Üyesi Cumhur Bandakçıoğlu, İl Genel Meclisi CHP Grubu Üyeleri; Erhan Beykoz, Eyüp Beşli, Bedri Pehlivan ve Erdal Tombak katıldı.

 

CHP Bolu İl Genel Meclisi Grup Başkanı Erhan Beykoz, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

 

“ABANT VE YEDİGÖLLER KOPARILMAK İSTENİYOR”

 “Korona virüs sebebiyle zor günler yaşadığımız bu günlerde, yapılan tüm çalışmalar ve sonuçları itibarıyla valiliğimiz, belediyemiz ve sağlık il müdürlüğümüze şükranlarımızı sunuyoruz. Pandemi günlerinin başında yapılan çok büyük bir yanlışa atılan imza için karşınızdayız. Yıllardır Bolu’dan koparılmak istenen Abant ve Yedigöller gündemden hiç düşmemektedir. Nitekim komşu ilimiz Düzce yılların bitmeyen sevdasında Abant’a Beyköyü-Samandıra- Sinekli Yaylası üzerinden yol açarak başarıya ulaşmıştır. Karar Nisan ayı ortasında Cumhurbaşkanı tarafından imzalanmış, 13 milyon lira gibi bir rakam ayrılarak işe başlanmıştır. Karar sonrası yol çalışmaları yapılırken, yola yakın olan ve kesilmesi söz konusu ağaçlarda işaretlenmiştir. CHP İl genel meclis üyeleri olarak Bolu’nun sahipsiz olduğunun ve her geçen gün irtifa kaybettiğinin gerçeklerini açıklamak üzere sizlerle bir araya geldik.

 

 

“SİZLERE LAYIK OLMAK İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTIK”

 “Yaklaşık 1,5 yıldır görev yaptığımız il genel meclisine seçilen ve görevlerini eksiksiz yerine getirmeye çalışan üyeler olarak vicdanımızın rahat olduğunun bilinmesini istiyoruz. Zira görev yaptığımız kısa dönemde CHP gurubu olarak sizlerden aldığımız yetki ile sizlere layık olmak için gece gündüz çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. 487 köy ve 115 mahallemizle ilgili tüm konularda öncelik esaslarına göre yapılması planlanan iş ve işlemlerin tamamını takip ettiğimiz gibi, Bolu’nun değerlerine de sahip çıktık. Yıllar öncesi temeli atılan ama tamamlanamayan yatırımları gündeme taşıyıp, çürümeye yüz tutmuş milyonluk yatırımların hayata geçmesi adına sizlerin sesi olduk. Tarihimizi, geçmişimizi ve gelecek kuşaklara bırakacağımız değerlerimizi gün yüzüne çıkardık, çıkarmaya devam edeceğiz!”

 

“ABANT’I DÜZCE’YE BAĞLAMAYA ÇALIŞAN ZİHNİYET ADIM ADIM İLERLEMEKTE”

 “Şimdi de, Bolu’nun markası olan Abant ile ilgili çok önemli açıklamalar yapmak üzere sizlerleyiz. Geçtiğimiz meclis gündemine taşıdığımız Düzce-Abant bağlantı yoluyla ilgili iktidar kanadından herhangi bir açıklama yapılmaması düşündürücüdür. Yıllardır Abant’ı Düzce’ye bağlamaya çalışan zihniyet adım adım ilerlemekte, konuya sahip çıkmayan iktidar sahipleri gelişmeler karşısında sessiz kalmaktadır. Bolu-Abant arasında hizmet veren yaklaşık 50 işletmede 250-300 arası hizmet elemanı çalışmaktadır. Beyköyü-Samansıra-Sinekli yaylası geçiş güzergâhı ile çalışan sayısı %20 oranına düşecektir. Bunları açıklamamıza rağmen, kimseden tek ses çıkmaması içimizi acımaktadır.”

 

“BOLU’YA HİZMET OLARAK GELMEYECEKTİR”

 “Yine Abant ile ilgili son olarak, Abant’ta İl Özel İdaresi’ne ait yani Bolu’nun öz kaynaklarıyla kurulan işletmeler maalesef Milli Parklar Genel Müdürlüğüne devredilmek istenmektedir. Yapılacak olan devir ile özel idareye ait Abant Evleri, Göl Gazinosu, Kır Gazinosu, Köşk Oteli ve belki de köylerimizin satış yerleri el değiştirecektir. Yıllık yaklaşık 1 milyon lira kiramız milli parklara gidecek, Bolu’ya hizmet olarak gelmeyecektir.  Köylerimizde bulunan başıboş hayvanlara sahip çıkmayan, Bolu’nun doğal güzelliklerini karşılıksız, üretmeden kendisine rant haline getiren ve vatandaşların korkusu haline gelen köpekleri rehabilite edip kontrol altına alamayan Milli Parklar, gelirlerimizi iç edecektir.”

 

“MHP GURUBU TAM DESTEK VERİYOR”

 “Abant ile ilgili basın açıklamasını yapacağımız mecliste gurubu olan tüm siyasi partilerin bilgisi dahilindedir. Açıklamamıza MHP gurubu tam destek vermesine rağmen, komisyon çalışmaları ve ilçelerinde olan MHP’li arkadaşlarımız gelemediler. Arkadaşlarımız konunun takipçisi olduklarını, Bolu halkına da selamlarını söylediler. Bolu’ya sahip çıkan MHP’li arkadaşlarımıza hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz”

 

 “VEKİLLERİMİZE GÖREV DÜŞMEKTEDİR”

 “Milletimizin oyları haklarımızı korumak için seçilen vekillerimize en başta Arzu Aydın’a görev düşmektedir. Sayın Vekilimiz Aydın’ı Bolu’nun sorunlarının ilki adına göreve çağırıyoruz. Yıllık alınan kiraların Bolu’nun köylerine hizmet olarak döndüğünü iyi bilen vekillerimiz, Bakan Yardımcımız aracılığıyla bu işe dur demelidir! 1956 DP döneminde çıkarılan kanun ile işletmelerin milli parklara devrini kabul etmemiz mümkün değildir.”

 

“YA GÖREVİNİZİ YAPIN YA DA İSTİFA EDİN”

 “Bolu’yu sahipsiz bırakanlara unutmasın ki, Bolu sahipsiz değildir. Sadece görevini yapmayan, yapmak istemeyen, duymamış, görmemiş gibi yapanları göreve çağırıyoruz. Üstelik bakan yardımcımızın Fatih Metin’in Bolulu olması da vekillerimiz için bir anlam ifade etmiyor mu? Son olarak vekillerimizden isteğimiz, ya görevinizi yapın ya da istifa edin. Yerinize gelecek kişiler Bolu’ya sahip çıkacaktır. Bolu halkının takdirlerine sunuyoruz”

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama