SAĞLIK Eczanesi
ÇAĞLA Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

SAĞLIK Eczanesi
İzzet Baysal Mah Çakmaklar Cad HacıAhmet ÇatladıoğluApt.No:40/A
Tel: 0374 217 88 77
ÇAĞLA Eczanesi
Tabaklar Mah.Hastane Cad. No:27/1(Kadın Doğum Has.Karşısı)
Tel: 0374 212 20 16
Bolu 5 günlük hava tahmini

CHP BOLU İL GENEL MECLİS ÜYELERİ'NDEN ASFALT İHALESİ TEPKİSİ

30 Eylül 2020

CHP Bolu İl Genel Meclis üyeleri, il binasında basın toplantısı düzenledi. CHP Bolu İl Meclis Üyesi Erhan Beykoz basın toplantısında yaptığı konuşmada valilik tarafından yapılan asfalt ihalesi hakkında açıklamalarda bulundu. Beykoz, “Köylerimizin mağdur olmasını bile düşünmeden ilk ihale neden iptal edildi? Bunun adı Bolu’yu ve Bolu’nun yarınlarını sabote etmektir” şeklinde konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Genel Meclis üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi il binasında basın toplantısı düzenledi. CHP Bolu İl Genel Meclis üyelerinin katıldığı toplantıda Erhan Beykoz valilik tarafından yapılan asfalt ihalesi hakkında açıklamalarda bulundu. Beykoz, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

 

“Siyaset ve bürokrasi millete hizmet etmek için araçtır. İktidarlar gelir geçer ama asıl olan yapılan hizmetlerin kalıcı olduğu gibi, uzun yıllarca çözüm odaklı olmasıdır. CHP İl Genel Meclis üyeleri olarak bu bilinçle, Bolu’ya yapılacak olan doğru hizmetlerin tamamına ‘evet’ derken, yanlışlarda da muhalefet görevimizi en şekilde yaptığımıza inanıyoruz. Mecliste bugüne kadar sizlerden aldığımız yetki ile sizlerin haklarını savunduk, savunmaya devam edeceğimizden şüpheniz olmasın.”

 

“İŞ TESLİMİ YAPILACAĞINI BEKLERKEN, BİR ANDA İHALE İPTAL EDİLDİ”

“Bugün burada Bolu’nun yarınlarına, çocuklarımızın ve geleceğimizin nasıl heba edildiğini sizlere anlatmak için toplandık. Sazakiçi grup köylerimizin asfalt ihalesi için İl Genel Meclisi’nden ayrılan para ile temmuz ayında ihaleye çıkılması kararı alındı. Yapılan ihalede Bolu Belediyesi şirketi ihaleyi aldı. Şartnamede yazılan tüm işlerin yapılması adına iş teslimi yapılacağını beklerken, bir anda ihale iptal edildi. Yaz günleri olduğu için bir an evvel yapılması gereken grup köy yolları sıcak asfalt ihalesi aradan geçen 3 ay sonra yeniden ihaleye çıktı. Bu arada Sazakiçi köylerimiz ve vatandaşlarımızın mağduriyeti göz önüne alınmadan, ihale 3 ay bekletildi. Parası hazır olan asfalt ihalesi eylül ayının ikinci haftasında yeniden ihaleye çıkmak üzere ilan edildi. İkinci ihale eylül ayı ortasında davet usulü yapılacağını öğrendik. Yapılacak ihaleye çağrılacak firmalar belli olmadan evvel, yani 11 Eylül tarihinde en düşük teklifi veren şirket dilekçe ile ihaleye davet edilmesini istedi. Resmi yolla verilen dilekçeye rağmen ihaleye çağrılmayan Bolu Belediyesi’nin yerine 4 firma çağrıldı ve ihaleye katılan 2 firma ile ihale bir işletmeye verildi. İhale işi alan firmada kaldıktan sonra, ihale tekrar iptal edildi.”

 

“KASADA KALMASI OLASI 800 BİN TL BİRİLERİNİN CEBİNE GİRECEKTİR”

“Konuyu öğrendikten sonra ben çarşamba günü Vali Sayın Ahmet Ümit’i arayarak konuyu kendisiyle paylaştım. Olayı öğrenen Sayın Vali, konuyu inceleyeceğini söyledi. Öğreniyoruz ki, cuma günü yapılan davet üzeri ihaleye 10 firma davet edilirken içlerinde yine en düşük teklifi veren BES Şirketi davet edilmemiştir. Davet edilen 10 firmadan da sadece 1 ya da 2 firma katılıyor ve ihale ilk yapıldığı gibi ilgili işletmeye veriliyor. Yapılan bu ihale onaylanması halinde Bolu’nun dolayısıyla İl Özel İdaresi’nin kasasında kalması olası 800 bin TL birilerinin cebine girecektir.”

 

“BUNUN ADI BOLU’YU VE BOLU’NUN YARINLARINI SABOTE ETMEKTİR”

“Grup köylerimizin mağdur olmasını bile düşünmeden ilk ihale neden iptal edildi? Bolu’nun parasının Bolu’da kalmasını istemeyen kimlerdir? Bunun adı Bolu’yu ve Bolu’nun yarınlarını sabote etmektir. Bolu’nun parasının Bolu köylerine hizmet olarak dönmesine engel olan ve bu kadar açık şekilde yapılan yanlışların yapanlar kimlerdir? Bolu’nun 1 kuruşuna dahi dikkat ederken şimdi yaklaşık 800 bin TL’nin hiç edilmesi emrini kim verdi?  Bolu Ak Parti Belediyesi ile yönetildiği zamanlarda protokol ya da farklı ihale şekliyle Bolu Belediyesi’ne verilen işler neden ısrarla verilmek istenmiyor? Bolu’nun parasının başka işletmelere gitmesi vicdanınızı rahatsız etmiyor mu? Kış aylarının yaklaşmakta olduğu ve ihalenin bir an evvel ihale yapılarak köylerimizin mağduriyetinin giderilmesi gerekmektedir. Yapılan tüm duyarsızlıklar ve yanlışlıklar doğrultusunda yasal yollar saklı olmak üzere gerekenin yapılacağının bilinmesini istiyoruz. Burada hatayı yapan, yandaşlık yapan, Bolu’nun menfaatlerini yok sayan her kim ise hesabı sorulmalıdır. Ayrıca devleti zarara uğratan, görevi kötüye kullananlar içinde devletin savcılarını göreve çağırıyoruz. Çıkacak sonuçları siz saygıdeğer Bolu halkı ile paylaşacağız.”

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama