MİNA Eczanesi
EZEL Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

MİNA Eczanesi
Semerkant Mah.Erbayram Sok.No:A/5Bolu (Semerkant Sağlık Ocağı Yanı)
Tel: 0374 217 95 66
EZEL Eczanesi
İZZET BAYSAL MERKEZ DEVLET HASTANESİ SK N.27/A (RUH SAĞLIĞI HASTANESİ KARŞISI)
Tel: 0374 2752844
Bolu 5 günlük hava tahmini

CEVAHİRCİOĞLU’NUN 2 BİN 541 KİTABI BAĞIŞLANDI

8 Temmuz 2019

Merhum Hacı Ömer Cevahircioğlu’na ait Arapça, Farsça, Osmanlıca ve Türkçe eserlerden oluşan 202 adedi ciltli olmak üzere 2 bin 541 adet kitap Gerede İlçe Müftülüğü’ne bağışlandı.

Merhum Hacı Ömer Cevahircioğlu’na ait Arapça, Farsça, Osmanlıca ve Türkçe eserlerden oluşan 202 adedi ciltli olmak üzere 2 bin 541 adet kitap Gerede İlçe Müftülüğü’ne bağışlandı.

Gerede İlçe Müftülüğü varislerce atılan imza töreninin ardından yaptığı açıklamada; “10 Haziran 1927 de dünyaya gelen, Gerede’nin din adına adanmış ömürlülerinden Hacı Ömer Cevahircioğlu ilköğrenimi Misâk-ı Milli’de Kur’an-ı Kerim ve ilk ilmihal bilgilerini babası Cevahircizâde Mustafa Zeki Efendiden alırken, Gerede vaizi Hafız Muharrem Gündüz’den Kur’an kıraatı ve tecvid derslerini öğrenmesini müteakiben, Arapça, akaid ve fıkıh dersleri başta olmak üzere dini tahsilini 1943’ten itibaren Koca Müftü ismiyle maruf Hacı Ahmet Kemalettin Üstün efendiden tamamlamıştır. Niğde’ye vaiz olarak tayin edilse de, hasbi çalışma olarak manifaturacı (bezzaz) esnaflığını tercih eden hoca efendi, esnaflığı süresince “Manzum Akâid” kitabından dersler vererek, sabah akşam fıkıh çalışmalarının yanı sıra elli, altmış civarında talebeye fıkıh dersleri vermiştir.

01 Kasım 2015 tarihinde vefat ederek ebedi ıstırahatgâhına tevdi edilen merhumun, kitaplığındaki mevcut kitaplarının Müftülüğümüz Kütüphanesine verilmek istendiği oğlu Zeki Cevahircioğlu, kızı Semahat Çonkar ve damadı Prof. Dr. M. Kemalettin Çonkar tarafından müjdelenmiştir.

Alınan müjdeye müteâkip, İlçe Müftümüz Abdurrahman Şenoğlu tarafından din görevlilerimizden oluşturulan komisyon marifetiyle 1 hafta süren çalışmayla tesbit ve tevsik edilen, Arapça, Farsça, Osmanlıca ve Türkçe eserlerden oluşan 202 adedi ciltli olmak üzere 2 bin 541 adet kitap İlçe Müftümüz ve mezkûr varislerce atılan imzalarla Müftülüğümüz kütüphanesine kazandırılmıştır. Gerede Müftülüğü olarak Merhum Hacı Ömer Cevahircioğlu’na rahmet diliyoruz. Yakınlarına da gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verildi. geredemedyatakip

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama