CEMAATİ DOLANDIRANLAR KAYMAKAMIN TALİMATIYLA YAKALANDI

  13 Şubat 2018

  Sakarya’nın Hendek İlçesi’nde tanıştığı bir şahıstan aldıkları sahte makbuzlarla Dörtdivan Merkez Camiinde cemaatten camiye yardım adı altında para toplamaya çalışan iki kişi, eski Kaymakam Akın Karagöz’ün olayın araştırılması için talimat vermesiyle ortaya çıktı.

  Haber: Ebru EYVAZOĞLU

  İddiaya göre Yığılca’da çiftçilik yapan Mehmet Şahin, Hendek İlçesi’nde bir çay bahçesinde otururken Hasan Ali Algeç ile tanıştı. Algeç Hendek Turanlar Mahallesi Mescid-i Aksa Camisi Yaptırma ve Yaşatma Derneği için bağış toplamak üzere Mehmet Şahin’den yardım istedi. Mehmet Şahin de bu talebi kabul ederek bir gün arkadaşı Mustafa Fidan ile Bolu’da buluştuktan sonra Dörtdivan’a gitti. Dörtdivan'da cemaat öğle namazından dağılırken Mehmet Şahin ve Mustafa Fidan ellerindeki sahte makbuzlarla para toplamaya başladılar. Dörtdivan Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Recep Bıyık da 15 TL karşılığında üç tane makbuz aldı. Kaymakamlığa gittiğinde ise o dönem Dörtdivan Kaymakamı olan Akın Karagöz, yardım toplama işleminin izne tabi olup olmadığını araştırmasını istedi. Yazı İşleri Müdürü Bıyık, Sakarya İl Dernekler Müdürlüğünü arayarak kütük numarası ile derneğin izni olup olmadığını sordu. Sakarya İl Dernekler Müdürlüğü verilen kütük numarasının Hendek Buhara Camii’ne ait olduğunu ve buraya ait derneğin de fesh olduğunu söyledi. Bunun üzerine olay Emniyet’e haber verildi. Emniyet ekipleri, cemaatten sonra esnaftan yardım toplamaya çalışan 2 kişiyi gözaltına aldı.

  Mehmet Şahin, makbuzların sahte olduğunu bilmediğini ve Hendek’te ayak üstü tanıştığı Hasan Ali Algeç’in isteği üzerine yardım etmek için makbuzları aldığını söyleyerek, “Çok pişmanım. Algeç'in benden yardım istemesi üzerine kabul ettim. Arkadaşım Mustafa Fidan ile Bolu’da buluşup yardım toplamaya gittim. Mustafa Fidan’ın olaydan haberi yok” dedi.

  Mustafa Fidan da sadece arkadaşına yardım etmek için gittiğini ve kendisinin yardım toplamadığını iddia etti. Derneğin Başkanı olduğu söylenen Hasan Ali Algeç’i de tanımam. Ne kadar para toplandığını da bilmiyorum” dedi.

  Şahısların üzerinde sahte makbuzlarla birlikte 126 TL para ele geçirildi. Hasan Ali Algeç ise duruşmaya katılmadı. Eksiklerin giderilmesi için duruşma  8 Mayıs 2018’e ertelendi. 

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.68821096420288