BYLOCK’ÇU KARI KOCAYA 7 YIL 6’ŞAR AY HAPİS

  13 Mart 2018

  Bolu’da görülen FETO/PDY davalarında bylock kullanıcısı oldukları tespit edilen ve örgüte müzahir okullarda öğretmenlik yaptıkları belirlenen karı-koca, 7 yıl 6’şar ay hapis cezasına çarptırıldı. Emekli memur olan R.C. ise terör örgütüne yardım etmek suçundan 1 yıl 13 ay hapis cezası aldı.

  Haber: Ebru EYVAZOĞLU

  FETO/PDY soruşturmaları kapsamında yargılanan 3 kişiye hapis cezası verildi. Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan emekli memur R.C.’nin, bankadan çektiği bir miktar krediyi daha sonra Bankasya’ya yatırdığı iddia edilmişti. Oğlu iş kuracağı için kredi çektiğini belirten R.C. hakkındaki tüm iddiaları reddetmesine karşılık terör örgütüne destek olmak suçundan 1 yıl 13 ay hapis cezasına çarptırıldı.

  Örgüte müzahir okullarda çalıştıkları ve örgütün gizli haberleşme programı olan bylock’u yükledikleri tespit edilen tutuklu İbrahim Ethem Y. ve adli kontrolle serbest bırakılan eşi Büşra Y. de Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandılar. Tutuklu olduğu için 22 aylık bebeğini hiç göremediği söyleyen İbrahim Ethem Y., suçlamaları reddetti. Bankasya’da maaş yatırılması için hesap açtığını ve geçimini sağlamak için örgüte müzahir okullarda çalışmak durumunda kaldığını söyleyen İbrahim Ethem Y, morbeyin gibi uygulamalarla yada kendi telefonunun mobil internetinin başkası tarafından kullanılması nedeniyle bylock yüklenmiş olabileceğine dikkat çekti. Yapılan yargılama sonunda İbrahim Ethem Y. ve eşi Büşra Y.’nin bylock kullandıkları gerekçesiyle suçları sabit görülerek, terör örgütü üyesi olmak suçundan 7 yıl 6’şar ay hapis cezalarına karar verildi. 

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.33311200141907