SOYSAL Eczanesi
ÖZCAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

SOYSAL Eczanesi
Sağlık Mah. Sigorta Cad. No:23-A(Köroğlu Dev.Has.Polikinlikler Karşısı)
Tel: 0374 270 34 11
ÖZCAN Eczanesi
Tabaklar Mah. Hastane Cad. Talu Apt. No:15(Orman İşletmesi Karşısı)
Tel: 0374 218 19 90
Bolu 5 günlük hava tahmini

Bu nasıl iş?

9 Temmuz 2019

İFLAS ETMEK ÜZEREYDİ, JEOTERMAL KAYNAK ARAYACAK

Bolu’nun Mudurnu ilçesine yapılan Burj Al Babas projesinde, iş yaptırdığı firmaların paralarını ödeyemeyen ve alacaklıları tarafından davalık olan Sarot Turizm Otelcilik Gayrimenkul Taahhüt San ve Tic A.Ş, ilçede 4 adet bölgede sondaj yaparak jeotermal enerji arayacak.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Bolu’nun Mudurnu ilçesine yapılan ve şato tipi mimarisi nedeni ile eleştirilen Burj Al Babas projenin sahiplerinden Sarot Turizm Otelcilik Gayrimenkul Taahhüt San ve Tic A.Ş, geçtiğimiz aylarda alacaklılarına paralarını ödeyememesi nedeni ile davalık olmuştu. Hakkında iflas kararı verilen şirket hakkında görülen son duruşmada alacaklılar, ticari faaliyetlerin devamına karar vermişti. Mahkeme heyeti İflas idaresinin ise İflas Müdürlüğü’nün yetkililerine teslim edilmesine karar vermişti.

YENİDEN SONDAJ YAPACAKLAR

Ticari faaliyetleri devam eden ve borçlarını ne kadar kapadığı henüz bilinmeyen Sarot Turizm Otelcilik Gayrimenkul Taahhüt San ve Tic A.Ş, jeotermal kaynak aramak için harekete geçti. Turizm şirketi, Bolu’nun Mudurnu ilçesi Fındıcak-Gürçam bölgesi içerisinde yaklaşık 4 bin 800 hektar alana sahip 4 adet jeotermal kaynak arama ve kullanma faaliyeti planlıyor. 600 bin lira bedelli olan projede, açılacak olan ilave kuyular, termal amaçlı kullanılacak ve elde edilen kaynak güç veya elektriksel enerji elde etme amaçlı yapılamayacak.

İLK KAYNAK İHTİYACA CEVAP VERMİYOR

Edinilen bilgiye göre, turizm tesislerinde kullanılan ilk kaynağın ihtiyaçlara cevap vermediği tespit edildi. Tesislerde termal su alma amacına yönelik sondaj faaliyetlerinde ısı ve debi olarak elde edilen suyun, projelere cevap vermeyeceği ve ihtiyaç duyulan değerde olmadığı belirlendi.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama