YÜCE Eczanesi
ÇAĞLA Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

YÜCE Eczanesi
Gölyüzü Mah.T.Mehmet Paşa Cad.No:33/A (Adese Market Karşısı)
Tel: 0374 217 10 21
ÇAĞLA Eczanesi
Tabaklar Mah.Hastane Cad. No:27/1(Kadın Doğum Has.Karşısı)
Tel: 0374 212 20 16
Bolu 5 günlük hava tahmini

BU İLİN VALİSİ YOK MU?

29 Mayıs 2020

Korona virüs ile mücadele tüm hızı ile sürerken Tabipler Odası Başkanı Prof. Dr. Ali Rıza Gezici, Bolu’daki vaka sayısını 19 olarak açıkladı. Uzun süredir fısıltı gazeteleri tarafından sürekli vaka sayıları Bolu kamuoyuna dedikodu şeklinde yayılırken, bu dedikodulara Bolu Valiliği tarafından gerekli açıklamaların yapılarak resmi makamlarca yalanlanmaması tepkilere neden oluyor.

Haber: Erol Değirmenci

 

Bolu’da, korona virüs ile mücadele sürüyor. Bir yandan da yeni normale dönüş çalışmaları devam ederken, İl Sağlık Müdürlüğü Filyasyon ekiplerince takipler yapılarak şüpheli kişiler teste sokuluyor. Bununla beraber Bolu’daki vaka sayıları için henüz resmi makamlar tarafından bir açıklama yapılmadı. Edinilen bilgiye göre, kentin vaka durumu hakkındaki açıklama yapma hakkı sadece Bolu Valiliği’nde bulunuyor.

TABİPLERİ ODASI BAŞKANI AÇIKLADI

Geçtiğimiz gün ise Bolu’daki vaka sayıları hakkında Bolu Tabipler Odası Başkanı Prof. Dr. Ali Rıza Gezici açıklama yaptı. Gezici yaptığı açıklamada, Bolu’daki vaka sayılarının 19 olduğunu söyledi. Sağlık personellerinin de sayılarını da 14 olarak açıklayan Gezici, pandemi süresi boyunca Bolu’nun 200’ü geçmediğini ifade etti.

VALİ NEDEN SUSUYOR?

Bolu Valisi Ahmet Ümit ise vaka sayıları hakkındaki sessizliğini koruyor. Pandemi süresi boyunca kamuoyuna kentin vaka sayıları hakkında bir açıklamaya yapmayan Vali Ümit yerine kamuoyuna bu detaylı bilgiler Gezici tarafından duyuruldu.  Gezici’nin verdiği rakamsal verilerin ne kadar sağlıklı olduğu bilinmezken, bu bilgilerin Bolu kamuoyuna Vali Ahmet Ümit tarafından verilmesi gerekiyor. Ancak Vali Ümit, pandemi süresince bu tip açıklamalardan kaçarken bu anlamsız kaçışa tepkiler geliyor.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama