BOLU’YA NARKOTİM KURULUYOR

  23 Aralık 2016

  PKK/KCK ve FETÖ/PDY gibi eli kanlı terör örgütlerinin finans kaynağı olan uyuşturucu ile mücadele kapsamında aralarında Bolu’nun da yer aldığı 21 ilde daha Narkotim kurulmasına karar verildi. Böylece Narkotim bulunan il sayısı 50’ye yükselecek. Narkotim ekipleri özellikle okul önlerinde uyuşturucu satıcılarına göz açtırmayacak.

  Haber: Ebru EYVAZOĞLU

  Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından halen 29 ilde gayretli çalışmalar yürüten Narkotimlere ek olarak 21 ilde daha Narkotim kurulacak. Toplumlara verdiği zararın yanı sıra PKK/KCK ve FETÖ/PDY gibi eli kanlı terör örgütlerinin finans kaynağı olan uyuşturucunun hükümetin yok etmeye kararlı olduğu başlıca bataklıklardan bir tanesi olduğu ifade edildi. Bu minvalde halihazırdaki 29 ile ilave olarak aralarında Bolu’nun da olduğu 21 ilde Narkotim kurulacak.

  Özellikle doğu illerinden yüklenen ve İstanbul’a nakledilmeye çalışılan uyuşturucu maddenin geçiş güzergahı olan Bolu’da ekiplere büyük iş düşecek. Çok sayıda büyük çaplı uyuşturucu operasyonlarına imza atan Bolu polisi, Narkotim ekibi vasıtasıyla uyuşturucuyla mücadele edecek. 

  Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Batman, Bolu, Çanakkale, Çorum, Düzce, Edirne, Isparta, Kahramanmaraş, Kırıkkale, Kırklareli, Kilis, Mardin, Muğla, Rize, Sivas, Uşak, Yalova ve Zonguldak illerine Narkotimlerin kurulmasının kararlaştırıldığı belirtildi. Planlamayla birlikte 2017 yılının ilk yarısından itibaren Narkotimlerin bulunduğu il sayısının 50’ye ulaşacağı kaydedildi. Yeni Narkotimler kurulurken halen faaliyet yürüten 29 ildeki Narkotimlerin de modernize edileceği bildirildi.

  OKUL ÖNLERİNDE YOĞUN ÖNLEM ALINIYOR

  Narkotim ekipleri okullar bölgesinde dışarıdan gelip öğrencileri uyuşturucu satmak isteyenlerin önüne geçmek için göz açtırmıyor. Polis nano teknoloji kıyafetleri ve yeni motosikletleriyle okul önünde bekleyen vatandaşlara kimlik sorgusu yapıp üzerinde arama yapıyor.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  1.2758300304413