KORKUT Eczanesi
SİNEM Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

KORKUT Eczanesi
Sağlık Mah. Sigorta Sok. No:25/4 (Köroglu Dev.Has.Pol.Karsisi)
Tel: 0374 270 26 20
SİNEM Eczanesi
Tabaklar Mah.Kutucular Sk.No:7/A(Karaçayır Migros Çaprazı)
Tel: 0374 218 21 26
Bolu 5 günlük hava tahmini

Bolu’nun Tarihine Geçecek Sıcak Gece

16 Ekim 2020

Bolu Belediyesi tarafından Türkiye Cumhuriyeti tarihine damga vurmuş devlet büyükleri ve Bolu’nun manevi babası hayırsever İşadamı İzzet Baysal’ın portresi ile hafızalara kazınan sözleri, ile Paşaköy alt geçidine yapılan portrelerden bazıları gece saatlerinde Karayolları ekipleri tarafından Bolu Belediyesinin işlemi habersiz bir şekilde yaptığı gerekçesiyle boyanarak kapatıldı. Alt geçidin olduğu yere giden Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, her hangi bir kimseye haber verilmeden bu işlemin yapıldığını ve sabaha kadar gerekirse portrelerin başında nöbet tutacaklarını belirtti.

Haber; Sefa GÜNAY

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, talimatıyla her gün binlerce aracın geçiş yaptığı Paşaköy ile D-100 Karayolu ve TEM Otoyolunu bağlayan kavşağa Bolu Belediyesi tarafından geçtiğimiz Mayıs ayında, Türk siyasi tarihine geçmiş devlet adamları ile Bolu'nun önemli değeri merhum hayırsever İzzet Baysal ve Mustafa Kemal Atatürk'ün portreleri çizildi. Yaklaşık 5 aydır D-100 karayolu ile TEM Otoyolu'nun kesiştiği kavşakta bulunan alt geçitteki resimler, 2918 sayılı Karayolları Kanunu'na göre yasak olduğu gerekçesiyle üzerleri boyanarak kaldırılmaya çalışıldı. Karayolları ekipleri, kavşak içinde yer alan kütüphane resminin üzerini boya ile kapattıktan sonra kavşağın 4 farklı girişinde bulunan Mustafa Kemal Atatürk ve Türk Siyasi tarihinin önemli isimleri Alparslan Türkeş, Necmettin Erbakan, Turgut Özal, İsmet İnönü, Adnan Menderes, Süleyman Demirel, Bülent Ecevit ve Bolu'nun Manevi Babası İzzet Baysal'ın resimlerinin olduğu ve önemli sözlerinin bulunduğu bölümü kapatmaya başladı. İlk olarak, merhum Alparslan Türkeş ve Necmettin Erbakan'ın resimlerinin üzerleri boya ile kapatıldı. Aynı zamanda resimleri doğa şartlarından koruması için yapılan cam koruma çerçeveleri de kırıldı. Resimlerin kaldırılma gerekçesi olarak da sürücülerin dikkatlerinin dağıldığı ve kazaya yol açabileceği gerekçe gösterildi.

 

“GECENİN KÖRÜNDE BÖYLE GİZLİ SAKLI OPERASYON YAPILIR MI”

Olayı öğrendikten sonra olay yerine gelen ve kapatma işlemine karşı çıkar sert bir şekilde açıklamalarda bulunan Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, “Biz şehri güzelleştirelim diye bu ülkeye cumhurbaşkanlığı yapmış başbakanlık yapmış insanların büyüklerimizin resimlerini portre olarak şehrimizin en güzel girişine yaptık. Çokta memnun kaldık. Hiçbir siyasi şey gütmeden bütün devlet büyüklerimizin resimleri var. Resimlerin üstünü kaplama yaptık kimse zarar vermesin diye. Bizden izin almadan bize haber vermeden bunu bozmuşlar, kırmışlar. Burada kaç gün sanatçılar çalıştı. Sayın devlet büyüğümüz Necmettin Erbakan’ın resmini boyamışlar kime zararı vardı. Biz bunu yapmak için vatandaşın parasını harcadık. Böyle bir şey revamı. Ben evimdeyken haber aldım hemen geldim. Burada Atatürk’ün de resmi var onu da kaldıracaklar oradan. Böyle gecenin köründe böyle gizli saklı operasyon yapılır mı? Gecenin bir yarısında. Bu devlet büyüklerimizin kime zararı olmuş. Şu şehirde bunları yapmanın kime zararı var. Hadi Necmettin Erbakan’ı boyadılar bu ülkeye sonsuz hizmetleri olan Erbakan’ımızın portresini boyadılar. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü nasıl boyayacaklardı. Nasıl ortadan kaldıracaklardı. İzzet Baysal’ımızı nasıl kaldıracaklar. Bu yapanlar bunu nasıl yapacak. Gecenin bir yarısı sesiz sedasız operasyon olamaz. Bu şehir uyumaz buna tepki gösterir” ifadelerini kullandı.

 

VALİ ÜMİT OLAYA EL ATTI, BOYAMA İŞLEMİ DURDURULDU

Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir’ın ardında olay yerine gelen ve bilgi aldıktan sonra açıklama yapan Bolu Valisi Ahmet Ümit’in açıklamalarıyla beraber alt geçitteki resimleri boyama işlemi durduruldu. Bazı vatandaşlar, Mustafa Kemal Atatürk ve Bolu'nun önemli değeri İzzet Baysal'ın resimlerinin önünde bekleyerek nöbet tuttu. Ayrıca polis ve zabıta ekipleri de güvenlik amacıyla bölgede bekleyişini sürdürdü.

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama