SEVAL Eczanesi
AKTAŞ Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

SEVAL Eczanesi
Sağlık Mah. Hekim Sok.No 9A/13 (Köroğlu Devlet Hast.Acil Karşısı)
Tel: 0374 270 31 30
AKTAŞ Eczanesi
Aktaş Mah.Taşhancılar Cad. Duygu Sit.C Blok No:3 (Kışlak Et Yanı)
Tel: 0374 217 70 05
Bolu 5 günlük hava tahmini

BOLU’DA, 7’İNCİ ULUSAL UMKE TATBİKATI BAŞLADI

5 Mayıs 2018

Bolu’nun Yeniçağa ilçesinde, 81 ilden 500 Ulusal Medikal Kurtarma personelinin katıldığı Şehit Burak Tatar 7’inci Ulusal UMKE Tatbikatı başladı.

Geçtiğimiz günlerde Afrin’de bombalı tuzakla şehit olan Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi personeli Burak Tatar’ın adının verildiği 7’inci Ulusal UMKE Tatbikatı, Bolu’nun Yeniçağa İlçesi’nde başladı. Türkiye’nin 81 ilinden 500 UMKE personelinin katılacağı ve Pazar günü Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan’ın da canlı olarak takip edeceği tatbikat için, katılımcılar Yeniçağa Gölü’nün çevresinde bulunan mesirelik alanda kamp çadırlarını kurdu.

 

Parçalanmış uçak ilgi gördü

Tatbikat için ilçenin yüksek bir kesimine yerleştirilen parçalanmış yolcu uçağı maketi büyük ilgi gördü. Pazar günü eş zamanlı olarak 500 personelin katılacağı UMKE tatbikatında, acil iniş yaparak yanan yolcu uçağına, trafik kazası, deprem, kimyasal, biyolojik, radtoaktif nükleer sızıntı olaylarına müdahale edilecek.

Tatbikatın ilk gününde açılışında konuşan Acil Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Ali Emre Çağan, “Şehit Burak Tatar 7’inci Ulusal Tatbikatı’nın yanında 81 ilinden gelen UMKE gönüllülerinin bu işi aslında gerçek savaş ortamında, Fırat Kalkanı’nda Zeytin Dalı Harekatı’nda ne derece başarıyla gerçekleştirdiğini, ülkemizde gerçekleşen depremlerde, afetlerde kendilerini hiçe sayarak çalıştığı dönemleri çok iyi biliyoruz” dedi.

Çağan, tatbikata katılacak UMKE personeline hitaben ise, “Tatbikat aslında sizin için çok kolay olacak. Bu tatbikatın hepimiz için, ülkemiz için hayırlar getirmesini, yeni şeyler öğrenmemizi, bilgilerimizi pekiştirmemizi vesile olmasını diliyorum. Tatbikat boyunca da Allah kaza bela vermesin. Hepiniz çok çok dikkatli olun. Allah şimdiden yar ve yardımcınız olsun” şeklinde konuştu.İHA

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama