SARUHAN Eczanesi
STAD Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

SARUHAN Eczanesi
Sümer Mah. Hattat Emin Barin Cad. Gündogdu Park Apt. No:87/13 A(Bilal-i Habesi Camii Karsisi)
Tel: 0374 220 20 05
STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
Bolu 5 günlük hava tahmini

BOLU’DA 23 NİSAN COŞKUSU

23 Nisan 2019

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Bolu’da düzenlenen çeşitli etkinlik ve gösteriler ile büyük bir coşkuyla kutlandı.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Bolu’da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı çelenk koyma töreni ve Karaçayır Spor Salonu’nda düzenlenen etkinlikler ile kutlandı. İlk olarak sabah saatlerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Anıtpark’ta Mustafa Kemal Atatürk heykeline çelenk koyma töreni düzenlendi. Yapılan törene Ak Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, kurum müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Tepe, 2 öğrenci ile beraber Mustafa Kemal Atatürk’ün heykeline kurumu adına çelenk bıraktı.

KARAÇAYIR SPOR SALONU’NDA COŞKULU KUTLAMA

Çelenk sunma töreninin ardından Karaçayır Spor Salonu’ndaki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına geçildi. Burada düzenlenen törene Bolu Valisi Ahmet Ümit, Ak Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kurum müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un 23 Nisan mesajının dinlenmesi ile devam edildi.

“ÜLKEMİZİN TEMİNATI SİZ ÇOCUKLARSINIZ”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un mesajının dinlenmesinin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmaya yapmak üzere İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe sahneye geldi. Ülkenin teminatının çocukları olduğunu söyleyen Müdür Tepe, “Bundan tam 100 yıl önceydi. Birinci dünya savaşını kaybetmiş, topraklarımız düşmanlar tarafından dört bir yandan işgal edilmeye başlamıştı. Ülkemize sınırı dahi olmayan İngilizler, Fransılar, Ruslar ve bunların kuklaları Yunanlılar ile Ermeniler Türk milletine yaşam alanı bırakmak istemiyordu. Türklerin Anadolu’da da varlıklarına son vermek ve tarih sahnesinden silip atmak istiyorlardı. Fakat bu milletin tarih boyunca esareti kabul etmediklerini ve bu yüzden 16 devlet kurduğunu unutuyorlardı. Bir millet uyanıyordu Mustafa Kemal’in ışığında. Türk milleti Kuvayi Milliye ruhu ile işgallere karşı koymaya çalışıyordu. Fakat işgallere karşı yapılan bu direnişi örgütleyecek ve Türk milletine yol gösterecek bir lidere ihtiyaç vardı. Mustafa Kemal Paşa’nın 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkması ile milli mücadele başlamış oluyordu. Önce Havza ve Amasya’da genelgeler düzenlenerek haksızlığı tüm dünya ve tüm yurda duyurdu. Ardından Erzurum ve Sivas’ta düzenlenen kongreler ile ulusal bağımsızlığın önemi ve kurtuluş reçetesi yazıldı. Türk milletine duyuruldu bu reçete. Bir ulusun kaderine kendisi karar verecekti. Bütün bu kararlardan sonra Kurtuluş Savaşımızın yönetileceği güvenli şehir olan Ankara’ya gelindi. 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi açıldı. Meclisin açılması ile Türk milleti kendisini yönetmeye başladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi milli mücadelenin yönetildiği bir merkez haline gelmeye başladı. Milli birlik ve mücadelenin simgesi olan TBMM’nin varlığının devamı ülkemizin geleceğinin teminatıdır. Ülkemizin teminatı siz çocuklarsınız. Mustafa Kemal 23 Nisan’ı siz çocuklarımıza armağan etmiştir. Tarihimizin gurur duyduğu sayfalarının yeni nesillere aktarılması için emanet edeceğimiz cumhuriyetimizin bekçilerinin yetişmesi anlamında 23 Nisan bayramları birer vesiledir. Bu vesile ile çocuklarımızın bayramını en içten dileklerimle kutluyor sizler saygı ve sevgi ile kutluyorum” ifadelerini kullandı.

ÖĞRENCİLER ÖDÜLLERİNİ ALDI

İl Milli Eğitim Müdürü Tepe’nin ardından ödül törenine geçildi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeni ile Bolu’daki ilk ve ortaokullar arasında düzenlenen “Çocukların Gözünde 23 Nisan” yarışmasında dereceye giren öğrenciler sahneye davet edildi. Dereceye giren öğrencilere Bolu Valisi Ahmet Ümit ödüllerini verirken, beraber hatıra fotoğrafı çektirdiler.

“ÇOCUKLAR BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN”

Ödül töreninin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapmak için sahneye gelen Bolu Valisi Ahmet Ümit de çocukların bayramını kutlayarak, “Milli bayramlar devletimizin en önemli vitrinleridir. Aynı zamanda birlik ve beraberlik duygularımızın en yüksek noktaya ulaştığı müstesna günlerdir. Milli bayramların anlamına yakışır vaziyette kutlanması icap eder. 23 Nisan 1920 tarihi çağın vahşi sömürgecileri tarafından tarih sahnesinden silinmek üstenen yüce milletimizin, siyasal tarihin derinliklerine çöktük gömdük diye düşündükleri bir anda, gencinden yaşlısında, din adamından sanatçısına, 7’den 70’e herkesin katılımı en zor şartlarda Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde dünyanın zulmüne hayır diyen, bu iş daha bitmedi diyen milletimizin günüdür. 23 Nisan 1920’de millet egemenliğinin öne çıktığı TBMM’nin açıldığı milletimizin bağımsızlık ibaresinin dünyaya ilan edildiği, zalimlere daha bu iş bitmedi dendiği gündür. Aynı zamanda 23 Nisan büyük Atatürk tarafından geleceğimizin güvencesi olan bayram olarak armağan edildiği gündür. Dünya çocuklarının da çocuklarımızdan ayrılmadığı ve ayrıştırılmadığı bir gündür. Dünya çocuklarına da 23 Nisan gününü bayram olarak armağan edildiği bir gündür. Bu vesile ile tüm çocuklarımızın 23 Nisan bayramını tebrik ediyorum. Bu anlamlı günün şanına yakışır bir şekilde kutlanmasına vesile olan değerli öğretmen arkadaşlarımıza, idarecilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Değerli kardeşlerim bugünler aynı zamanda dostumuzun düşmanımızın bir kez daha hatırlandığı bunların unutulmaması gerektiği günlerden birisidir. Bu vesile ile devletimizin kurucuları başta olmak üzere Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile beraber bu devletin kurulmasında emeği geçen bütün geçmişlerimizi saygı ile yad ediyorum. Çocuklar bayramınız kutlu olsun” şeklinde konuştu.

GÖSTERİLER BÜYÜK ALKIŞ ALDI

Konuşmaların ardından 23 Nisan gösterilerine geçildi. Gazipaşa İlkokulu tarafından hazırlanana dans ve canlandırma gösterileri seyircilerden büyük alkış aldı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı minik öğrenciler tarafından canlandırılırken, folklor ve dans gösterileri de seyircilerin büyük beğenisini kazandı. Gösterilerde son olarak öğrenciler bir araya gelerek Türkiye haritası oluşturdu.

İlkokul öğrencilerinin hazırladığı gösterilerin ardından tören sona erdi.

BOLU’DA 23 NİSAN COŞKUSU
BOLU’DA 23 NİSAN COŞKUSU
BOLU’DA 23 NİSAN COŞKUSU
BOLU’DA 23 NİSAN COŞKUSU
BOLU’DA 23 NİSAN COŞKUSU
BOLU’DA 23 NİSAN COŞKUSU
BOLU’DA 23 NİSAN COŞKUSU
BOLU’DA 23 NİSAN COŞKUSU
BOLU’DA 23 NİSAN COŞKUSU
BOLU’DA 23 NİSAN COŞKUSU
BOLU’DA 23 NİSAN COŞKUSU
BOLU’DA 23 NİSAN COŞKUSU
BOLU’DA 23 NİSAN COŞKUSU
BOLU’DA 23 NİSAN COŞKUSU
BOLU’DA 23 NİSAN COŞKUSU
BOLU’DA 23 NİSAN COŞKUSU
BOLU’DA 23 NİSAN COŞKUSU
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama