BOLU ‘YILIN GASTRONOMİ ŞEHRİ’ SERTİFİKASINI ALDI

  12 Ekim 2018

  Geçtiğimiz aylarda Dokuz Eylül Üniversitesi ve Yaşayan Şehirler Platformu’nun ...

  Geçtiğimiz aylarda Dokuz Eylül Üniversitesi ve Yaşayan Şehirler Platformu’nun “Şehir Ödülleri Türkiye 2018” proje yarışmasında, 300 proje başvurusu arasından ödül almaya hak kazanarak ‘Yılın Gastronomi Şehri’ ödülüne layık görülen Bolu Belediyesi, ödülün sertifikasını da teslim aldı.

   

  Geçtiğimiz aylarda Dokuz Eylül Üniversitesi ve Yaşayan Şehirler Platformu’nun “Şehir Ödülleri Türkiye 2018” proje yarışmasında, 300 proje başvurusu arasından ödül almaya hak kazanarak ‘Yılın Gastronomi Şehri’ ödülüne layık görülen Bolu Belediyesi, ödülün sertifikasını da teslim aldı.

  Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek sertifikayı bizzat takdim eden Yaşayan Şehirler Platformu Başkanı Alper Akın; “Türkiye’nin en iyi gastronomi şehri adayı olma yolunda biz sizi tescillemiş olduk. Bu anlamda ödülü hak ettiniz. Sizi tüm Türkiye’ye örnek göstermekten çok memnunuz” dedi.

  Yaşayan Şehirler Platformu Başkanı Alper Akın, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek ‘Yılın Gastronomi Şehri’ ödülüne layık görülen Bolu Belediyesi’ne sertifikasını teslim etti.

  “Sizi tüm Türkiye’ye örnek göstermekten çok memnunuz”

  Yaşayan Şehirler Platformu Başkanı Alper Akın ziyarette yaptığı konuşmada, 2018 yılı gastronomi şehri ödülü alan Bolu’nun yeni adımlar atma yolunda devam etmesi gerektiğine dikkat çekerek;  “Geçen sene biz sizi bekledik gastronomi ödülleri başvurusu için ama siz başvurmadınız. Bu sene çok ciddi bir dosya ile hanımlar biz başvurdu. Finale kaldınız. Finale kaldıktan sonra Türkiye’nin en iyi gastronomi şehri adayı olma yolunda biz sizi tescillemiş olduk. Bu anlamda ödülü hak ettiniz. Sizi tüm Türkiye’ye örnek göstermekten çok memnunuz. Bunla ilgili kitap hazırlıyoruz. Şehrinin geleceğini aydınlatanlar 2017 ve 2018 yılı olmak üzere. Sizlerin röportajlarınız ile birlikte tüm Türkiye’ye gastronomi şehri olma yolunda Bolu’nun ne yaptığını duyuracağız. Ciddi bir jüri tarafından değerlendirilerek 2018 yılının gastronomi şehri olarak ilan edildiniz ve tescillendiniz. Bunun anlamı yemekleri en güzel değil; yemeklerini, değerlerini koruma yolunda en iyi adımlarını atan, yeni nesillere aktarma yolunda adımları atan şehirsiniz. Umarım devam ettirirsiniz” diye konuştu.

  “Hedefimiz bu şehri dünya kenti yapmak”

  Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise ziyarette yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Dört mevsim Dünyada doyasıya yaşanılabilen tek yer. Onun için biz buraya Tabiatın Kalbi diyoruz. Bizler şehri yaşıyoruz. Bu şehri bir dünya şehri yapmak hedefimiz. Kendi bilgi birikimimiz ile etrafımızla beraber bu şehri oluşturmaya çalışıyoruz. Ekimiz ile beraber çok ciddi bir çalışma içerisindeyiz. Bolu alaylı aşçılarla Fatih döneminden bu yana Türkiye’de ve dünyada önemli bir yer edinmiş. Dün alaylılarla şu anda da mekteplilerle bu işi yürütüyoruz. Bolu küçük olduğu için bu aşçılık ve gastronomi ile ilgili konuda örnekleri pek oluşturamadık. İnşallah onarında yakında oluşacağını göreceğiz. Bu işleri de organize etmesi gerek zaten Bolu.  Böyle bir coğrafyada yoğunluğu çok yüksek bir şehri yakalayacağız.  Şehircilik anlamında dünyada yaşanılabilir en güzel şehirlerden biri ve aynı zamanda kendi kendine işleyen bir belediyeyi kurmaya çalışıyoruz. Birde kendi kendine ekonomik anlamda yetebilen bir belediyeyi oluşturmaya çalıştık. Bu konuda da Türkiye ile kıyaslanmayacak durumdayız”

  Konuşmaların ardından Yaşayan Şehirler Platformu Başkanı Alper Akın tarafından Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a ‘Yılın Gastronomi Şehri’ ödülünün sertifikası takdim edildi. Elif Erdoğan

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  1.1889579296112