EVREN Eczanesi
SÜMER Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

EVREN Eczanesi
Sağlık Mah. Dodurga Cad. Kutlu Apt. No:57(Çağsu Hastanesi Karşısı)
Tel: 0374 270 20 26
SÜMER Eczanesi
Sümer Mah.Cumhuriyet Cad.No:76/10(CUMHURİYET İLKÖĞRETİM OKULU KARŞISI İŞKUR YANI)
Tel: 0374 215 92 38
Bolu 5 günlük hava tahmini

Bolu ve Düzceli Fason imalatçılar S.O.S veriyor…

26 Temmuz 2020

Bolu ve Düzce’de üretim yapan fason gipür brode imalatçıları daralan sektörlerinin akıbetini konuşmak, artan maliyet ve ham madde sonucu neredeyse maliyetine yaptıkları üretim cenderesinden çıkabilmek, pandemi dolayısı ile ağırlığı ihraç olan imalat pazarını geliştirebilmek için toplantılar yapıyor.

En son Bolu Engelsiz Çay Bahçesi’nde yapılan ve yaklaşık 50 Bolu ve Düzceli gipür brode imalatçısının katıldığı toplantıda fikir alışverişinde bulunarak, dernekleşerek güçlenme seçeneği üzerinde duruyor.

 

24 saat 3 vardiye üzerinden çalışarak yaptıkları üretimin artık personel giderini zor karşıladığını, iş yerlerini kapatma noktasına geldiklerini belirten imalatçılar, personel çıkartarak işsizler ordusuna mecburen katkı sağladıkları için üzüntü içinde olduklarını belirttiler.

 

Bolu İzzet Baysal sanayisinde 30 gipür borde imalatçısından biri olan Selim Kaba, zamanında personellerini 3 ayrı servisin taşıdığını, şimdi ise bir servisin yarı dolulukla geldiğini söyleyerek, işlerinin zamanla sürdürülebilirlikten çıkmaya başladığını, buna ancak ortak bir çözüm bulabileceklerini, dernekleşip, ham maddeyi toplu uygun fiyata alarak aşabileceklerini söyledi.

 

Ağırlığı İstanbul ve Bursa’da bulunan işverenlere fason üretim yapan tekstilciler, pazarın daralması ile işverenlerin kendilerini ucuza çalıştırdıklarından dertli.

 

Kendi ürünlerini pazarlama, İstanbul’da ofis açmak da dahil her türlü seçeneği masaya yatıran Bolu ve Düzceli Gipür brode üreticileri ilerleyen günlerde toplantılarına Sakarya’yı dahil edip belirleyecekleri temsilciler ile resmi kurumlardan destek ve tavsiye almayı planlıyor.

 

Şehir ekonomilerine katkı sağlayacak ve eski istihdam günlerine dönebilmek için istişarelerde bulunan tekstilciler bir sonraki toplantısını Hendek’de yapmaya karar verdiler.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama