URAL Eczanesi
SİBEL AKAR Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

URAL Eczanesi
Tabaklar Mah.Mahsar Murtazaoğlu Cad Talu Apt.21/A (Fatma Hatun Hastanesi Yanı)
Tel: 0374 217 71 79
SİBEL AKAR Eczanesi
Bahçelievler Mah.Yunus Emre Sok.No: 57/9 (E-5 GÜRKAN KURUYEMİŞ ARKASI)
Tel: 0374 250 14 20
Bolu 5 günlük hava tahmini

Bolu Tüneli hakkında flaş açıklama

7 Ekim 2019

“YERİ YANLIŞ”

Bir televizyon programında İstanbul’da meydana gelen deprem hakkında konuşan YTÜ Öğretim Üyesi Şükrü Ersoy, Bolu Dağı Tüneli’nin yerinin yanlış olduğunu söyledi.

 

Geçtiğimiz gün bir televizyon kanalının 7. Gün programında Pınar Işık Ardor’un konuğu olan Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Şükrü Ersoy, geçtiğimiz hafta İstanbul’da meydana gelen 5.8’lik deprem sonrası korkutan bir açıklama yaptı. Ersoy, “İstanbul şimdiye kadar tarihsel depremlerin hepsini merkezi kesiminde yaşadı. Merkezi kesim, Türkiye’nin en sağlam kayaçlarından oluşuyor. Artık, insanlar ve yapı stoku genişledi. Biz çürük zeminlere kaydık. Gelecekteki depremler daha çok yıkıcı olacak ve bizi geçmişten daha çok etkileyecektir. Bu gerçeği kabul edip, buna göre hazırlanmamız gerekiyor. Geçmişteki depremleri en sağlam zeminlerde yaşadık ama artık öyle değil” dedi.

“BOLU TÜNELİ’NİN YERİ YANLIŞ”

Kocaeli ve Düzce depremlerinin 3 ay arayla olduğunu anımsatan Ersoy, “Bunlar aynı fay üzerindeydi. Gerilimin bir ucu Marmara’ya taşındı bir ucu da Bolu’da. Yani biz Marmara’da deprem beklerken gerilimin diğer ucunun Bolu’da olduğunu unutmayalım. Çünkü Kocaeli depremi olduğunda herkes Marmara’da bekledi, Düzce’ye doğru kaydı. Şimdi yine Bolu tarafında bir gerilim olabilir teorik olarak” dedi. Gerilim uçlarının her zaman gelecek depremlere gebe olduğuna dikkat çeken Şükrü Ersoy, “Fay hattının üstüne ev de yapılmaz viyadük de yapılmaz. Bolu Tüneli’nin yeri yanlış. Yer seçimine dikkat etmek gerekir” diye konuştu. akşam

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama