SEVAL Eczanesi
ÖZCAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

SEVAL Eczanesi
Sağlık Mah. Hekim Sok.No 9A/13 (Köroğlu Devlet Hast.Acil Karşısı)
Tel: 0374 270 31 30
ÖZCAN Eczanesi
Tabaklar Mah. Hastane Cad. Talu Apt. No:15(Orman İşletmesi Karşısı)
Tel: 0374 218 19 90
Bolu 5 günlük hava tahmini

Bolu Platformuna fena patladı; Simit Satsınlar

10 Şubat 2020

“PLATFORMUN ÇIKIŞ VE GELDİĞİ NOKTA FARKLIDIR”

Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, Bolu Platformu yöneticilerini kendisinin sözünü teminat olarak almayıp, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın sözlerini teminat kabul ettikleri için siyasi olmakla suçladı. Doğanay, “Birisi eline sandalye diğeri tabure alacak gidecek Valilik önüne gidip imza toplayacak. Yanlarına biraz simit alsınlar, simit satsınlar” dedi.

Haber: Erol Değirmenci

 

Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, Ak Parti İl Başkanlığı binasında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Doğanay’ın gündeminde ise Bolu Platformu vardı. Güney Çevre Yolu projesinin iptali için imza kampanyası başlatan ve içinde Ak Parti Belediye Meclisi Üyesi Semih Dimicioğlu’nun da bulunduğu platformu siyasi olmakla itham eden Doğanay, Bolu’nun yararına da bir iş yapmadıklarını söyledi. Doğanay’ın açıklamaları şu şekilde:

“İMZA KAMPANYALARI, BASIN AÇIKLAMALARI YAPMALARINI DİKKATLE İZLEMEKTEYİZ

Bolu’da çeşitli STK Başkanı, mevcut bürokratlar ve de bazı hemşerilerimizin katılımıyla oluşturulan, bugüne kadar Bolu için elini taşın altına koyan bir birliktelik olarak mütalaa ettiğimiz Bolu Platformunun da artık siyasal bir oluşum, bir yapılanma olma yolunda ilerlediğini üzülerek görmekte olduğumuzu ifade etmek isterim.

CHP’li Belediyece Düzce’nin çöpünün Bolu’ya taşınması tartışmalarında sesi çıkmayan,

Yurt içi ve yurt dışından gelecek zehirli varillerin CHP’li Belediyece Bolu’da kurulacak tesiste temizlenmesi tartışmalarında sesi çıkmayanların, göz bebeğimiz Bolusporumuzun arzu etmediğimiz bir şekilde küme düşmeye doğru yol alırken, şehirde birlik ve beraberlik yaratmak adına sesi çıkmayanların, alkollü alanların genişlemesi ve alkollü mekan açmanın önünün CHP’li Belediyece açılmasına sesi çıkmayanların, ülkemizde misafir olarak bulunan savaş mağduru göçmenlere CHP’li Belediyece yiyecek ekmek dahi vermeme kararı sonrası Bolu’nun tüm Türkiye’ye ve hatta dünyaya rezil edilmesine sesi çıkmayanların, Güney Çevre Yolu ve Yüksek Hızlı Tren gibi konuları AK Parti’yle ilgilendirerek; imza kampanyaları, basın açıklamaları yapmalarını dikkatle izlemekteyiz.

“GÜVENİLİRLİĞİNİ YİTİRMİŞTİR”

26 yıldır Bolu’nun gündeminde olan Güney Çevre Yolunu bugün duymuş gibi yıllardır o koltuklarda oturanların çark ederek, resim karesinde yer almak için birbirini ezen STK Başkanlarını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Dün Kasaplar’da, Tepecik’de, Sümer’de, Berk’te, Çıkınlar’da tek bir ev yokken, Bolulular bu arazilerde tarım yaparlarken Güney Çevre Yolunun imar planına işlenmesine sesi çıkmayanların, bugün bölgede yapılaşmanın ciddi bir şekilde devam ederken tarım arazilerimize dokunmayın diye imza kampanyası masalarında boy göstermeleri kadar Allah kimseyi acziyet içine düşürmesin.

Sözlerimin başında da ifade ettiğim gibi Bolu Platformu belirli bir siyasi erkin güdümünde olan bir yapıya dönüşmüş bulunmaktadır.

Şöyle ki; AK Partili ve MHP’li Meclis Üyelerinin yasaya aykırı bir biçimde Belediye Meclis toplantısına alınmadıkları toplantıda hem Düzce’nin çöpünü hem de yurt içi ve yurt dışından gelecek olan zehirli atıkların Bolu ve ilçelerine tahsis edilmiş Müstakimlerdeki alana kurulma kararında sessizliğe bürünen Bolu Platformu, o gün güvenirliliğini yitirmiştir.

Ama Allah’tan ki; tek dertleri Bolu olan AK Partili ve MHP’li Belediye Meclis Üyelerimizin mücadeleleri sonucu CHP’li Belediye duvara toslamıştır. Zira katı atık birliği üyelerindeki çoğunluk AK Partili ve MHP’li Üyelere aittir. Tanju Özcan’ın Başkanlık ettiği toplantıda tüm ısrarlarına rağmen veto edilmiştir.

Dün çevreci mülahazalarla ahaliye seslenen, eylemlerin başını çeken, ahaliyi ayaklandıran, Kur’an’a ve Bayrağa yemin eden Tanju Özcan’dan zehirli atıklara evrilen bir siyasi çizgi. CHP’li Belediye ve Bolu Platformunun bu çifte standardını ‘dün dündür, bugün ise bugün’ anlayışını kamuoyumuzun takdirine arz ediyoruz.

“BOLU’NUN ZARARINA, YARARINA HİÇBİR AÇIKLAMASINI DUYDUNUZ MU?”

Bolu bir koku içerisinde. Bir tane söylemleri yok. Dün Bolu’da Necip Fazıl Kısakürek ile Ahmet Baysal ismi oylandı ki son derece çirkindi. Hiçbir görüş ortaya koymayan ve zehirli varillerin burada aktarımı konusunda karar olduğunda hiçbir görüşü ortaya koymayan ve Düzce’nin çöpü buraya geldiği zaman hiçbir şey ortaya koymayan arkadaşlarımız. Birer sandalye, tabure alıp platform adı altında açıklama yapıyorlar. Bakınız ismi cismi beni ilgilendirmez. Ak Parti meclis üyesidir. Bu konuda usule aykırı bir davranış içerisindeyse, Ak Parti’nin de bir tüzüğü vardır. Hiç kimse kusura bakmasın. Bu hepimiz için işler. İnsanlar aynı fikri de düşünmeyebilir. Biz seninle aynı şeyi düşünmeyebiliriz. Burada da Semih Bey bizimle aynı işi düşünmeyebilir. Ben bu yolu yüksek buluyorum. Bunu kendilerine de söyledim. Bakanla görüştük. Mevcuttaki yüksekliği kabul ediyoruz. Semih Beyin fikri farklı olabilir. Bu konuda biz aynı düşünmüyor olabiliriz. O platformdun içerisinde bir tane meclis üyesi var diye de görüşlerimi değiştirmem. Bolu’nun zararına, yararına hiçbir açıklamasını duydunuz mu? Alkol mekan fazlalığı, Bolu kokuyor, yer altından suyu 350 metreden çekiyoruz kirlilikten diyerek Bolu Belediyesi ve Bolu Valiliği önünde stant açmalarını bekliyorum. Ben bekliyorum. O sivil toplum örgütleri ile. Ben o haberdeki fotoğraflara baktım. Hepimiz birbirimizi biliyoruz. Onun için siyasi bir platform diyorum. Önünde arkasında Ak Partili olabilir. Platformun çıkış ve geldiği nokta farklıdır. Bunu kaçarak köşeye giderek söylemiyorum. Açık açık söylüyorum. Ak Parti İl Başkanı olarak fikrimi beyan ediyorum.

“SİMİT SATSINLAR”

Ben de Ak Parti İl Başkanı olarak platform başkanına bu konuyu bakanla görüştüğümüzü söyledik. Bu yolun yüksekliğini kabul ettik. Ancak başka konuda Bolu Belediye Başkanının sözünü teminat olarak alıp, birilerinkini almıyorsan siyasi bir platformsun. Biz bunu söylüyoruz ertesi gün mahkemeye koşuyorsun. Birisi eline sandalye diğeri tabure alacak gidecek Valilik önüne imza toplayacak. Yanlarına biraz simit alsınlar, simit satsınlar.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama